Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amennyiben a rossz idő beálltá...

Amennyiben a rossz idő beálltáig nem sikerül eredményt felmutatni az ukránoknak, akkor ki lehet mondani hogy az ellentámadás óta semmiért halt meg 120 ezer ukrán katona?

Figyelt kérdés
Vagy annyival el lehet intézni, hogy legalább megpróbáltuk?

2023. szept. 19. 10:01
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
72%

"Semmibe vették az orosz érdekeket, a fenyegetéseket mintha nem is létezne Oroszország, és elindították Ukrajna NATO tagságához szükséges lépéseket."


Nem értetted, mit mondtam: egy NATO csatlakozáshoz minden tagország beleegyezése kell. Ha Oroszországnak elég diplomáciai kapcsolata van, simán el tudja érni, hogy Ukrajnának ne legyen kellő támogatottsága.


Egyébként már bocs, de úgy beszélsz az orosz érdekekről, mintha kötelező lenne elfogadni, hogy Oroszországnak érdekeltsége van Ukrajnában. A helyzet az, hogy Ukrajna és Oroszország érdekütközésbe került, és k.rvára nem frankó az, hogy akkor jönnek a fegyverek.

2023. szept. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
18%

Hiába küldenek fegyvereket ukrajnába ha nem lesz aki használja őket.

Ki fogja kezelni a lokátorokat ? Egy aids-es IQ 70-es mozgássérült ?

Most már ezeket is sorozzák. Vagy elküldik a frontra ahol 20 perc múlva lelövik mert a harcértéke nulla.

Aki teheti menekül ukrajnából. Az emberek nem akarnak meghalni.

Vajon hányan mondják azt magukban hogy vesszen a krím de szeretném látni a gyerekeimet felnőni. Sajnos nekik nem szabad megszólalni mert ez nem felel meg az amerikai érdekeknek.

Soros már 20 éve megírta. Nyugati fegyverek közép-kelet európai élőerő az oroszok elleni kűzdelem kulcsa. És így is lett.

2023. szept. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

#21

Nem kötelező elfogadni az orosz érdekeket, de nem is kellett volna semmibe venni.

Putyin többször azt sérelmezte, hogy Oroszországot nem kezelik a "súlyának" megfelelően. (Egyébként ez Kínánál is megfigyelhető)

És látva ahogy az USA megnyilvánul egy egy fontosabb kérdésbe, ezt simán el is tudom képzelni. És ha az oroszok azt látták, hogy el se indul egy kompromisszumos megoldás keresése, akkor más eszközhöz nyúlnak.

2023. szept. 19. 14:29
 24/28 anonim ***** válasza:
83%

"Nem kötelező elfogadni az orosz érdekeket, de nem is kellett volna semmibe venni."


Én ugyan laikus vagyok, de én egyáltalán nem gondolom, hogy semmibe lettek véve, meg azt sem, hogy Oroszországot nem a súlyának megfelelően kezelnék. Szerintem az van, hogy Oroszország akkora súlyt akar magának, amekkorát mi nem akarunk neki adni, ezért mondtam. Röviden: az orosz érdekek sértik a nyugati érdekeket.


Oroszország akkora hatalmi tényező szeretne lenni, mint az USA, amit sem az USA, sem mi nem akarunk tolerálni. Ebben valóban nem keres velük kompromisszumot senki, de úgy gondolom, hogy ez valahol azért érthető.

2023. szept. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

#24

Csak találgatunk és gondolatkísérleteket teszünk.

Azaz igazság, hogy nincs igazság :D

Én nem tudom pontosan, hogy mennyire voltak megfelelőek a diplomáciai tárgyalások, ahogy te sem tudod.

Az biztos, hogy Putyin szerint nem volt megfelelően kezelve Oroszország.

Az hogy ő mit értett ez alatt, azt nem tudjuk.

Egyébként ha annyira akarták volna, hogy Ukrajna ne feszítse túl a húrt, akkor legalább nyomást gyakoroltak volna rá hogy nomrálisabban kezelje a kisebbséget. De inkább még öntötték az olajat a tűzre...

2023. szept. 19. 15:07
 26/28 anonim ***** válasza:
83%

"Csak találgatunk és gondolatkísérleteket teszünk."


Pontosan. Egyetértek.


"Azaz igazság, hogy nincs igazság"


És éppen ez a lényeg: Putyin is egy igazságtalanságra hivatkozik, mikor nincs is igazság. Ő nagyobb hatalmat és befolyást szeretett volna, mint amire módja volt, és amiatt erőszakhoz folyamodott. Én nem gondolom, hogy az ő igénye a nagyobb befolyásra elítélendő lenne, az erőszak viszont az.


De amúgy nem veled vitatkozom, pont, hogy nagyon egyetértek ezzel a mondatoddal.


"legalább nyomást gyakoroltak volna rá hogy nomrálisabban kezelje a kisebbséget"


Igazából most is nyomás alatt vannak, pl az EU tagjelöltség okán folyamatosan nyomás alatt vannak, hogy rendezzék a kisebbségi kérdést.


De ez az orosz szempontból amúgy teljesen irreleváns. Egy idegenvezető haverom lelkendezett régen - kb 20 éve -, hogy milyen rossz híre van Ukrajnának, pedig ők a legkorrektebbek a kisebbségekkel, az ottani magyarsággal is. Ő teljesen meg volt döbbenve ezen a nyelvtörvényen, hogy éppen az ukránok lépnek meg ilyesmit.


Arra akarok kilyukadni, hogy az oroszok nem a kisebbségi ügyek miatt támadtak, hanem az ukrán nacionalizmus éppen az orosz agressziónak köszönhetően történt. 2014 előtt nem rémlik, hogy bárki panaszkodott volna az ukrán kisebbségek helyzetére.


Megjegyzés: hogy mennyire politika ez a kisebbségi duma, arra jó jelzés, hogy amennyire rámegy a kormányzat a kárpátaljai helyzetre, arról pl nem annyira pörögnek, hogy a vajdaságban is éppen leszedték a magyar nevű táblákat sok helyen. Ennek egyszerű oka van: Szerbia most éppen haver.

2023. szept. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
79%

Amiket a Peti a külügyben összebukdácsol Orbán parancsára az siralmas.

Máskor ha leköhhinti valamelyik szövetségesünk a magyar zászlót akkor már berugdossa a külügybe, a szerb nacionalizmus felett meg szemet huny.


Putyin és Oroszország kezelésével kapcsolatban meg csak annyi hogy egy politikusról és államáról nagyon sokat elárul, hogy hogyan kezeli ő az ellenzéket a saját hazájában. Van-e törvényes és reális demokratikus mód leváltani. Mennyire adja meg nekik a jogait. Mielőtt Oroszországot súlyának megfelelően akarja hogy kezeljék nemzetközi porondon, súlyának megfelelően kezeli az ellenzéket, megadja a jogait hogy akár le is válthassák, vagy börtönben raboskodnak, mérgezik, száműzik őket, esetleg potyognak az ablakból a nem hozzá hű emberek? Azért ezt is meg kell nézni az oroszok megítéléséhez.

2023. szept. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
69%

"szerb nacionalizmus felett meg szemet huny"


Ahogy például azon is, hogy egy magyar állampolgárt megvernek a török elnök testőrei Budapest utcáin. Ha egy politikai haver köpi szemen a magyarságot, akkor hamar leértékelődik a sokat szajkózott nemzeti szuverenitás.

2023. szept. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!