Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az amerikaiak ennyire feledéke...

Az amerikaiak ennyire feledékenyek?

Figyelt kérdés

Nehez valasztas ele kerukt Amerika: ismet Biden vs Trump.


Igen, Biden mar idos, Trump 3 evvel fiatalabb. Ez lehetne erv Trump mellett, ugyanakkor elfeledkeztek az amcsik 2021.januar 6-rol, mikor a republikanus szimpatizansok megrohamoztak a Capitoliumot, volt aki meg is halt? Trump tagadja a klimavaltozast, az egyenlo jogokat, noi egyenjogusagot. Biden meg ha nem is maga hozza a donteseket szerintem babunak teljesen jo. Ha csak nem a lakajmeddiat olvassuk, igazabol 4 ev alatt nem nagyon volt olyan cselekedete, ami sokakban kiverte volna a biztositekot. Talan most annyi, hogy a gazai tamadasokat nem itelte el idoben. De alapvetoen Harrissel egyutt ket tapasztalt politikusrol beszelunk. Trump nem az, es csak romlast hozna az egesz vilagra.


Tudom, hogy Orbannak peldakep mert mindketten bunozok, es itthon szeretik a bunozoket hatalomba emelni. Amerikaban is ez all mogotte?



márc. 7. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem értelmes ember számára egyik se elfogadható. Az utolsó agilis elnök Obama volt, azóta csak hulladék ül abban a székben.
márc. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%

"Az utolsó agilis elnök Obama volt,"


Az agilitást abban mérjük, ki támadott meg több távoli országot? Akkor valóban Bush meg ö volt a két utolsó agilis elnök.

márc. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Én sem értem, hogy jöhet szóba Trampli. Minden hibájával együtt Biden a kisebb rossz. Remélem bölcsen döntenek amerikai barátaink novemberben.
márc. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

Obama háborút indított és lángba borította a közel keletet.

Kennedy volt az utolsó Amerikai elnök.

Sem Truhmp sem Biden nem jó elnöknek.

márc. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Az amerikaiak hihetetlenül ostobák. Ilyen Trump-féle idiótáknak a polgármesterségig nem lenne szabad eljutniuk. Bidennek sem, csak neki a demenciája miatt.
márc. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
amerikában még földrajzot sem tudják :D
márc. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem ennyire feledékenyek, ennyire buta, naiv, ostoba népség a nagy részük!!
márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem feledékenyek, hanem másként értelmezik Trumpot. Ez a Biden vs Trump vita nem a realitásokról, hanem a hitről szól. Ugyanaz van az USA-ban, mint itthon: létezik két párhuzamos valóság. Az egyik szerint Trump maga a gonosz, a másik szerint meg az USA egyetlen jó elnöke az elmúlt 30 évben.


De ugyanez elmondható Bidenről is. Nemrég hallgattam egy elemzést Bidenről, és teljesen meglepődtem, amikor levezették, hogy a politikai teljesítménye a legnagyobb elnökök közé kellene, hogy helyezze, mert pokoli nehéz helyzetben szinte minden törvényjavaslatot tető alá tudott hozni, olyanokat is, amik már évek óta mindig elakadtak.


Csak hát senki nem hiszi el róla, hogy ő ezt csinálja 82 évesen, biztosan csak egy báb, meg mittudomén. Branding és hitbeli kérdés az egész választás, ami azért k.rva ijesztő.

márc. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De ez nem ujdonsag, tudjuk hogy mennyi torvenyt irt ala az elmult tobb evben, amik mar evek ota alairasra vártak, csak Trump blokkolta.
márc. 7. 13:04
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

"tudjuk hogy mennyi torvenyt irt ala az elmult tobb evben, amik mar evek ota alairasra vártak, csak Trump blokkolta."


Nem aláírta, hanem át tudta őket vinni a törvényhozáson, mert már vagy 50 éve azokban a körökben mozog, és tudott hatni. Olyan dolgokat is át tudott vinni, amit már Obama is mozgatott, Trump is ígérgette, és végül neki sikerült. Egy csomó eredményt felsoroltak nála, amit ellenszélben kellett megoldania.


Csak hát közben 82 éves, vannak furcsa megmozdulásai, meg ráégett a kormányzására az afganisztáni kivonulás - amit nem is ő csinált, csak rá maradt. És így ő lett a balfék vén trotty, aki esik kel, meg félrebeszél.


Az mutatja a dolog pikantériáját legjobban, hogy Trump is össze-vissza beszél (Törökország elnöke Orbán Viktor, hogy csak egy példát mondjak), nem is sokkal fiatalabb, csak nála inkább betudjuk ezt a "leszarom a világot, vidéki redneck vagyok" stílusnak, és eszünkbe sem jut a mentális egészségét górcső alá venni.

márc. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!