Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A különböző államok miért nem...

A különböző államok miért nem támogatják fegyverekkel a palesztin ellenállást?

Figyelt kérdés

A palesztinoknak nem igazán vannak fegyvereik, miközben a megszállók állig felfegyverezve grasszálnak azok ősi földjén. Katonai támogatással, esetleg kiképző tisztekkel hatékonyabban harcolhatnának a kiválasztottakkal szemben. A helyzet egyre rosszabb, azok most népirtást, etnikai tisztogatást rendeznek Gázában, a telepesek is egyre veszélyesebbek, Ciszjordániában már több 100 embert megöltek Ábrahám fiai. Megfelelő fegyverzettel az Ellenállás sokkal erősebb, hatékonyabb lehetne. Az izraeliták érezhetnék a megszállás árát, a palesztinok pedig megvédhetnék magukat az apartheid rezsimmel szemben. Akár egészen a végső győzelemig, a betolakodók elkergetéséig is eljuthatnának. A veszteségek aránya sem lenne ennyire kedvező a Mózes-hitűek számára.

Arab, muszlim, atomfegyverrel bíró országok is segíthetnék az Ellenállást.

Vagy a kozmopoliták akkor még nagyobb népirtást rendezhetnének az ártatlanokkal szemben, és ezért nincs támogatás? Vagy van támogatás, de egyszerűen nem tudják becsempészni az eszközöket Izraelbe?



2023. dec. 4. 18:24
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

“A világ nagy része nem is tartja terroristának a Hamaszt...”


És ez érv? Ha a világ nagy része nem tartaná Észak-Koreát diktatúrának akkor egyet értenél azzal is?

dec. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
76%

“Izraelben a civilek is megszállók, sőt fegyveres megszállók is. Már a puszta létükkel is megszállják a területet.”


Ennyi erővel az Észak-Cipruson állomásozó török katonák is megszállók, továbbá minden olyan ott élő török, aki nem ott született, hanem Törökországból települt át. Ugye egyet értesz?

Illetve Kashmir a nemzetközi jog szerint Indiához tartozik, de egy részét Pakisztán, egy kisebb részét pedig Kína tartja megszállás alatt. Tehát minden olyan pakisztáni állampolgár, aki pakisztáni Kashmir területén tartózkodik, és nem ott született hanem betelepült, azok is mind megszállók, ugye? És minden kínai aki Aksai Chin területén tartózkodik az is megszálló, ugye?

dec. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
34%
Az általad említett többi konfliktusnak mások az okai, körülményei. A törökök régóta ott éltek és volt egy közös Ciprusi állam. A görögök viszont egyesíteni akarták a szigetet Görögországgal és gyilkolni kezdték a török lakosságot. Ekkor avatkozott be a török hadsereg. Kashmir pedig két állam területi vitája. Izrael estében viszont egy illegális területfoglalásról van szó. Elvették a palesztinok földjét.
dec. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
24%

Az megvan, hogy Izrael megszállta pl Ciszjordániát, amire semmilyen joga nem volt? Vagy, hogy az izraeli telepesek teljesen törvénytelenül terjeszkednek egy másik állam földjére aztán összekacsintva az állammal azt mondják, hogy jaaaaa itt zsidók élnek, úgyhogy ez már Izrael része?


Nem véletlenül utálják őket mindenhol...


Mondom azzal, hogy a palesztínok is megérik a pénzüket.

dec. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

"A törökök régóta ott éltek és volt egy közös Ciprusi állam. A görögök viszont egyesíteni akarták a szigetet Görögországgal és gyilkolni kezdték a török lakosságot. Ekkor avatkozott be a török hadsereg."


Inkább úgy mondanám, hogy egymást kezdték gyilkolni a görög és a török ciprióták. Ez azomban nem változtat azon a tényeg, hogy az a terület a nemzetközi jog szerint a Ciprusi Köztársaság része, amely az EU tagja. Tehát Törökország NATO országként egy EU tagállam északi részén tart fent illegálisan egy bábállamot.


"Kashmir pedig két állam területi vitája."


Nem kettő, hanem 3, Aksai Chin is Kashmir része, amelyet Kína illegális megszállás alatt tart, Kashmir egy részét pedig Pakisztán tartja illegális megszállás alatt. Ezt te minek neveznéd, ha nem terület rablásnak?


"Az megvan, hogy Izrael megszállta pl Ciszjordániát, amire semmilyen joga nem volt?"


Izrael előtt Jordánia szállta meg Ciszjordániát, Egyiptom pedig Gázát, egyiknek sem volt joga hozzá, és nem önként vonultak ki, tőlük foglalta el Izrael.

dec. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
53%
Klasszik zsidó védekezés! Előttünk már mások is csináltak valamit, szóval ha mi csináljuk az kóser.
dec. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

#26 Én csupán közöltem egy tényt. De érdekes, hogy ha "a zsidók" szállnak meg valamit, azon mindenki felháborodik, de amikor két szomszédás arab oszág szállta meg a palesztin területeket, azzal persze nem volt semmi gond, ugye?

Meg nem értem, hogy vezetted le a válaszomból, hogy zsidó vagyok? Nem, nem vagyok zsidó.

dec. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
53%

Miért teszed idézőjelbe azt, hogy 'a zsidók'???


Nem vezettem le a válaszodból, hogy zsidó vagy és nem is érdekel.

Nem mondtam, hogy más pénzéhes gyökerek megszállása az nem gond. Ezzel együtt minden más kultúrálisan közelebb áll a palesztinokhoz mint a zsidók.


Sok sikert a további árnyékboxolásodhoz.

dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

"Miért teszed idézőjelbe azt, hogy 'a zsidók'???"


Nem Izrael nem reprezentálja a teljes zsidóságot. Vannak anti-cionista zsidók is, tudtad ezt?

dec. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
53%
Tudtam. Ezzel együtt - számodra talán sokkoló lehet - nem az anticionista zsidók vannak többségben.
dec. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!