Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Inkább a szólásszabadság vagy...

Inkább a szólásszabadság vagy a cenzúra hívei vagytok?

Figyelt kérdés

A szólásszabadság alatt most értelemszerűen nem a gyűlöletbeszédet vagy a mások ellen uszítást értem.


A kérdés ma jutott eszembe, amikor ugyanis az egyik Facebook kommentemben a nigériai Ken Saro-Wiwa esetéről írtam. Igazából nem is értem miért, de kétszer is törölve lett a hozzászólásom, pedig semmi gyűlölködés nem volt benne, szerintem viszonylag objektívan írtam az ő esetéről, de mégis törölve lett. Ezek szerint a Facebook a brit olajvállalatok pártját fogja.


De ez most csak érdekesség volt. Mivel máskor is felmerült már ennek a témája.

A liberális verzió szerint semmi gond nincs a cenzúrával, amíg azt nem az állam hanem magáncég csinálja. Tehát pl kampányhajrában letiltani komplett csatornákat, pártokat stb számukra teljesen elfogadható.

A hagyományos demokrácia-pártiak szerint mindenkinek joga van a véleményét megosztani, még akkor is ha az éppen nem egyezik a hatalom véleményével (az hatalom most nem csak az állam, hanem magáncégek által birtokolt hatalomra is vonatkozik).


Ti melyik oldalon álltok?


1) Vajon jogos-e kényük-kedvük szerint letiltani bizonyos véleményeket ha az épp nem tetsző vagy nem egyezik

2) Vagy bárkinek lehetőséget kell biztosítani a szólásszabadsághoz (értelemszerűen amíg nem megy át gyűlöletbeszédbe) függetlenül attól, hogy az épp egyezik-e vagy sem bizonyos érdekeltségek véleményével



jan. 12. 12:24
1 2 3 4 5
 41/47 Jeffrey Spender ***** válasza:

Az eredeti kérdés jól szét lett offolva, elismerem, ebben én is hibás vagyok, az orosz - ukrán háború az nekem uncsi, és más miatt megint aktuális ez a kérdés.


A szlovák kormányfő elleni merénylet miatt.


Megtörtént ez a sajnálatos esemény, és a magyar interneten is teljesen elszabadultak az indulatok, elsődlegesen a HVG kommentszekciója tajtékozott a gyűlölködéstől, mindenki a neki nem tetszett politikus lelövéséről, felrobbantásáról, és a másik pártba tartozók elirtásáról kommentelt.


Az ilyennel mit lehet csinálni ?


[link]

máj. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:

#41


Nem értek egyet vele.

Had lássa csak mindenki a liberálisok foga fehérjét. Szerintem butaság korlátozni ezeket, véleményem szerint a korlátozással csak segítjük a korlátozottat, mert mártírrá válik. Hagyni kell had gyűlölködjenek és tomboljanak a liberálisok, mert így az erőszakellenesek annál jobban elriadnak tőlük.

A mostani kínai elnökös látogatás kapcsán is érdekes, hogy a legdurvább, leggyomorforgatóbb nyíltan rasszista kommenteket sem távolította el a Facebook. Ami persze jó, mert így legalább látszik, hogy a liberálisok ugyanolyanok, mint a kurucinfósok. Egy liberális oldal kommentszekciója semmivel sem másabb a kurucinfóétól.

máj. 17. 20:57
 43/47 Jeffrey Spender ***** válasza:

Én sem vagyok a tiltás híve, mindenki magát mutatja be a viselkedésével.


Ennek szellemében a liberálisok a magukból teljesen kivetkőzött üvöltözésükkel csak saját magukat járatják le. Ha meg mégis megválasztják őket, akkor viseljék is a következményeit.

máj. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

"Az ilyennel mit lehet csinálni ?"


Hát először is lehet ignorálni. A szavak nem ölnek.


Vagy ha beszélni akarsz róla, nem árt linkelni az ominózus kifogásolt kommentmezőt, mert a linkelt indexes cikk nem kommentelhető.

máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:
Most tudtam meg, hogy Köves Slomó rabbi is egy neonáci fasiszta. Elvégre tiltotta a Facebook, azaz a gyakorisok szerint az.
máj. 29. 07:55
 46/47 Jeffrey Spender ***** válasza:
Hol olvastad, Kérdező ?
máj. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 A kérdező kommentje:

#46


Mit? Itt náciztak a gyakorisok mindenkit akit tiltott a Facebook, meg valahányszor valaki azt írta "a fész már megint kitörölte a kommentemet" amikre az volt a tipikus válasz, hogy "talán nem kellene gyűlölködnöd nácikám!" meg hasonlók.

Most, hogy már Köves Slomót is tiltotta a Facebook szomorú belegondolni, hogy olyan országban élünk ahol még az országos főrabbi is egy neonáci

máj. 29. 12:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!