Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az RMDSZ mennyire szavaz a...

Az RMDSZ mennyire szavaz a Fidesszel az EP-ben?

Figyelt kérdés

Erdélyi magyar vagyok és a saját politikai erőinket szeretném támogatni az idei négy választás során. Viszont nem akarok oroszbarát politikát támogatni!


Önkormányzati és parlamenti választásokon mindenképp az RMDSZ polgármester-, tanácsos-, képviselő- és szenátorjelöltjeit fogom támogatni, ahogy eddig is.


Elnökválasztáson a számomra szimpatikusabb esélyesre fogok viszont szavazni, ahogy eddig is (az RMDSZ-nek nem látom esélyét, így értelmét sem, hogy kidobjam a szavazatom).


Viszont bajban vagyok az EP-választással. Őszintén megmondom, nem támogatom a Fidesz EU-ellenes és oroszbarát politikáját és sokaktól azt hallom, hogy az RMDSZ "hivatalból" a Fideszt támogatja az EP-ben. Ha ez igaz, akkor én nem szeretnék rájuk szavazni, de ha nem igaz, akkor nagyonis támogatnám, hogy az erdélyi magyarságnak legyen EP-képviselete.


Azt tudom, hogy az RMDSZ a Néppárt frakciójának a tagja maradt a Fidesz kilépése után is (ez pozitívum), de azt nem tudom, hogy vajon a fontos európai ügyekben a Néppárttal szavaz-e fegyelmezetten, vagy a Fidesz és az oroszok érdekeit támogatják átszavazással?


Van itt olyan, aki járatosabb a brüsszeli politikában és tud válaszolni a kérdésemre? Az is érdekelne, hogy ti hogy látjátok a prioritásokat: ha nem tudom egyszerre támogatni az itthoni magyarság érdekeit és az európai integrációt, akkor melyiket válasszam?


Szeretném a saját közösségemet erősíteni - de ugyanakkor van véleményem Európa jövőjéről is és én az egységben, az EU megerősítésében, a nyugatbarát politikában, az integrációban, a belső határok felszámolásában, a NATO-ban és a közös Európa által garantált békében hiszek. Ti mit tennétek?


Előre is köszönöm a válaszokat!



márc. 4. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Azért elég ellentmondásos a saját közösség támogatása és az integráció :))
márc. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az RMDSZ kevésbé oroszpárti, nem hinném, hogy ebben a Fidesz mellé állnának. Azt viszont el tudom képzelni, hogy tartózkodnának, ha egy olyan ügyről lenne szó, amivel szembemennének a Fidesszel.

Ugyanakkor azt is látni kell, hogy egy kicsit az RMDSZ is nehéz helyzetbe került, ugyanis az itteni magyarok agyát is átmosta a Fidesz propagandája, így ha egyértelműen szembemennek velük, azzal a saját választóikat haragítják magukra.

márc. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Azért elég ellentmondásos a saját közösség támogatása és az integráció :))"


Ezt te Magyarországról gondolod így valószínűleg, mert még sosem voltál kisebbségi sorsban.


Aki erdélyi, az pontosan tudja, hogy Bukarestre csak kívülről lehetett rákényszeríteni mindig a kisebbségi jogok érvényesítését!


Eddig két alkalommal történt nagyobb jogkiterjesztés:


1.) Amikor Moszkva kikényszerítette a Magyar Autonóm Tartomány (későbbi Maros-Magyar Autonóm Tartomány) létrehozását Bukarestből - amit azonnal fel is számoltak, ahogy meghalt Sztálin, aki erőltette.


2.) Az EU-csatlakozás előtti tárgyalások során, amikor Magyarország és Németország szavazatára hajtottak! Hirtelen lett anyanyelvhasználati jog 20% fölött, lett kétnyelvű településtábla, 50 év után, lett anyanyelvhasználati jog az adminisztrációban és közigazgatásban!


Miért? Hogy bekerülhessenek az EU-ba!


Az orbáni szuverenista, nemzetállami politika esetleges győzelme az EU-ban TRAGÉDIA lenne minden európai kisebbség számára! Ez a büdösnagy igazság!


Bukarest szívjóságból nem fog nekünk sem jogokat adni (sőt, szuverén módon vissza is veheti, amit eddig adott!), sem méltányosságot - és még az európai bíróságokhoz sem fordulhatnánk!


Az Európai Ügyészség és az EU által kikényszerített DNA (korrupcióellenes ügyészség) nélkül pedig Románia azonnal visszazuhan a 90-es évekbe, a mindent átszövő korrupció és nepotizmus posványába!



Egyetlen kisebbségnek sem érdeke a nemzetállami szuverenitás totálissá válása - ez azt jelenti, hogy a nagy szuverén román, szlovák, stb. nemzetállam azt tesz velünk, amit csak éppen akar, és csak a legendás jóindulatukra volnánk bízva!


Sajnos nekem nagyon úgy tűnik, hogy az orbáni külpolitika egyszerűen feláldozza a határon túli közösségek megmaradását, és arra játszik, hogy legyen csak nemzetállami szuverenitás (amit ő belföldön nagyon élvezne), a határon túli magyarok meg meneküljenek be Magyarországra a kettős állampolgárságukkal, ha már nem bírják a szülőföldjükön a nemzetállami szuverenitás túlkapásait.


Csakhogy ezt azok, akik ITT AKARUNK MEGMARADNI, pont nem így gondoljuk és nem így szeretnénk (különben már Magyarországon lennénk, áttelepülve).


Mi Erdélyben szeretnénk magyar jövőt!


Mármedik kisebbségi közösségként LÉTÉRDEKÜNK, hogy legyen egy "fellebviteli" fórum Bukarest fölött, ami megköti még az ő kezüket is! Hogy igenis legyen egy Brüsszel, amelyik elvár bizonyos minimumokat Bukaresttől is!


Megtapasztaltuk Ceaușescu alatt, hogy milyen csodálatos is a nemzetállami szuverenitás, amikor levált Románia még Moszkváról is, és olyan lett mint egy elszabadult hajóágyú! Tombolt a sovinizmus, a xenofóbia, a magyarellenesség, sárba taposták a jogainkat, felszámolták az intézményrendszerünket - és bónuszként jött hozzá a fizikai éhezés, nyomor, jegyrendszer, áramszünetek, falurombolás, politikai bebörtönzések és a Securitate!


De 90 után is remekül működött a román szuverenitás, nemzetállamilag: marosvásárhelyi pogrom (fekete március), bányászlázadások, a Securitate újjáélesztése, rohadó egészségügy (oltás által AIDS-szel megfertőzött gyermekek ezreinek a halála), korrupció, nepotizmus, rendőri túlkapások, szélsőjobboldali megerősödés, féktelen gyűlöletbeszéd (Vadim Tudor, Gheorghe Funar, a Nagy-Románia Párt, a Vatra Românească és társaik!).


Adjál te a románoknak totális nemzetállami szuverenitást, és nézd meg mit csinálnak vele! Vérontást és nyomort!


Az én nagyszüleimet egy marhavagonban hurcolták mínusz 20 fokban a szuverén román nemzetállamisták Trianon után, hónapokig kínozva és éheztetve őket, csak mert magyarok!


Tudod mikor kaptak bocsánatkérésként kártérítést a román államtól????


Az EU-csatlakozás előtt, 85 évesen! Mert Brüsszel kikényszerítette az emberi jogokat!


Az elrabolt magyar egyházi és magántulajdonokat (persze csak egy részét) mikor adták vissza??? Amikor BRÜSSZEL ELŐÍRTA NEKIK!


Ha itt megint román nemzetállami szuverenitás lesz, barátom, akkor visszamegyünk Ceușescu idejébe! De minimum Iliescu és Vadim Tudor idejébe!


Oroszország már pénzeli szépen az AUR-t, épül az új Nagy-Románia Párt, alig várják a nemzetállami szuverenitást, hogy Brüsszel többet ne szóljon bele és azt csináljanak velünk, amit akarnak!


Szégyen és gyalázat, hogy éppen a magyar miniszterelnök prédikál arról, hogy szűnjön meg minden politikai, bírói, igazságszolgáltatási, jogi kontroll az európai országok között, dobjuk csak oda a gyeplőt a románoknak, szlovákoknak és bízzuk az ő híresen nagyszerű belátásukra és jóindulatukra a határon túli magyarság jövőjét!


Majd Bukarest szuverén módon ellátja a bajunkat, nemzetállamilag!


Hát minden érdekünk, csak éppen ez NEM! Aki nem fogja fel, annak nincs józan belátása, vagy nem ismeri, hogy mire képes a román állam, amikor szuverén!

márc. 4. 16:26
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

#3 az integráció pont hogy beolvasztást jelent. Ami pont hogy nem segíti a kissebbségek fennmaradását.


És bár az eu látszatban elért pár változást a kissebbségek terén, románia ott mulasztja el ezeket, ahol csak tudja és mindezt komolyabb következmények nélkül. Amennyire pedig szívlelei a magyarokat az eu, nem valószínű hogy sokáig fog foglalkozni a magyar kissebbségekkel.


Amúgy érdekes, hogy elviekben most nincs elnyomás és elmondásod szerint az ottaniak szeretnének magyar jövőt, de valahogy a számok nem tükrözik ezt.

márc. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Ha érdekük van, megteszi, amúgy nem.
márc. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#4

-"az integráció pont hogy beolvasztást jelent. Ami pont hogy nem segíti a kissebbségek fennmaradását."


NEM. Az az ASSZIMILÁCIÓ. Az integráció nem asszimiláció. Ne taníts egy kisebbségit a kettő közti különbségre, légy szíves!


Mellesleg én az EURÓPAI integrációról beszéltem, az országok integrációjáról az Európai Unióba. Semmi köze a nemzeti identitáshoz.



- "És bár az eu látszatban elért pár változást a kissebbségek terén, románia ott mulasztja el ezeket, ahol csak tudja és mindezt komolyabb következmények nélkül. Amennyire pedig szívlelei a magyarokat az eu, nem valószínű hogy sokáig fog foglalkozni a magyar kissebbségekkel."


Ez igaz - de ezért az anyaország kormánya a hibás! Nem kellett volna egész Európával összerúgni a port, Putyin barátságáért - amiből semmit sem nem nyertetek ti sem, nemhogy a határon túliak!


Ezzel együtt még mindig az EU garantálja a leghatékonyabban a kisebbségi jogokat. Te nem élted meg a különbséget, azért relativizálod! Fogalmad nincs, mit jelentett itt magyarként élni azelőtt!



- "Amúgy érdekes, hogy elviekben most nincs elnyomás és elmondásod szerint az ottaniak szeretnének magyar jövőt, de valahogy a számok nem tükrözik ezt."


Nekem mindegy, mit tükröznek a számok - én abba az 1 millióba tartozom, aki ITT MARADT és az az elve, hogy mi kapcsoljuk majd le a villanyt (de csak az utolsó román után! :)) ).


Az elvándorlást mellesleg nagyban az anyaország is generálta (most is próbálja, csak már nincsenek olyan bérek, hogy azérgt bárki Erdélyből felkerekedne - akik mennek, átlépik Nyugat felé tartó útjukban).


De engem ez őszintén nem érdekel. Azok érdekelnek, akik hozzám hasonlóan itt maradnak, az őseink földjén, és itt akarnak magyar jövőt maguknak és utódaiknak, újabb ezer évig, vagy amíg lehet. És pont.

márc. 4. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!