Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha valaki azt mondja hagyják...

Ha valaki azt mondja hagyják békén az LMBTQ-val, akkor homofóbnak bélyegzik és magyarázkodhat később a sajtóban?

Figyelt kérdés
Most elsősorban hírességekre értem, elég sokat bukhatnak azzal, ha nem deklarálják nyíltan, hogy mennyire támogatják az LMBTQ mozgalmat. Ez a téma most már rengeteg helyen jön szembe, filmek, sport, reklámok, multicégek, lassan mindenki beleáll, hogy érzékenyítse az embereket, hogy milyen jó dolog a "másság". Kisebb szinteken is elkezdik cikizni azt, ha valaki nem elég korrekt poltikailag és pl viccelődni mer a nemváltókkal, transzokkal. Ez egy elég komoly kultúrharc lett nyugaton, de a harmadik világban szerintem csak szörnyűlködve nézik az egészet.

jan. 5. 11:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Ja, kicsit olyan, mint itt, hogy naponta 10 lmbtq kérdést kiírsz és hiába kérjük, nem hagysz vele békén minket.
jan. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
12%

Konkrétan volt olyan hogy színész elvesztette a szerződését és nem akarták vele forgatni tovább a szerepet csak mert nem volt hajlandó ő is csatlakozni az lmbtqxyz szövegekhez hanem kimondta, hogy csak nők és férfiak vannak. Ahogy megtették a mai idők egyik legismertebb írónőjével, J. K. Rowlinggal hogy a saját regényéből készült filmbemutatón nem vehetett részt, a nevét sem szerepeltették egyes promóciós anyagokban, mert hogy szerinte csak a nők tudnak menstruálni.

Nagyon erős a művészvilágban a liberáldiktatúra és ha nem vagy hajlandó csatlakozni a kórushoz akkor súlyosan szankcionálnak. Sok színész mondja el mostanában, hogy a konzervatív nézetei miatt nem kapnak szerepet, holott nagy nevű, ismert, nagy nézettséget hozó színészek, mint Kevin Sorbo is.

jan. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Kevin Sorbo annyira nem kap szerepeket, hogy az imdb szerint 2024-ben is 23 filmes/sorozatos projektben vesz részt, mint színész.
jan. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
40%

Az LMBTQ csak egy éppen aktuális téma ahhoz, hogy az embereket elrettentsék a szabad véleménynyilvánítástól.


Pl. itt svédeket kérdeznek meg, hogy befogadnának-e az otthonukba menekültet, mindegyik az mondja hogy igen, aztán persze amikor mutatják neki a minta menekültet (ápolt sportos európai fiatal stílusát követő barnább bőrű fiatal férfi), akkor mindegyik már udvarias kifogást talál.

https://www.youtube.com/watch?v=JYtbLCa65eA

jan. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
45%

#4 Ez a "fogjuk meg és vigyétek" mód. Amikor a "közösségnek" kell valamit csinálni akkor persze támogatják, amikor szembesülnek vele, hoyg konkrétan nekik kell megtenni amit épp előtte mondtak, az már nem megy - hiszen valójában tudják, hogy nem jó dolog.

Ez volt a szocializmusban is, mi átéltük és még sokan emlékszünk rá. Volt a kötelező pártállami szöveg amit mindenkinek mondania kellett, mert ha nem volt jó elvtárs akkor a gyereket nem vették fel az egyetemre, az előléptetést nem ő kapta, a család nem kapott útlevelet stb. stb. Ezért szép engedelmesen mondta mindenki a kommunista szövegeket és kiment április 4-én felvonulni, éltetni a pártfőtitkárt, közben meg eszébe se jutott hogy ezt komolyan is vegye.

Olyan kiábrándító, hogy azért güriztünk évtizedeket, hogy a szocializmust magunk mögött hagyjuk és a nyugati világhoz csatlakozhassunk, erre most mindenhol szembe jönnek velünk ebben a nyugati világban a kommunisták és az embereknek hiába mondjuk el mi kelet-európaiak, vagy az amcsiknál a kubaiak, hogy ez a kommunizmus, meneküljetek tőle, nem hiszik el és minket akarnak cenzúrázni miatta.

jan. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#4

Igen, én is így látom. Nálunk is multinál nagyon megy az érzékenyítés és hivatalosan mindenki jóképet vág hozzá, de informális közegben sokan elmondják, hogy hülyeségnek tartják és tele van a hócipőjük az egésszel.

jan. 5. 12:34
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Amíg nagy és bölcs vezetőink nem kezdtek bele a nagy "húdenagyonmagyarheterokeresztényekvagyunk" mantrába, addig szerintem egy csomó embert nem is érdekelt a dolog.

Max a pride körül ment a hőzöngés kicsit, évente egyszer.

Most is jórészt erről a vonalról van szó, meg a képzelt óvodai draq quen-ekkel van tele minden, mert külföldön egy szabadon választható, önkéntes családi programon voltak, és úristen, szivárvány az égen, mind meghalunk!

Ugyan már...

De legalább a kutyát sem érdekli, hogy az oktatás és az egészségügy a bányászbéka feneke alól kacsintgat ki.

Csak ne táncoljatok úgy, ahogy Brüsszel fütyül...

jan. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
46%
Van egy kis ellentmondás az LMBTQ-val kapcsolatban. Váltig állítják, hogy nincs itt semmiféle nyomulás. Utána meg arról írnak, hogy azért nyomulnak, hogy erősítsék az elfogadást :D
jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%
#8 Nem kicsi ellentmondás van az lmbtq+BBQ társulatnál hanem nagy. A legirritálóbbak egyike számomra hogy hangosan kiabálják az arcunkba, hogy a szexualitása mindenkinek a magánügye (?!) EZÉRT nekünk nem szabad ellentmondanunk amikor ők bármiféle marhaságot kitalálnak, csak kötelesek vagyunk elfogadni, hivatalossá tenni és oktatni a gyerekeinknek. A magánügyüket! akkor is ha az szembe megy a biológiával, az orvostudománnyal, a pszichológiával, a gyermeknevelés szabályaival, a gyermekek védelmével. Aha.
jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

#6

Nálunk is minden évben egy hónapig dől a szar a céges intraneten és a levelező rendszerben is. A lelkesebbek szivárvány hátteret tesznek a mailekbe, szivárvány zászlót az aláírsuk alá.

Én ilyenkor szoktam elmondani hogy milyen jót kúrtam. Férfi létemre nővel.

Nem túl elfogadóak. Nem értem miért.

jan. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!