Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért folyik háború Izrael és...

Miért folyik háború Izrael és Palesztina közt?

Figyelt kérdés
2009. jan. 5. 18:19
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim válasza:
60%
Drágáim, akkor miért van az, hogy ha megnézitek a MAGYAR PARLAMENT képviselőit, csupa zsidót fogtok találni? A zsidóknak ország kell... de szó sincs itt palesztináról, meg izraelről. a miénk kell nekik, ha senkinek nem tűnt volna még fel...
2011. jún. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 Szmrek Éva válasza:
38%
Azt hiszem az utolsó hozzá szóló már igen csak tovább lát az orránál!Ami Palesztínában folyik igazából csak a vérontásról szól már,mivel a zsidók fel ismerték,hogy ott nincs víz és kell egy új ország!Erre a megoldásuk Magyar ország!Tökéletesen meg felel nekik a hely,mivel van víz bőven és a világon az egyik legjobban védhető terület a hegyeink által!Amennyiben ezt nem akadályozzuk meg,úgy hamarosan mi is üldözöttek leszünk a saját földünkön hisz mi a különbség 1300 vagy 1100 év között!A Palesztínok egy undorító nép karmai közé kerültek és amúgy a zsidóknak sosem volt otthonuk mivel mindig is csak helyezkedtek és próbáltak háborúkat ki robbantani!Az arabok azóta háborúznak velük amióta az ő területeiket el veszik a családjukat meg ölik és őket el üldözik a jogosan megillető földjeikről!Az összes zsidót egy szigeten kéne hagyni,hogy egymást nyírják ki!Nincs még egy ilyen szívtelen és kegyetlen parazita a földön mint a zsidó!
2011. aug. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim válasza:
83%
Nekem arab az apukám, anyukám magyar, és nekem pontosan úgy mesélték el, ahogy az első válaszoló leírta. :)
2012. máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
76%
én csak bejelölöm a topikot olvasásra,köszi.
2012. aug. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 Amygdala válasza:
100%

Köszönet! Végre én is felvilágosultabb lettem a témával kapcsolatban.

Viszont, az egyik komment láttán arra szeretném emlékeztetni a társaságot, hogy semmi esetben nem általánosíthatunk. Nincs olyan jellemvonás, nézet vagy cselekvésmód, ami mindenkire ráilleszthető!!! Legyen szó egy családról, egy városról, nemzetről, faji/nemi/vallási hovatartozásában hasonló egyénekről, senki sem viselkedik, gondolkodik ugyanúgy, mint a többi! Nincs genetikailag kódolva, hogy az összes zsidó hataloméhes, az összes skót szűkmarkú vagy az összes roma tolvaj és még sorolhatnám a sztereotípiákat...

Márpedig hajlamosak vagyunk egy kalap alá venni akár egy egész országot néhány ember mocskos húzása vagy negatív megnyilvánulásai alapján.

Az is biztos, hogy mindkét oldal civiljei között vannak olyan emberek, akik rohadtul utálják az egész háborúskodást, és békében szeretnének élni. (Hacsak nem mindannyiuk.)

2012. dec. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim válasza:
0%
36. Richard H. Freeman
2013. szept. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen egyetértek Amygdala-val!!! Bizonyos egyének és csoportok tettei alapján nem lehet és nem szabad elítélni egyetlen vallást, népcsoportot sem! Úgy, ahogy vannak jó és rossz arab emberek, úgy vannak jó és rossz zsidó emberek is. A palesztin emberek helyzetét annyiból meg tudom érteni, hogy egyik percről a másikra elvesztették az országukat. Erről nem tehetnek sem a zsidók, sem az arabok, ezt az ENSZ szavazta így meg. Másrészről úgy gondolom, hogy a zsidók nem jogtalanul kapták meg Izrael földjét, történelmi szempontból joguk van ott lenni, főleg azok után, amik a második világháborúban történtek velük. A zsidók az egyetlen olyan vallási csoport voltak, akik évezredeken keresztül csak menekültek, mert üldözték és irtották őket, akiknek nem volt egy országuk és államuk, amit hazának tudtak volna nevezni. A zsidók megérdemelték, hogy legyen végre egy saját államuk!

Nagyon sokan támadják Izraelt a palesztinok ellen elkövetett merényleteik miatt. Felesleges azon vitatkozni, hol halnak meg többen, mindkét államban van rengeteg civil áldozat. Nagyon szomorú, hogy ártatlan emberek halnak meg, de ennek a konfliktusnak a befejezése hatalmas áldozatot kívánna mindkét nemzettől. Mindennek ellenére, az én személyes véleményem szerint, a zsidóknak igenis joguk van Izraelhez!

2013. nov. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim válasza:
26%
A tájékozatlan hozzászólóknak csak annyit hogy a bennszülött nép ott nem palesztin, őket a római Hadrianusz császár telepítette be, hanem zsidó, a palesztin nevet is ő találta ki, miután kiirtotta és elűzte az ott élő zsidó népet, az is egy holokauszt volt, több százezer zsidót mészárolt le ! Ez az a terület, melyet a Bibliából Júda néven ismerünk, Dávid királysága volt. Aki pedig átlát a szitán, az látja hogy anglia azért nem ismeri el Izraelt, mert neki fáj a foga az ott található gázra ! És én még csak azon csodálkozom, hogy ennyi csapás után még hogy van ennyi ereje a zsidóságnak !
2014. márc. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim válasza:
0%

Érdemes lenne az előző oldalon lévő, terjedelmes hozzászólást elolvasni. Szépen leírja, hogy a zsidók nem csak valamiféle II. világháborús vigaszdíj miatt kaptak Palesztina területéből. Már az I világháborúban is Palesztinára fájt a foguk, ezért a német cionista zsidók elárulták - ekkor még sehol sem volt Németországban zsidó ellenesség - a németeket, azokat akik befogadták őket a hazájukba. A Balfour-nyilatkozatban, amit 1917-ben írtak, benne van hogy a britek támogatják a cionistákat egy zsidó állam létrehozásában Palesztinában. Persze csak akkor, (ez nincs benne a nyilatkozatban) ha segítenek megnyerni a háborút. Nagy amerikai befolyással rendelkező cionisták pedig bevonták a háborúban Amerikát és tudjuk , hogy mi történ.


Azért a cionista zsidók nem is olyan szende kis népecske.

Még egyszer javaslom elolvasni az előző oldalon lévő válaszoló hosszú válaszát.

Plusz Benjamin Freedman beszédét aki, az elitnek mondható zsidók közé tartozott és miképpen beszél róluk.(youtuben meg található)

Illetve van egy érdekesnek mondható videó is a youtuben: Izrael népe - Felsőbbrendű zsidóság


Nem kérem hogy mindent higgyetek el ezekből, de gondolkozzatok el rajta.

2014. márc. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem meg az egész az Illuminátusok műve, az egész Izrael-Palesztin meg többi közelkelet dolog csak eszközök az ő javukra.
2014. júl. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!