Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Meglepett valakit, hogy...

Meglepett valakit, hogy repülőgép balesetben meghalt Jevgenyij Prigozsin, a Wagner-csoport vezetője, és finanszírozója, valamint Dmitirj Utkin, a zsoldosbrigád operatív vezetője is?

Figyelt kérdés

2023. aug. 25. 08:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól kezdve, hogy befejezte a vonulását, nem fogadtam volna nagy pénzben arra, hogy a zsoldosvezér megéli az újévet.
2023. aug. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltam, hogy Putyin megpróbálja eltenni láb alól, de pont emiatt azt gondoltam, ő többé ki sem mozdul Fehéroroszországból és ott Lukasenka titkosszolgálata vigyáz rá.

De eszerint továbbra is volt kapcsolata az orosz vezetéssel, Afrikában is járt, repülőgépre ült. Nos, vannak olyan politikusok, akikkel elképzelhető egy ilyen együttműködés a továbbiakban is, de Putyin nem ezek közé tartozik.

Én egyébként azt gondoltam, méreggel vagy radioaktív anyaggal akarják majd megölni titkosszolgálati ügynökök. Ahogyan Litvinyenkót vagy Szkripalt ölték meg.

2023. aug. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Molyember ***** válasza:
78%

Inkább az volt a meglepő, hogy eddig életben maradt. Nyilván tudta ő is, hogy mire számíthat, ezért érthetetlen, hogy miért állt meg Moszkva előtt. Talán a családjával fenyegették.

Az is érdekes, hogy Putyin úgy ölte meg, hogy magát Putyint sosem támadta. Prigo a katonai vezetést kritizálta, egyébként hűséges maradt Putyinhoz, és támogatta az ukrajnai háborút. Gondolom, a puccs látszata is elég volt, nem beszélve arról, hogy az egész világ rajtuk röhögött. Az orosz vezetés azt se tudta, merre van arccal, az atommal fenyegetőző, alkoholista Medvegyev elvtárs meg összefosta magát, és elrepült. Pedig ez csak a Wagner volt, nem a NATO. Talán a megaláztatás miatt is döntöttek a halála mellett.

Mindegy, legalább csinált egy szép napot, ennyi értelme volt az életének.

Szurovikin sorsára is kíváncsi leszek.

2023. aug. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Én is számítottam rá, hogy nem él sokáig, de egyáltalán nem sajnálom. Az ukránok elleni hadviselésben ők voltak a leghatékonyabbak, ill. legkegyetlenebbek, a fehéroroszok kiképzésén is ügyködtek, jobb ez így. Persze a volt wagneresek ugyanúgy élnek tovább, de egy béna vezetéssel, nulla szavuk van, és sokkal gyengébb teljesítménnyel.


Igaz, az azért szép volt, hogy az orosz hadvezetés jelentős része gyűlölte a Wagnert, és volt, hogy ez odáig fajult, hogy a Wagner mészárlására adtak ki parancsot. Igaz, sajnos ez nem volt sűrűn. Ez sajnos most már megszűnik.


Hogy gyilkosoknak amnesztiát adnak, ha frontszolgálatot vállalnak... Nos nagy az Oroszország, sok a gyilkos. Ha túlélik az adott időt, akkor mennnek haza, hogy mivé válnak a háborúban, és milyenek lesznek otthon, jobb bele se gondolni. Ha egy kis eszük van, akkor az utolsó hónapban átcsoportosítják ezeket az embereket olyan feladatokra, ahol 100%, hogy meghalnak, és ez titokban marad.

2023. aug. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Engem az lep meg hogy a fidesznyikek ennyire kitartanak Putyin barátságuk mellett annak ellenére hogy Oroszországban pillanatok alatt kinyírják vagy bebörtönzik aki Putyin ellen fordul. Lehet hogy az orosz elnök egy diktátor, vagy ez teljesen demokratikus a Fidesz számára?
2023. aug. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

#5 Talán ez is lehet az egyik ok, hogy még mindig Putyin mellett állnak. Ha Orbánovicsunk hirtelen Putyin ellen állna, lehet, hogy gyorsan ő is kiesne az ablakon, lezuhanna a repülője, vagy megenné egy dinoszaurusz.


Persze ezen kívül elég sok dologgal motiválhatja Putyin Orbánt a szövetségesei elárulására, hogy néhány példát mondjak, ami bennem felmerült:

- Moszkvában ott van az összes ügynökakta másolat, Orbáné is megmaradt, van mivel zsarolni

- Moszkva rendesen tudja befolyásolni a magyar választásokat

- kap egy kis lóvét

- ügynökök bármikor kinyírhatják őt vagy a családját, ha ráncigálja az orosz medve bajszát. (Ott hibázott, hogy először összeszűrte a levet az oroszokkal, nincs kiszállás)


Itt valóságos harmadik világháború van, de ezt nem atommal vívják, nem is más fegyverrel, hanem gazdasági világháború. Oroszország, Kína, és még talán India, stb. az egyik oldalon, "hanyatló nyugat" a másikon.

Mi a hanyatló nyugat szövetségesei de árulói vagyunk, válság esetén sok jóra nem számíthatunk: Oroszország, stb. nem adományoz nekünk semmit, a magyar konzervagyú elit csak a saját hasznát lesi, az országot meglopja, az EU meg elzárja a pénzcsapot. Így nem kell csodálkozni, hogy mi még a háború előtt vesztünk.

2023. aug. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit hamarabb történt mint vártam, és nem novicsok volt az ok, pedig arra fogadtam volna, de összességében cseppet sem lepett meg.
2023. aug. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ennek azért balesetnek kellett látszania, és Prigozsin amúgy is nagyon elővigyázatos volt. A repülő adta magát, mint legjobb megoldást.


Így is tudja mindenki, hogy mi történt, volt példa statuálás, csak a legegyszerűbb parasztembereknek van meg az illúzió, hogy Putyin jó, és tartja a szavát, és milyen megbocsátó, meg lám,még részvétét is kifejezi, ej, de korrekt.

2023. aug. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak az lepett meg, hogy nem volt jégcsákány....
2023. aug. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Azon csodálkozom hogy volt pilóta aki elvállalta, hogy elviszi... én biztos nem ültem volna vele egy repülőre, de egy vonatra, vagy hajóra sem... sőt még egy városban sem szivesen lettem volna vele.
2023. aug. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!