Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak szerintem van baj az...

Csak szerintem van baj az ukrán menekült statisztikákkal?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Hivatalos adat szerint most 6,47 millió menekült van, 1 hónap alatt 10 ezerrel csökkent a számuk.

Közben meg az ENSZ által publikált határátkelők adatai szerint ez idő alatt 450 ezerrel többen léptek ki Ukrajnából, mint ahányan visszamentek.


Kijön Ukrajnából 3,15 millió ember, visszamegy 2,7 millió és mégis 10-ezerrel csökken a külföldön lévők száma? Mit nem értek?


De tavaly ilyenkor még 8 millió menekült volt. Reális, hogy hazament 1,5 millió ember egy háborúban álló országba?


És bármelyik elemző által szóba kerül az, hogy hány ukrán hagyta el a hazáját mindenki ezt az ENSZ adatot mondja, közben meg ezek max azok lehetnek akiknek menedékkérelmük van, mert nem létezik hogy csak ennyien lennének külföldön, miközben az elmúlt hónapban is százezres nagyságrenddel magasabb a kilépők száma, mint a visszamenőké.



máj. 14. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Bármely statisztika, amely Ukrajnával kapcsolatos, kétséges. Állítólag 3 millió ukrán sorkötelest nem talál az ukrán állam, aki elvileg Ukrajnában vannak még. Vélhetően sokkal több halottjuk és illegálisan elszökött emberük van, mint amit beismernek.
máj. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Megéri menekültnek regisztráltatni magad? Férfiként, akit kereshetnek a hatóságok... szerintem nagyrészt benne van, hogy a férfiak nem regésztrálnak menekültként, nehogy legyen nyoma, hogy elmenekültek a behívő elől.

Nyilván úgy értem, hogy most az eu-ban menekültnek lenni az semmiség. De esetleg vissza is térnének egyszer az országba, és attól tarthagnak, hogy retorziók érhetik az államtól.

Meg lehet cssk sok a vendégmunkás közülük, akk később majd visszatérnek, csak mosz a statisztika kifelé menő oldalán voltak.

máj. 15. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

"De tavaly ilyenkor még 8 millió menekült volt. Reális, hogy hazament 1,5 millió ember egy háborúban álló országba?"


Lehet hazatoloncolták a hadköteleseket.

máj. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Voltak, akik hazamentek, elég sokan (nyilván nem a Kijevtől keletre élők), de még így is többen vannak külföldön a hivatalosnál. Eleve az oroszokhoz is elment még 22-ben 3 millió ember, ez nyilván olyan dolog amit nem szívesen reklámoz senki, de azért kis célzott kereséssel fellelhető a nyugati médiában. Na pl ők sem számítanak menekültnek. Aztán az illegálisan zöld határon átszökött vagy pénzért át engedett emberek sem, pedig belőlük is van szép számmal.
máj. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De hogy mentek haza ha a határátkelők statisztikái szerint az elmúlt másfél évben folyamatosan többen jönnek ki Ukrajnából, mint ahányan visszafele mennek a határon?


A zöld határon lógnak vissza, mert a gonosz magyarok, románok, lengyelek, ... nem engedik őket?

máj. 15. 20:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Azoknak egy része ingázik a határon, akik átjönnek. Ha pl jön 5 ezer ember, abból 4 ezer még aznap vissza is megy. Sokaknak a megélhetést jelenti, visznek 2 doboz cigit meg vodkát Magyarországra, aztán Magyarországról Ukrajnába meg kolbászt, parizelt, kávét és mosóport. Ezeken megvan 5000 Ft és elvannak belőle aznapra.
máj. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 MDaniel98 ***** válasza:
Igazából a pontos számot senki se tudja, tekintve, hogy nagy része az ukránoknak nem legálisan ment ki az országból, így csak saccolni lehet, de nem lepne meg, ha 30 millió alatt lennének már bőven lélekszámban.
máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azért kéne tudni pontos(+- pár tízezer) számot legalább ENSZ / országok szintjén, mert nehezemre esik lehinni, hogy a többség a zöld határon szökne át.

Ami hivatalos statisztikákban van az max azoknak a száma lehet akik még mindig menekültként vannak számon tartva és mondjuk valamilyen segély jár számukra. De mégis amikor ilyen "szakértők" beszélnek vagy a hasukra ütnek és az "oroszbarátok" 10-15 millió ukránról beszélnek az EU-ban, az "ukránsimogatók" meg a Refugees from Ukraine ENSZ statisztikát nyögik be ami 6,5 millió.


De azért 6,5 millió menekült az nekem erősen a hihetetlen kategória úgy, hogy volt már 8 millió is tavaly év elején. Eleve az ENSZ szerint Ukrajna lakossága 2022-ben is 43 millió volt ahogy 2014 előtt is, miközben a szakadár területeken és Krímben 5 millióan laktak.

máj. 17. 22:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem számolják bele a Donbass és Krím kb 9 milliós lakosságát sem.

Menekültnek az számít aki regisztrált menekült. Aki simán bérel lakást mit tudom én Budapesten az nem menekült.

máj. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
és aki regisztrált menekült abból lehet nem menekült? Mert másfél millió menekült eltűnt 1 év alatt, miközben a határátkelők adatai szerint pont nőnie kellett volna az Ukrajnát elhagyó lakosság számának.
máj. 17. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!