Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az oka, hogy egy USA...

Mi az oka, hogy egy USA iskolában vallásos csoportot nem lehet indítani, de LMBTQ csoportot igen?

Figyelt kérdés

Az USÁ-ban egy iskolában pár gyerek kérte a vezetőséget, hogy had indítsanak vallásos csoportot. Pár hete kezdte meg a működését egy LMBTQ csoport. Azt lehetett indítani, de vallásoat nem, pedig volt kellő számú érdeklődő. Mégis miért utasította el az igazgató?


A vallás pozitív értéket közvetít ; szeretetre nevel, elfogadásra. Isten törvényeinek betartására, ott a 10 parancsolat sinte minden btk törvény benne van. Ezenkívül sok erőt ad az élet viszontagságainak elviselésére. Ellenben az LMBTQ csak egy szexualiás deviancia gyűjtőhelye. Mégis miért lehet a devianciát propagálni, míg a szeretetben élni nem? https://www.youtube.com/watch?v=Nl05WHyaWdA



ápr. 22. 11:34
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
25%
Az lmbq is egy vallás.A liberálisok vallása.
ápr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Miért diszkriminálnak más vallást? Úgy tudom a liberalizmus az elfogadásról szól
ápr. 22. 11:39
 3/49 MDaniel98 ***** válasza:
72%
Jó, és akkor ugyanezt próbáljuk meg egy Bible Belthez tartozó iskolában is. Kíváncsi leszek a végeredményre.
ápr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
55%
Azért, mert az állam azért fizet a HIRTV-nek, hogy ezt hidd. A valóság az, hogy, ha megnézel egy bármilyen random amerikai sporteseményt, imádtkoznak az esemény előtt. Az amerikaiak nagyrakat része keresztet hord a nyakában, keresztényi rockzenét játszanak és hallgatnak -még a KISS-t is be akarták annak idején tiltatni vallási fanatikusok-. Én, azt tanácsolom mindenkinek, akit érdekel az amerikai kultúra, hogy ne a magyar állami médiából tájékozódjon, hanem szálljon fel egy repülőre és nézze meg, hogy mi történik a valóságban, mert az más, mint az orosz propaganda.
ápr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
54%

"A vallás pozitív értéket közvetít ; szeretetre nevel, elfogadásra. Isten törvényeinek betartására, ott a 10 parancsolat sinte minden btk törvény benne van."


Hogyne. Pont az USA-ban, ahol kismillió radikális újprotestáns szekta működik, akik már százezrek életét tették kompletten tönkre. Ott van az FLDS vagy a radikális mormon szekták, esetleg a jehova tanúi, meg a különböző TV-s térítő szekták, mindenféle, saját magukat prófétának kikiálltott, manipulátorral. A vallás nem való az iskolába.

Az LMBTQ meg arra van, hogy a gyereket ne közösítsék ki, ne tegyék pokollá az életét csak azért, mert melegnek született. Ez az elfogadásról szól, a vallásos csoportosulás meg pont inkább mások ideológiai kirekesztéséről.


"Úgy tudom a liberalizmus az elfogadásról szól"

Igen. De az intoleranciát nem lehet tolerálni. Mondj már olyan vallást, ami teljesen toleráns a más vallásúakkal. Az USA-ban, ahol még "Biblia-öv" is van, rohadt sok az agyi valláskárosult. Vannak simerőseim az USA-ban (konkrétan Florida meg Louisiana), és ők is csak szörnyűlködnek, milyen középkor van ezeknél az embereknél.

Még szép, hogy ezt nem akarják az iskolákban. Így is sok a lövöldözés, erre még rétenne a vallás is egy lapáttal, pláne a vallásos déli államokban.

ápr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 hypno ***** válasza:
51%

Ezt mondták az östahó Bayer lovag showjában?

Akkor biztosan igaz...ja nem.

ápr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
64%

Gondolom kérdező, a hozzád hasonlók lennének a legjobban felháborodva, ha valamelyik iskolában a muszlimok alapítanának vallási csoportokat. Akkor biztos rögtön jönne, hogy az oktatás szekuláris, a vallásnak a sulikban semmi helye nincs, menjenek full-muszlim iskolákba, ha nekik nem tetszik a helyzet vagy taka van vissza a kibocsátó országba.

Nekem meg kb ugyanez a véleményem a keresztény csoportosulásokról. Én is keresztény vagyok (evangélikus), de én sem nézném jó szemmel a vallási csoportosulásokat, pláne az iskolában.


Erre szokták azt mondani, hogy: "Minden vallás a békét és elfogadást hírdeti, de a vallásokhoz sajnos emberek is tartoznak."


Az LMBTQ-val meg nem tudom mi a problémád. Folyton azt hallom, hogy a melegek legyenek egymás között, szeparálják el magukat, aztán ha ez megtörténik, akkor meg az a probléma. Nektek semmi sem jó.

ápr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

3# "Jó, és akkor ugyanezt próbáljuk meg egy Bible Belthez tartozó iskolában is"


Állami iskolában nem lehet vallási csport? Ma már a Biblia órán érzékenyítenek a transzok szóval a példád rossz


4# "Azért, mert az állam azért fizet a HIRTV-nek, hogy ezt hidd. "


Értem. Szóval az USA iskola ezért nem engedte a vallási csport indítását. hirtv miatt?


" A valóság az, hogy, ha megnézel egy bármilyen random amerikai sporteseményt, imádtkoznak az esemény előtt. "


Már ki is rúgtak egy edzőt éppen emiatt. Hogyha imádkoznak, akkor ez az emberek igénye. Meg a vallási csoport. Miért is tiltott akkor?


"Én, azt tanácsolom mindenkinek, akit érdekel az amerikai kultúra, hogy ne a magyar állami médiából tájékozódjon, hanem szálljon fel egy repülőre és nézze meg, hogy mi történik a valóságban,"


Mert az orosz propaganda, hogy elmondja mi történt a világ másik felén? Az oroszok intézték, hogy ne engedjenek vallási csportot indítani iskolákba az USÁ.ban?


Ma már nem kell ott lenned mindenhol, hogy értesülj a dolgokról.

ápr. 22. 12:00
 9/49 A kérdező kommentje:

7# "Gondolom kérdező, a hozzád hasonlók lennének a legjobban felháborodva, ha valamelyik iskolában a muszlimok alapítanának vallási csoportokat. Akkor biztos rögtön jönne, hogy az oktatás szekuláris, a vallásnak a sulikban semmi helye nincs, "


Mivel lebontják a templomokat és mecsetté alakítják ez be fog következni. Még az iszlám vallás is jó. Az embernek hinni kell abban, hogy létezik egy pozitív lény felette különben bármit megtesz, bűnözik, öl, rabol stb

ápr. 22. 12:02
 10/49 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, amit te itt kiböffentettél, abból SEMMI sem igaz.

1. Vallási csoportokat lehet alakítani iskolákban, hogy ez megengedett-e vagy sem, az tagállamoknénk változik.

2. Sok déli vallásnyomorult tagállamban (Florida például) a tanároknak még az is meg van tiltva, hogy megemlítsék, hogy vannak melegek. Na ez már szánalmasan középkor.

3. LMBTQ csoportok alakítása is tagállamonként más feltételekhez van kötve.


Te kiválasztottál 1 iskolát egy 330 milliós országban. Gratulálok. Nagyon reprezentatív.

ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!