Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Minek 13. 14. meg 128. havi...

Minek 13. 14. meg 128. havi fizetés? Senki sincs azzal tisztában hogy csak 12 hónap van?

Figyelt kérdés
2023. aug. 28. 15:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:02

Tehát nem szokott álláshirdetésekben ilyen benne lenni, hogy adnak 13. havit? Mert én elég sokban láttam már, meg kb. mindent is fel szoktak sorolni amikor egy szerződést aláírsz, aztán utólag szokott kiderülni, hogy mi az apró betűs rész.

2023. aug. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
8) nagyon bugyuta vagy.előre kell kalkulálni és a biztos pénzre menni,nem pedig az ígérgetésre.
2023. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nincs ebben semmi átverés. Bár az tény, hogy ezzel a munkáltató általában jobban jár, mint további fizetésemeléssel. Így nem nő az alapbér, amihez sok egyéb dolog van kötve, pl a túlóra pénz, táppénz annak az x %-a.

De nem csak ez van a dolog mögött, pl a pár havonta munkahelyet váltók az ilyen "bónuszokat" többnyire nem kapják meg.

2023. aug. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Irigy vagy mi? :D
2023. aug. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Erről beszélek. Van 12 havi tuti fizetésed vagy kapsz 13. havit. Vagy nem kapsz mert kovid van.


Azt a pénzt amiért megdolgoztál, ami amúgy is megillet téged, ne jogos fizetésként éld meg, hanem ajándékként, amit végülis nem kötelesek adni.


Így már érti valaki mért annyira mocskos munka az ilyen?


És igen, ahogy előttem írták sohasem kaptam és soha nem is fogok. Ilyen céghez eleve nem mennék el. Én azt szeretem ha szerződésben ott van mennyit kapok és az minden tizedikén meg is jön. Nem bűvészkednek.

2023. aug. 28. 16:30
 16/23 A kérdező kommentje:

"Irigy vagy mi? :D"


Hát az eszedre mindenképp. Szívesen cserélnék veled agyat, semmi gondom se lenne életem végéig, az biztos. :)

2023. aug. 28. 16:33
 17/23 anonim ***** válasza:
94%
Azt hiszem én nem értem, hogy miért vágnak át, ha év végén kapok extra pénzt. Biztos velem lehet a gond, de, hogy a munkabéremen felüli extrából, miért kell politikai ideológiát csinálni, az számomra érthetetlen.
2023. aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Tizenkilenc mert nem kapsz extra pénzt. Azt kapod meg amiért megdolgoztál, csak így legalább te egy nagyon ékes példája vagy annak, hogy mit gondol a dolgozó.


A fidesz ezzel választást tud nyerni. Nem megemelik a nyugdíjat, adunk 13. havi nyugdíjat mert mi nagyon rendesek vagyunk. Ha nem mi lennénk nem kapnál.


Te főnököd se megemeli a fizetésed, odaadja könyöradományként amit év közben lehúzott rólad. Odaadja mint ajándékot, neked meg gondolkodás nélkül fülig ér a szád. :)

2023. aug. 28. 16:46
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem értjük egymást, igy nehéz beszélgetni.


NEM AZT KAPOM, MIVEL AZON FELÜL KAPOK EXTRÁT:

Ha havi 1000 ft-os bérrel számolok, akkor 1 év alatt 12000 ft-ot kapok kézhesz. Ennyi a fizetésem, év végén ehhez a 12000 ft-hoz jön még hozzá, ez ajándék. Megvan a 12000 ft, amiért aláirtam a céghez, az extra 500 vagy 1000 ft, amit cégfüggően adnak, nincs benne a szerződésemben, nem kötelezi a céget, hogy adják és én nem várom el, hogy adjanak ilyen pénzt.


AJÁNDÉK és nem MUNKABÉR.

2023. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ne aggódj kedves Kérdező.Senki sem fog benneteket 13.,14.havi fizetéssel provokálni Magyarországon.

Itt, Ausztriában a világ legtermészetesebb dolga ez néhány évtizede.

Mivel valószínűleg nem tudod elárulom, hogy nem a Gewerkschaft ( Google 😁) harcolta ki ezt a dolgozóknak.

Nem állítom, hogy ez bárkit is szomorúságba taszítana.😆 Legalábbis nekem még senki sem panaszkodott, ahogyan én sem. Megérdemeljük.

Nem rossz dolog, hogy kétszer egy évben nettó 5000€ jelenik meg a számlámon. Illetve több,mert nettó 2500€ az alapfizetésem. Ehhez jön a júniusi/ novemberi illetmény.Tehát nettó 5400-5500.


De mondom, hasonló dolgok miatt Magyarországon tényleg nem kell aggódni.😁

2023. aug. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!