Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Meglepett valakit, hogy...

Meglepett valakit, hogy repülőgép balesetben meghalt Jevgenyij Prigozsin, a Wagner-csoport vezetője, és finanszírozója, valamint Dmitirj Utkin, a zsoldosbrigád operatív vezetője is?

Figyelt kérdés

2023. aug. 25. 08:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
41%
Engem az lepett meg, hogy Gulyás Gergely milyen nyíltan nevezte hazugnak Putyint, és hogy röhögcsélt Prigozsin halálán. Nem mondom, hogy én megsirattam, én is viccelődtem rajta, de én nem vagyok felelős politikus, közszereplő, és főleg nem közsszereplőként teszem. Lehetett volna erről is visszafogottan, értelmesen diplomatikusan nyilatkozni, de hát a Fidesz egy adag gec$i a feszületen.
2023. aug. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Engem nem. De érdekel, hogy fennmarad ez a rendkívül közveszélyes brigád?
2023. aug. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Szerintem államosítva lesz, ahogy már pedzegették. Ebben az is könnyen benne lehet, hogy Prigozsin minden vagyonát lefoglalják, amit tudnak, és ugye az nem kevés. Persze sok van, amit nagyon rejtegetett, és nem is biztos, hogy megtalálnak, de amit igen, nos, azt nem hagyják az örökösre. Esetleg ha erről tud a maradék Wagner, amit kétlek, talán megy majd a kincskeresés.
2023. aug. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

10# Ez nem "elvállalta" kérdés volt. Parancsot teljesített a pilóta, munkáját végezte.


Az nem volt kérdés, hogy Prigozsinnal mi fog történni, csak azt nem tudtuk hogyan.


Tehát nem lepett meg. Ennél kevesebbért is ki lehet esni kórház ablakon Oroszországban.

jan. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
A szörnyű hogy ezt Oroszországban a szavazótábor teljesen természetesnek veszi.
jan. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

ma 09:54

Mivel több mint minimum száz éve ez megy, több generáció tudott hozzászokni.

Egyébként lövésem sincs arról, hogy ez változhat-e náluk, és ha igen, akkor miként.

Putyint és csatlósait leváltják, oké, de vajon akik utána jönnek, jobbak lesznek, vagy így győzik meg egymást?


Szerintem Putyint és csatlósait elvben is csak merényletsorozattal lehetne eltávolítani, de annyian vannak, hogy ez lehetetlen, és olyan erős a kontroll, stb. hogy ennek még szervezése is esélytelen.


De ha még sikerülne is, akkor is hogyan? Volt már rendszerváltás náluk is, és visszacsöppentek ugyanabba a kerékvágásba.


Magyarországon szintén ez van: volt diktatúra, aztán rendszerváltás, és ismét visszacsöppentünk a diktatúrába.

jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%

16# Oroszoknál démonizálják az USA-t ott pedig az Oroszokat. Mindketönek van alapja. Azt, hogy hol az igazság talán senki nem tudja.

Az orosz ember máshogy szocializálódott mint a jenkik. Nekik kell a "fegyelem". Az oroszok életébe több külföldön képzett, pénzelt ügynök is beavatkozott. Lásd Lenin (Németországban képzett onnan pénzelt). Ezért máshogy reagálnak. De nézzük, hogy az USA-ban, hogy üldözték a kocsikat az 50-es években. Annak sem volt sok köze a demokratikus beszélgessünk jó nagyokat barátságosan elvhez.

Mindkét oldal irtotta a vélt, kreált, valós stb. ellenségeit

jan. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Azért az 50-es évekre visszamutogatni az USA-ban szerintem most egy kicsit visszás, mivel náluk van fejlődés. 50-es években a feketéknek és a fehéreknek külön mosdójuk volt, külön oktatás, csak hátra ülhettek a buszon, azóta pedig eljutottak oda, hogy volt már fekete elnökük.

Nem mondom természetesen, hogy teljes egyenjoguság mindenhol érvényesül... de hatalmas előrelépések vannak.


És azt se mondom, hogy az USA a demokrácia mintaképe, az álomállam.

jan. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Usa még az 50-es években is fejlettebb volt demokráciában mint most az oroszok.

Hiszen ott lehetett tüntetni demonstrálni lásd fekete polgárjogi mozgalmak, baloldali szervezetek és utána a vietnámi háború ellenes hippi mozgalmak.


Most aki Oroszországban a háborút kiált vagy felemeli a szavát az orosz agresszió ellen Ukrajnában börtön kap!


Azért mennyire más ez?

jan. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19# Egészen demokratikusan lelőtték Kennedy-t. Vagy az más....??? Ott nem volt "kéznél" kórház ablak és privát JET.

Ahány ház annyi szokás.

Nem védem Trump ot de most dollármilliók a tét mert lehet de nem biztos, hogy taperolt egy ribit állítólag, mondjuk, esetleg...

Más ország, más szokások. Férle ne érts, ha választanom kellene inkább az USA ra tenném a voksot mint lakhely

jan. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!