Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehetséges még német-magyar...

Lehetséges még német-magyar kettős állampolgárságot szerezni?

Figyelt kérdés

Anyum német állampolgár, én magyar állampolgár vagyok (itt születtem). Én akkor születtem, amikor nem létezett kettős állampolgárság (választani kellett, melyiket választják a szülők), viszont húgom a rendszerváltás után, de az EU után született, ő kettős állampolgár.

Ha én német állampolgárságért folyamodok, le kell-e mondanom a magyarról, vagy lehetek kettős állam polgár?


2009. okt. 21. 00:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy le kell-e mondanod a magyar állampolgárságról.Azt viszont tudom,hogy a német állampolgárság megadását szigorú feltételekhez kötik.Ma már nem elegendő,hogy anyukád német állampolgár.Fletétel pl.hogy huzamosabb ideje Németországban lakj,legyen ott lakásod és munkahelyed,meg kell indokolnod,hogy miért akarsz német állampolgár lenni.És még egyéb feltételek is lehetnek.Akkor sem biztos,hogy megkapod az állampolgárságot.Érdeklődj a nagykövetségen,ott pontos információt kapsz.
2009. okt. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a német állampolgárságot meg akarod kapni, akkor nem kell lemondania a magyarról - a lányom is igy kapta meg, de ahigy az elözö irta,az nem elég ahhoz, hogy megkapd, hogy édesanyág német állampolgár, akkoz ott kell élned stb.
2009. okt. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
És folyékonyan kell beszélned németül.. gondolom ez megy, de ez is fontos.
2009. okt. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!