Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A skandináv országokban...

A skandináv országokban elképzelhető, hogy az angol idővel teljesen kiszorítja a helyi nyelveket?

Figyelt kérdés
Általában mindenki dicséri, aki ezekbe az országokba látogat, hogy milyen jól beszélnek angolul az emberek gyakorlatilag az utolsó faluban is. Ez még igaz pl Hollandiára is. Ezért ha odamegy egy bevándorló, nagyon könnyű neki értekezni a helyiekkel. Viszont ennek nincs egy olyan hátulütője, hogy ha az ottaniak annyira sokat használják az angolt, akkor idővel már nem is lesz igényük a saját nyelvükre, mert úgyis nyitottnak kell lenni és az angol világnyelv, azon kell érvényesülni? Meg persze ezzel párhuzamosan egyre több a bevándorló is, akik szintén inkább angolul tudnak.

2023. jún. 13. 18:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
20%

"Sok mindent nem is lehet kifejezni olyan árnyaltan pl angolul, mint más nyelveken"

Akik nem tudnak angolul, azoknak valóban.

2023. jún. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Thunderfairy ***** válasza:
Nem kell feladni a magyar nyelvet. Csak az angolt is meg kell jól tanulni.
2023. jún. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
47%
Biztos , hogy nem.
2023. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Liberális globalistaként én támogatom az egységes angol nyelvet mindenhol, de a többi nyelvet pusztán kulturális-nyelvészeti értéke miatt meg kell őrizni
2023. jún. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én nem támogatom az angol nyelvet pont azért amit a 9-es írt. De ha már globális nyelv kell akkor, én egy olyan nyelvet akarok amit mindenkinek meg kell tanulni, még az angoloknak is, hogy igazságos legyen. Így könnyebben fogadnák el az emberek a világ bármely pontján szerintem. Ha már mindenféleképpen kell egy közös nyelv. Az angol amúgy sem kompatibilis minden emberrel.
2023. jún. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Plusz a legtöbb embernek az angolja az köpedelem. Tőmondatok tudnak beszélni max. I like cars. Az 1001 akcentusról ne is beszéljünk. Nem tudják kifejezni magukat olyan szinten mint ahogy akarnák, akkor meg mi értelme van. idősekre, fiatalakra egyaránt érvényes ez.
2023. jún. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
43%
A bantu meg az arab előbb ki fogja szorítani a helyi nyelveket. És az angolt is.
2023. jún. 19. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!