Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A németeknél miért van olyan...

A németeknél miért van olyan sok gyermektelen?

Figyelt kérdés
Igazából ez már régóta így van, mert az egykori NSZK-ban a világon elsők közt már 1972-ben 2 alá esett a termékenység, ami azért is meglepő, mert akkorra európai viszonylatban is már kimagasló életszínvonal volt, a háború utáni nagy gazdasági fellendülés miatt. Azóta ez csak még tovább csökkent és most hiába mutatnak ki valamekkora emelkedést, mert az nagyrészben a bevándorló hátterű népességnek köszönhető, az etnikai németek körében alig születik gyermek, egyre csak öregszenek és kihalnak. Tanulmányok is kimutatták, hogy kimagaslóan náluk a legmagasabb a gyermektelenség, a diplomás nők több, mint harmada, pedig nem számitanak szegénynek. Mi az oka ennek és miért tart már ilyen régóta? Egyszerűen nem szeretik a gyerekeket vagy elkényelmesedtek a nagy jólétben?

2023. szept. 12. 19:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem miért kell többet látni a dolgok mögé mint ami valóban van. Meg sem fordult a fejedben, hogy egy 21. századi fiatal az NEM a klasszikus gyerekes életre vágyik?

Én semmi pénzért nem vállalnék gyereket, mert ezer dolog van ami jobban szórakoztat mint egy szaros csecsemő sírását hallgatni és tisztába tenni minden nap. Szociális média ellenes vagyok alapvetően, de még egy nyamvadt TikTok videót is szívesebben megnézek mint gyereket neveljek.

Az lenne a csoda, ha egy olyan fejlett országban mint Németország, nem lenne jobb dolguk az embereknek mint gyereket gyártani.

2023. szept. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 anonim ***** válasza:
69%
A statisztikak kimondják világosan hogy minél tanultabb/ magasabb az intelligenciája valakinek annál kisebb eséllyel vállal gyereket. Minket már nem lehet ezzel a nemzethalál bullshittel megetetni. Mi ket nem érdekel a nemzet főleg az nem hogy mi lesz vele 100 év múlva. Nem a nemzet fogja megvenni az asszonynak szülinapjára a Mercedes E-Classe cabrioletet hanem én, ahhoz meg pénz kell nemgyerek;)
2023. szept. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/81 anonim ***** válasza:
80%

Csak a fő kérdésre válaszolva:

Mert ők legalább használják az agyukat.

2023. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 anonim ***** válasza:
85%
Ez jó kérdés. Állítólag erre a bevándorlás sem megoldás. Franciaországban egész jó a termékenységi ráta, ennek állítólag az az oka, hogy szinte minden gyereknek jut hely a bölcsiben. Ez az oka, hogy nagyobb a szülési kedv.
2023. szept. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
100%
9 idővel a keleti országokban is több lesz a bevándorló
2023. szept. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 anonim ***** válasza:
18%
#11: Szerencsé(d)re a szüleid nem így gondolkodtak, pedig te is voltál szaros csecsemő, mégis elviseltek és felneveltek. Gondolom, alapjáratilag normálisnak indultál, aztán a liberális szennymédia téged is sikeresen elcseszett, ezért lettél mára olyan, amilyen.
2023. szept. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/81 anonim ***** válasza:
89%
#12: Reménytelen eset vagy...
2023. szept. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 anonim ***** válasza:
72%

16

Mert mi köze bárkinek is ahhoz hogy a szülei be vállalták. A legtöbb többgyermekes családba született magyar gyerel azt kívánja hogy várcsak a padlón száradt volna.

2023. szept. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/81 anonim ***** válasza:
88%

#12: Akkor mutatok neked egy statisztikát:

[link]

Amint a grafikán is látszik, Németországban 2000 környékéig növekedett a népesség, majd zuhanni kezdett és ez a folyamat az előrejelzések szerint megállíthatatlan. A kérdésem az, hogy a 2000 előtti időszakban a németek nem voltak tanultak és nem volt magas az intelligenciájuk és ezért növekedett a népesség, majd 2000 környékén hirtelen felvilágosodtak és fogyatkozni kezdtek?

2023. szept. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 anonim ***** válasza:
43%

A szüleim korában még internet sem volt, amikor én voltam 6-8 éves akkor jelent meg a betárcsázós net. Tehát a szüleimnek egyszerűen nem volt jobb dolguk mint gyereket neveljenek, mert nem volt más. Most már meg ezer millió jobb lehetőség van mint gyereket vállalni.

Tudom, ezt a boomereknek nehéz megérteni, de ők leragadtak még a 70-es években.

2023. szept. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!