Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha 8 év Németországban élés...

Ha 8 év Németországban élés után megkapom a német állampolgárságot, akkor már teljes jogú "tag" leszek?

Figyelt kérdés
tehát úgy fognak kezelni, mint egy ott született németet, olyan jogok illetnek meg?
2010. okt. 28. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
igen.
2010. okt. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
De ha fiatal vagy akkor lehet, hogy be fognak sorozni a Bundeswehrmacht-ba katonának.
2010. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg kell csinálni a nyelvvizsgát, van egy Einbürgerungstest, aztán német papírjaid lesznek. De úgy tudom, nem elég, ha itt tartózkodsz 8 éve, annyi munkaviszony kell hozzá.
2010. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

", mint egy ott született németet, olyan jogok illetnek meg?"

Azt nem tudom, hogy hogyan van ez NO.-ban, de az USA-ban minden jogot megkap, de nem ott született állampolgár (natural born). Ergo nem lehet elnök, ill alelnök, de ettöl függetlenül ugyanolyan.

2010. okt. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Igen, beléphetsz az SS-be ;)


Amúgy sztem sem elég 8 év ottélés, de lehet, h rosszul tudom.

Az egyik unokatestvérem már több, mint húsz éve él ott, mégis csak határozatlan idejű tartózkodási engedélye van......igaz nem is tud németül nagyon LOL

2010. okt. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Sosem fognak úgy kezelni mint egy ott született állampolgárt. Sőt, szerintem még a gyerekeid sem, az unokáid már lehet.
2010. okt. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen, tudom, hogy nem elég 8 év ott élés, hanem 8 évig kell dolgozni, adózni és akkor lehet igényelni.
2010. okt. 29. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!