Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Adolf Hitlernek milyen volt a...

Adolf Hitlernek milyen volt a személyisége, gonosz volt vagy nem?

Figyelt kérdés

Pszichopata, szociopata volt?

Úgy tudom, szorongott néha, szerette a hazáját, gátlásos volt. Ugyanakkor diktatórikus személyiség, bátor, meggyőző.

Történtek bizonyos események, pl. az ún. holokauszt, de ezt az elején még nem akarta, nota bene más országok sem voltak jobbak, pl. az amcsik manapság is milliókat képesek kiirtani, a szovjetek is, japánok is rosszabbak voltak. Ami fájdalmasabb, az a sok német áldozata a háborúnak. Sok jót akart, pl. igazságot Németországnak és Magyarországnak, de követett el bűnöket is. Szerette a kutyáját, és vega volt. Antiszemitizmusa általában nem a gonosz emberekre jellemző (gondoljunk csak a mai Izrael gaztetteire), hanem inkább átlagos emberekre, sőt kifejezetten művelt, intelligens emberekre is, és akkoriban teljesen normális volt. Ugyanakkor elég kirekesztő volt egyes esetekben (pl. szlávok, fogyatékkal élő, melegek, stb.). Rasszistának is nevezhetjük.

A politikusok általában nagyon gátlástalanok, és ő az volt.

Mi volt a baja? gonosz volt, vagy csak véletlenül így alakultak az események és a személyiségének összjátéka?



2023. szept. 5. 19:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%
Napi náci
2023. szept. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom, szerencsére nem ismertem.
2023. szept. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 L.. István ***** válasza:
92%
Most erre itt vársz választ? Könyvtárnyi irodalom van róla, sok magyar nyelvű is, ha nem akarsz olvasni akkor rengeteg dokumentumfilm, hajrá! Döntsd el magad.
2023. szept. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
18%
Nem volt gonosz, inkább pszichopata. A nagyobb jóért, Németország és az emberiség jobb sorsáért szívfájdalom nélkül áldozott fel embereket.
2023. szept. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
31%
Remek pali volt akinek voltak elvei és amikor látta hogy vége a dalnak, gond nélkül kiloccsantotta az agyát. A mai nyomorult fideszesek közül melyiknek lenne bátorsága ehhez?
2023. szept. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Olyan, hogy "gonosz" csak a mesékben van. A valós világ, ahogy te is leírtad, összetettebb ennél.
2023. szept. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%
Egy jó képességű politikus volt aki alá adtak egy népet ami vevő volt a legszélsőségesebb választási kampányok megvalósítására is.
2023. szept. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
Azt hiszem, hogy neki az volt a hibája, hogy nem egy olyan korban született, amiben akár nagy is lehetett volna. Rosszabb, gonoszabb biztos nem volt, mint Dzsingisz Kán, Makódon Nagy Sándor, Iulius Caesar, Timur Lenk, Szulejmán, Hernán Cortés, I. Napóleon vagy Sztálin (Putyint direkt nem írtam még ide, mert az még nem egy eldöntött meccs), ha megnyerte volna a háborút, ha nem hozott volna Kelet-Európára egy évtizedekig tartó szovjet sötétséget, és/vagy ha más időben uralkodott volna, talán nagy uralkodóként tartaná számon őt az uralkodó, vagy valakiként, aki bár nagy mészáros volt, sokat köszönhet neki a világ. (Igen, tudom, hogy a köszönhet nem éppen a legjobb szó, de mégiscsak hatással voltak a világra, és nélkülük más, talán rosszabb lenne a világ. Pl. Cortés elpusztította az Inka Birodalmat, de neki köszönhetően lett Dél-Amerika az úgymond civilizált világ része, és neki köszönhetően lett fehér és spanyol. )
2023. szept. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
45%

Elég felfoghatatlan kérdés egy etnikai népirtóval kapcsolatban.

"igen, történtek bizonyos események, mint pl amikor emberek millióit, köztük gyerekeket ölt meg a haláltáboraiban, de..... de volt egy cuki kutyája akit nagyon nagyon cejetett, és vegán is volt, szóval nem is tudom. Akinek van egy cuki kutyája, az nem lehet ANNYIRA rossz ember.."

De lehet.

2023. szept. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a Mein Kampfot onnan mindent megtudhatsz és, hogy miért tette azt amit.
2023. szept. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!