Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez a vágyott nyugati álom,...

Ez a vágyott nyugati álom, demokrácia?

Figyelt kérdés

Kismillió ilyen USA-beli rendőri testkamerás intézkedés van.

Egy példa:

https://www.youtube.com/watch?v=AuwpX0AhZEU


Ok, ivott a csaj, de ilyen aljas, tetű módon intézkedni vele szemben....még ha bekasztliznának 100 évre, akkor is szájbarúgnám 3x ezeket a rendőröket.


Itthon nemhogy ilyen intézkedés nincs, kb 5 éve állítottak meg rendőrök utoljára.


Azt ne mondja senki, hogy nagyon hiányzik neki ez a fajta rendőrállam.


Kretén jenkiknél még azokat is b.sztatják, akikkel semmi baj nincs.


jan. 3. 21:52
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

9, miért, ez nem nyugat?

Tőlük jön a legtöbb szemét, amit annyira beszopsz.

jan. 3. 22:12
 12/25 anonim ***** válasza:
Valaki mesélje már el, hogy mi a felháborodás tárgya a videóban. Addig jutottam, hogy a csajnak a szemével kell követnie a tollat. Eddig egész normális intézkedésnek látszik, már persze azt leszámítva, hogy a hülye amerikaiak inkább teszteket csinálnak, nem pedig szondát fújatnak.
jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Mert a szondának nincs jelentősége.
jan. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Gyakran nézek ilyen USA rendőrvideókat (ez az én bűnös élvezetem a ValóVilág helyett, kövezzetek meg) és mindig kettős érzésem van ezekkel kapcsolatban:

Egyrészt értelemszerűen mindig a botrányos esetek vannak felkapva, ez még nem jelenti azt, hogy az egész rendőri gárdát a suttyóbb egyedei alapján kell/kellene megítélni.

Másrészt viszont sokszor megesik, hogy az adott suttyó rendőrt a saját kapitánysága bevédi. Százezer dolláros, akár milliós károkat okoznak (perköltség) és annyi büntetést kapnak, hogy 1 hónap fizetet felfüggesztés + még egy évig nincs előléptetés és hasonlók.

Viszont az is sokszor elgondolkodtat, hogy a legtöbb ilyen eset pont úgy derül ki, hogy be van kapcsolva a testkamera, ergo valami önellenőrzés/sajátos törvénykövetés mégis zajlik, amitől nem beszélhetünk rendőrállamról. És az is néha fura, hogy az "áldozatok" (nem akarom kisebbíteni a dolgot, de az, hogy egy órára feltartanak a zsarok, vagy egy éjszakára bevisznek a fogdába, az ugyan k*rva kellemetlen, de nem is egy életre lesújtó traumatikus élmény, ahogy azt egyesek el akarják hitetni) százezer dolláros, olykor millió dolláros összegű kártérítéseket kapnak. Azért nehéz belegondolni, hogyha rosszul kérik el a személyigazolványodat és bunkók is mellé, azért cserébe megkapod egy ház árát kártérítésként. Egy ilyen bírói és törvényi rendszer megintcsak nem egy rendőrállamra utal.

Mondjuk fontos kiemelnem, hogy nem azokra az esetekre gondolok, mikor ártatlan embereket lőnek le az utcán, vagy autó átkutatásakor drogot csempésznek a csomagtartóba stb. Amelyik rendőr ilyet csinál, az simán csak egy alávaló bűnöző kékbe öltözve, aki minden büntetést megérdemel.

jan. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az Egyesült Államok attól nyugati demokrácia, hogy széleskörű szabadságjogok vannak és erős, demokratikus intézményrendszer.


A rendőri túlkapások problémát jelentenek, ezzel tisztában vannak, mert nem söprik a szőnyeg alá (ezért van többek között testkamera), míg nálunk simán letagadják és eltitkolják. A videóknak pedig van következménye, mert a bűnt elkövető rendőröket elítélik, míg nálunk nem - ez a jogállam.

jan. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nekem az az érdekes, hogy némi bevétel miatt is, az USA gyakorlatilag komplett hülyét csinál magából.

Lásd ID csatorna, meg minden ilyen publikált videó.

Egyikhez azt hiszem oda is írtam, hogy még mindig kell zöld kártya az USA-ba?

Még ha láncon húznának, se mennék, pattannék meg még aznap.


És ez csak a rendőrösdi része, ott van az adóhivatal, a jogászok, a betegbiztosítás, stb.


Nálunk se piskóták ezek, de kb minden tőlük indul....csak náluk gigamega méreteket öltött már.


Valaki amerikai híresség jósolta, az USA egy polgárháború miatt fog elveszni hamarosan, saját magukat bedarálják.


Kismillió videó van arról is, hogy a rendőrök között nyivákoló asszonka mondja, hogy megtagadja a saját állampolgárságát, már az idén költözik Európába, a Spanyolokhoz.

jan. 4. 07:05
 17/25 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező te egyszerűen csak gyűlölöd az USA-t, és mindenféle valós alap nélkül fröcsögsz rá. Nagyon erős USA fóbiád van, és most itt éled ki magad.
jan. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Te meg mindenféle valós alap nélkül benyalsz nekik úgy, hogy fingod nincs, milyen viszonyok vannak ott.

"meranyugat..."


Kicsit utána kéne nézni dolgoknak.

jan. 4. 09:20
 19/25 A kérdező kommentje:

Gondolom te is rokonszenvezel az alábbi videóval is:

https://www.youtube.com/watch?v=7Y60JAgFkrA


Én ezt kihagynám.


De menj oda, és gyakorold az állítólagos jogaidat.

Ha tudod...

jan. 4. 09:22
 20/25 anonim ***** válasza:
5 évig éltem kint, egyszer sem szóltam hozzám a rendőrök. Ja de egyszer, mikor útbaigazítást kértem és segítettek megtalálni, amit kerestem.
jan. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!