Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az angolon kívüli nyelvek...

Az angolon kívüli nyelvek mennyire maradnak meg világszinten?

Figyelt kérdés

A múlt században azért még nem volt ennyire egyeduralma egyik nyelvnek sem, Európa déli része franciát tanult inkább, keleti része németet, az Európán kívüli világban pedig aszerint változott a helyzet, hogy ki gyarmatosította az adott területet. A második világháborút követően az USA kulturálisan nagyon elkezdett domináns szerepbe kerülni és az internet, globális kommunikáció nyelve az angol lett, ami eldöntötte ezt a kérdést.

Viszont ha meggondoljuk most is vannak még viszonylag nagyobb európai nyelvek, a miénk az kicsi csak olyan 12-13 millió ember beszéli, de a francia, német, spanyol, orosz mind százmilliós nagyságrendűek. A franciát néztem, hogy kb 80 millió ember beszéli anyanyelként és 320 millió második nyelvként főleg Afrikában. A németet is kb ugyanannyian beszélik anyanyelvként, viszont már jóval kevesebben tanulják, talán inkább csak itt a mi térségünkben, Kelet-Európában. Az oroszt talán kétszer annyian beszélik, de ma már inkább csak közép-ázsiai országokban számít menőnek.

A spanyol viszont érdekes, mert világszinten 500 millióan beszélik anyanyelvként és még 100 millióan tanulják. Ez meglepett, gondoltam az is nagy nyelv, de hogy ennyivel többen beszélik, mint a franciát nem feltételeztem volna. Meg az USA déli részén is egyre inkább terjed, szóval a spanyolban én mindenképpen látok még jövőt akkora hátországa van. Ti hogy látjátok?



nov. 10. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Elmondtál mindent, mi a kérdés?
nov. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Hát a spanyolnak elég dúrva hagyományai vannak és mellé az arabnak is.
nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Az angol összekötő nyelv, de nem fogja kiváltani azon országok nyelvét ahol a lakosság ezt nem akarja vagy éppen nincsen szüksége az angol kizárólagos használatára.

Pár száz évvel ezelőtt sok nyelvet csak kis közösségek beszéltek és miközben egyre többen tanultak meg írni, olvasni, más nyelveken IS beszélni, kommunikálni, nem kevesebb beszélt nyelv lett kevesebb taggal, hanem a meglevő nyelveket beszélők sokkal többen lettek.

Vannak persze nyelvek amik elhalnak, mert eleve kisebb közösségek beszélték és beolvadtak egy nagyobb nyelvterületben beszélt nyelvbe. Vagy mint a régi latin nyelvterületen, a latint felváltotta a népek saját nyelve és még a rómaiak sem latinul beszélnek ma már hanem olaszul.

De ahol ez ellen tesznek, mint ahogy próbálják megtartani a kelta területeken a nyelveket, ott második nyelvként fenn tudnak maradni. Viszont az már nem anyanyelvük lesz hanem második nyelvként tanult nyelv, hogy őrizzék a kultúrájukat. A felsorolt nyelveket pont nem kell félteni a közeli jövőben.

nov. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Ahogy írtad, regionális szinten változik, például mifelénk a német és osztrák gazdasági és kulturális hatások miatt a német is jelentős nyelv.


A spanyol nyelvet szerintem túlbecsülöd, mert az USA gazdasági, szellemi, kulturális elitjében egyelőre nagyon kevés a latino. A munkásosztályban meg a kisvállalkozók közt vannak sokan.


Amit viszont kihagytál, az a kínai és az arab! Mivel nehéz nyelvek, nem fogják leváltani az angolt, de ha a spanyolt, németet, franciát említetted, a kínait és arabot is lehet említeni.

nov. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, a kínait és az arabot valóban kihagytam meg a hindit is, de ezeket egyáltalán nem ismerem és az más világ, mint Európa. Ott nem tudom hogyan viszonyulnak ehhez a kérdéshez, valószínűleg az ő neyelvüket és kultúrájukat sokkal nehezebben értené egy idegen, mint az amerikait.

A spanyolnak szerintem ezek a szappanoperák is valamilyen szinten növelik a népszerűségét meg popkulturális termékek, salsa, tangó, latin zenék. Persze ezek gazdaságilag nem teszik naggyá őket, de mégis sok fiatalnak vonzó lehet mondjuk a némettel ellentétben.

nov. 10. 11:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy nyelvet azért tanulunk, hogy kommunikációt létesítsünk az embertársainkkal. Nem tudom miért lepett meg, hogy ennyien beszélik a spanyol nyelvet. Brazílián kívül az összes közép-dél amerikai országban spanyolul beszélnek. Egy nyelv úgy marad fent, hogy a gyermekeink beszélik. Ha ez nem áll fent, mindegy milyen gazdasági és egyéb vonzata van. Ha megfigyeled a fiatalok szlengjeit, akkor észreveszed, hogy a legtöbb angol eredetű.


Egy idő után(jó pár év múlva) az angolt fogja használni mindenki és eltűnnek a nyelvek. Ez olyan mint a gravitáció. A nagyobb erejű gravitációs erővel rendelkező nyelv fog győzni és azt fogják beszélni.

nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
Arab, spanyol, kínai, hindi
nov. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Brazílián kívül az összes közép-dél amerikai országban spanyolul beszélnek."


Nem piszkálódni szeretnék, csak földrajznáci vagyok. Még Suriname-ben hollandul beszélnek, Guyanaban angolul, Francia Guyanaban (habár nem független ország) franciául. Ha meg a a karibi szigetvilágot is idevesszük, akkor meg még hosszan folytatódhatna a lista.

nov. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alex Fly ***** válasza:
Hogy hosszútávon mi lesz, azt senki sem tudja. Rövid távon viszont valószínűleg marad az, ami most van: mindenkinek megvan a (helyi) anyanyelve a környezetével való kommunikációra és az angol, mint "lingua franca" a nemzetközi kommunikációra.
nov. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!