Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van olyan nép, akinek több...

Van olyan nép, akinek több háborút, ellenségeskedést, békétlenséget, ill. válságot köszönhet a világ az elmúlt 300 évben, mint a zsidó?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 17:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Igen. Az első világháborút az osztrákok, a másodikat a németek robbantották ki.
2010. okt. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Az első világháborúhoz:

[link]


A másodikhoz:

[link]

[link]

2010. okt. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Egyetlen fél számlájára írni az első világháborút, kicsit szemellenzős. Valóban, írásban az osztrákok robbantották ki, de az angolok és a franciák is úgy léptek háborúba, hogy kvázi nem volt jogalapjuk. A németeket se kötelezte senki.

A másodikat meg németek robbantották ki, de Sztálin ugyanúgy offenzívára készült (azt remélte, hogy a németeket lefoglalják a franciák és az angolok, aztán ő meg hátbakapja Kelet-Európát).

2010. okt. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
22:30! Jók a linkek, de nem értem, mire akarsz kilyukadni vele... Kérlek, írd le explicite, hogy miért is okozták ők a két világháborút (remélem, nem nagy kérés, hogy 5-5 mondatban ezt leírd nekünk).
2010. okt. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

Nincs.

Walter Sobchak, ratyi vagy. Megmondtam már párszor...

2010. okt. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

„Jók a linkek, de nem értem, mire akarsz kilyukadni vele...”


Szia! Csak arra szeretnék, hogy azért a politikába már akkor is volt némi beleszólása a zsidóságnak, ez közös elem volt a szövevényes rendszerekben.

Abban nem akarok állást foglalni hogy melyik háború ki miatt tört ki, de a témához kapcsolódó kérdésre szerintem belefér ez.

Az biztos hogy az első világháborút lezáró békeszerződések önmagukban véve is megalapozzák a következő világháború kitörését, feltehetőleg nem véletlen.

2010. okt. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Annyira jellemző, ahogyan a webnácik ennél a kérdésnél is bedobták a ködbombát, aztán amikor magyarázatot kértek tőlük, ködösítettek tovább, vagy eltűntek a színről :D
2010. okt. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
89%

Az első VH-s cikknél a zsidók csak úgy tűntek fel, hogy őket okolták a vereségért. De semmi nincs róluk, mind kirobbantókról.

Második VH-nál meg valóban, a Versailles-i béke eléggé közrejátszott abban, hogy kitörjön egy újabb háború ("Ez nem békeszerződés, hanem egy hosszabb fegyverszünet" valahogy így volt az idézet), de itt megint mi közük volt ehhez a zsidóknak? Tán ők szövegezték, vagy mi?

A bajom a bemásolt linkekkel az, hogy semmi nincs bennük abból, hogy miért is lettek volna ők a háború kirobbantói.

2010. okt. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

„A bajom a bemásolt linkekkel az, hogy semmi nincs bennük abból, hogy miért is lettek volna ők a háború kirobbantói.”


Mivel nem is állítottam hogy ők lettek volna a háború kirobbantói, de azt sem hogy közük nem volt hozzá.


A válasz erre a hozzászólásra ment:

„Igen. Az első világháborút az osztrákok, a másodikat a németek robbantották ki.”

Azt próbáltam szemléltetni, ha már a téma a zsidókat érinti, hogy ők is a közélet aktív szereplői voltak, és ugyanakkora hiba értetlenkedve tagadni a részvételüket azzal, hogy „miért is okozták ők a két világháborút” (mintha nem is éltek volna zsidók akkor és ott zsidók), mint azt erőltetni hogy ők robbantották ki.

Egyébként a téma maga a zsidókról szól, ezért kerülhettek szóba.

2010. okt. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
44%

"Azt próbáltam szemléltetni, ha már a téma a zsidókat érinti, hogy ők is a közélet aktív szereplői voltak, és ugyanakkora hiba értetlenkedve tagadni a részvételüket azzal, hogy „miért is okozták ők a két világháborút” (mintha nem is éltek volna zsidók akkor és ott zsidók), mint azt erőltetni hogy ők robbantották ki. "


Hát, főleg, ha Ferenc "mindent meggondoltam, mindent megfontoltam" József és Adolf Hitler is zsidók voltak...

2010. okt. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!