Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az oroszok és a fehéroroszok...

Az oroszok és a fehéroroszok miért utálják annyira a melegeket és a transzokat?

Figyelt kérdés

Oroszországban vannak a legdurvább LMBT-ellenes törvények Európában, és a lakosság hozzáállása is nagyon negatív az LMBT-személyekhez.


Belorussziában is hasonló a helyzet, és ott még a Belarusz Ortodox Egyház pópája azt is mondta, hogy legszívesebben villamosszékben végezné ki az összes meleget.



2023. jún. 24. 22:12
1 2
 11/16 harminezer oxigén ***** válasza:
48%

#10

"Niki" akart lenni az alàíràs


Niki

2023. jún. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
73%

A lakosság nagy része alúlművelt, sok az egyszerű és buta ember is mindenhol. Oroszországban konkrétan még mindig rettenetesen sok az olyan felnőtt és/vagy idős ember vidéken, akik nem hogy nem beszélnek semmilyen idegen nyelvet, de a latin betűs írást sem tudják elolvasni.

A legtöbb ember csak a kormány propagandából informálódik (ugye állami TV-adók), az ország vezetése pedig az olyan kisebbségeket, mint a melegek, akik nem jelentenek semmilyen veszélyt (ellentétben a csecsenekkel ugye, metrórobbantások, stb.) szívesen felhasználja elterelő hadműveletre, hogy a lakosság ne az országgal meg a politikával foglalkozzon, hanem gyűlöljön egy kisebbséget. Magyarország is már effelé hajaz.

Ukrajnában, amikor az oroszokat pár hónapja az ukránok valahol igen szégyenletesen elp¤csázták, akkor a Kreml egyből áttolt valami melegek ellen szóló törvényt, meg erről szóltak a híradások is, teljesen elterelve a lakosság figyelmét a háborúról.


Ehhez amúgy a gazdasági helyzet is hozzájön. Mind Oroszország, mind Belorusszia megélhetésileg pocsék országok, ahol nincs a fiataloknak kb semmilyen reális jövőképe, ahol csak az oligarhák, a vezető politikusok meg max a nagyvállalkozók élnek jól. Hatalmas a korrupció, lefizetés nélkül kb alig lehet valamit normálisan elintézni, nincs jogbiztonság, a bírósági ítéletek sokszor nem a törvények szerint születnek, vagy épp semmit sem érnek (lásd: bebörtönzötteket toboroztak a háborúba, egyszerűen megszűntetve a bírósági ítéletet). Az átlag ember meg annyit lát, hogy az egész ország rohad, semmire sincs pénz, minden lefizetéssel történik, de a Kreml-nek háborúra meg propagandára, lopásra, stb. kifogyhatatlan a pénzkészlete.

Az átlag emiatt nagyon frusztrált, besavanyodott, elégedetlen, rideg, bunkó, az emberek nem segítenek egymásnak, és aki kicsit is eltér a megszokottól, azt gyűlölik. Erre rátesz még az álszent orosz orthodox egyház is.


Ezek után nem csoda, hogy a melegeket pécézik ki célpontnak, mert ők azok, akik nem "támadnak vissza". Mondom ezt melegként. Nagyon elszomorító.

Minél rosszabb az ország gazdasági helyzete, minél szegényebb és alúlműveltebb a társadalom, annál nagyobb a homofóbia.

2023. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12%
Utolsó! El tudod olvasni a cirill írást?
2023. júl. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"Utolsó! El tudod olvasni a cirill írást?"


Igen, el.

Anyum is el tudja olvasni, pedig 30 éve tanult utoljára oroszt, amikor még kötelező volt.

Csak tudod a mai világban, ahol a közvetítő nyelv a legtöbb helyen az angol, és Oroszországban is vannak latin betűs plakátok is, azért elég sokat mondó, ha valaki nem tudja elolvasni. Kínában, aki tud írni és olvasni, az tudja a latin betűs írást is, mivel a gyerekek először a pinyin-t tanulják, majd utána csak a kínai írásjeleket.

2023. júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
81%

Én már voltam párszor Oroszországban. Belaruszról nem tudok nyilatkozni mert ott nem voltam egyszer se, de Oroszországban az emberek hihetetlenül bunkók és egymással acsarkodók. Ezt nem csak én látom így, mert az összes ismerősöm, aki járt ott valaha, mind ezt mondja egybehangzóan. Aki kedves, az is csak látszatból meg érdekből teszi. Ehhez képest Magyarország a kedvesség fellegvára. Aggresszívak, ridegek, felőlük akár meg is dögölhetsz az utcán, akkor is elsétálnak melletted, vagy előveszi valaki a telefonját, levideóz és felbaxa a netre valami orosz oldalra (vkontakte vagy odnoklassniki). Nagyon de nagyon kevés az olyan, aki tényleg önzetlenül segít a másikon. Ráadásul mindenért elvárják bújtatottan a kis "hálapénzt", még a legkisebb hülyeségért is, az átlagemberek is. Nem csoda, hogy Oroszország Európa legkorruptabb állama, még Ukrajna is kb 20 hellyel jobb a korrupciós világranglistán. Jártam már Ukrajnában is, és ég és föld a különbség a mentalitásban.


Van egy orosz meleg ismerősöm itt Ausztriában, ő Nizhny-Novgorod-i. Ő azt mondta, hogy az átlag orosz baromi gyáva, nem mer fellépni azok ellen, akik "vissza is ütnek", emiatt a sok frusztrált idióta a melegeken vezeti le a feszkót, ezért van egyre több melegellenes verőbanda is, mert a melegek nem támadnak vissza. Ha megvernek, és elmész a rendőrségre, kiröhögnek egy kb "így jártál te b..zi" beszólással. Nagyon szánalmas és szomorú. Én is meleg vagyok, és teljesen megértem amúgy, hogy nem csak a melegek, de a normális gondolkodású fiatalok is lelépnek abból a pöcegödörből.

2023. júl. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

"Az oroszok és a fehéroroszok miért utálják annyira a melegeket és a transzokat?"


Mert valamivel el kell terelni a buta, műveletlen, birka lakosság figyelmét a valós problémákról. Orbán ugyanezt csinálja, mindig kell valami ellenségkép, hogy az emberek ne a kormány tevékenységével foglalkozzanak.

Ehhez pedig olyan céltábla kell, ami nem tud érdemben visszaütni. Gusztustalan, de hát bevett diktátorszokások ezek.

2023. júl. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!