Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért folyik háború Izrael és...

Miért folyik háború Izrael és Palesztina közt?

Figyelt kérdés
2009. jan. 5. 18:19
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
28%
És mindenki tudja hogy ez az igazság, csak nem mer erre rátérni
2014. júl. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim válasza:
31%

Olvasva a komentelők nagy részt, és nem csak itt hanem más forumokon is, én azt látom, hogy a teljes képnek csak egy kis szegletét vizsgálják ennek az egész konfliktusnak, ill. Izraelnek, mint országnak. Ez a kis rész pedig a II. Vh-tól eltelt idő, pedig ez sokkal hosszabbra vissza nyúlik az időben. Valaki itt írta, hogy nem kell vissza menni az ókorig, pedig vissza kell ám menni. De előszőr is nézük meg egy kicsit Palesztina szó eredetétt. Ezt a területett a rómaiak nevezték el tévesen Palesztinának. Palesztina görögül annyit jelent, hogy a filiszteusok földje. A filiszteusok pedig a tenger partján éltek, nem a mai gázában, de ők máreltűntek a történelem színpadáról, ill. semmi közük ahhoz a néphez, akiket ma nevezünk palesztinoknak vagy is a mai palesztinoknak semmi közük az eredeti palesztinokhoz. A mai palesztinok ugyan olyan arabaok, mint a többi arab országban élő arab, csak az araboknak ez jó eszköz hogy harcolhasanak Izrael ellen.


Tehát akkor menjünk egy kicsit távolabb az időben, és cáfoljuk meg hogy a holocauszért, mint kárpotlást kapták a zsidók ezt a földet, álamot. Először is Izrael, mint ókori álam léte bizonyitott történelmi tény. Rengeteg írásos, és régészeti emlék utal erre. Egy fontos évszámot had mondjak Kr.u. 70. Ebben az évben szünt meg az ókori Izrael. Ekkor a rómaiak megostromolták Jeruzsálemet, és földig rombolták a templommal együtt, ami fontos része a zsidó identitásnak (sírató fal ennek a templomnak a maradványa). A ostrom után egyrészt kiírtották, más részt szétszordtak a zsidók a római birodalom területén. ez után mentek be oda az arabok, akiket palesztinoknak kezdtek nevezni. Tehát egy részt a zsidók ma a jogos földjükért harcolnak, másrészt szemben, amit ma nagyon sokan mondanak, nem betolakodóként mennek oda, hanem azért a földért, hazáért ami őket megilleti, mint minket a Kárpát medence. Tovább szerintem az is érdekes dolog, hogy a zsidók, ha nyelvüket nem is, de az identitásukat megtudták örizni majdnem két ezer évig. Habár az európai kirekesztés ebben igen csak segített.


Tovább még ennek a konfliktusnak van bibliai vonatkozása, de ez hit és vallás kérdése, amit itt nem szeretnék vázolni. Tehát a háborúval nem értek egyett, illetve nem tartom a zsidókat földre szánt angyaloknak, de azt nem szabad elvitatni, hogy az a föld jogosan az övék, és az arabok, azok akik oda "betolakodtak".

Ja és tudom, hogy sokan bullshit-nek fogják tartani, amit írtam, de ez áll közelebb az igazsághoz, sem mint amit nagyon sokan mondanak.

2014. aug. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim válasza:
72%
Szerintem ameddig több a civil áldozat, fegyvertelen nők, gyermekek, idősek, stb., mint a fegyveres lázadók, az nem háború, hanem kiírtás.
2014. aug. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim válasza:
80%

Nem szoktam az embereket ennyire megosztó kérdésekre válaszolni, ugyanis nem látom értelmét, mert ha valaki már áll az egyik oldalon, vagy odaköti valami, úgyse fog a véleménye megváltozni. Az eredeti kérdésre kevesen válaszoltak-válaszolnak-, olyanok, kiket nem köt semmi az egyik félhez. Ez tény, és ez sokaknak nem tetszik..


Én amondó vagyok, hogy a teljes valósághoz szinte képtelenség hozzáférkőzni. Háborúznak, mert mindkettő azt gondolja, hogy őt illeti a föld. Az már más kérdés, hogy kivel történt nagyobb igazságtalanság. Már a Bibliában voltak nézeteltérésre való utalások. De megjelent azóta egy újabb tényező. Ez pedig az USA. És részemről kezd betelni a pohár. Olyan sok mindenben buktak már le, és jelenleg is bukkannak napvilágra olyan hírek, amitől a hajam égnek áll.


Mindkettő joggal követeli, ugyanis mindkettővel kicsesztek (szebben nem tudom mondani). Összeugrasztották őket. Nem mások, mint egyszerű bábuk, amiknek van irányítójuk. És ez a "bábozó", gondolom nem véletlenül ugraszt össze nemzeteket a világ minden táján...


Amit sajnálok, a rengeteg civil ember. Gyerekek, nők, férfiak halnak meg, szenvednek, családok szakadnak szét, a nyomorult hatalomvágy miatt.. ez már oly régóta nem a vallásról szól.. csak az a sok ártatlan gyermek.


A zsidó kérdés megint más. Ha szimpátia alapján dönthetnék, biztos, hogy nem Izraelnek szavaznám a területet. Mindenhol ott vannak, minek nekik még az a föld is? Hataloméhesek (tisztelet a kivételnek), és ez már Hitler ellenszenve előtt is kimutatkozott. Persze megérdemlik a kárpótlást a Holokauszt miatt, de ugyanúgy megérdemelné a többi más nemzetű érintett. De ez a kárpótlás, nem kellene h az a bizonyos földrész legyen...


És amitől még nem tudok eltekinteni, az az, hogy egyik tanárom zsidó volt (amit nem vallott be még akkor), és előadta a csúnya, rossz Palesztinát és a szép, kedves Izraelt és drága becsületes népét! Olyan képet kaptam erről a háborúról, aminek köze nem volt a valósághoz, én hülye meg tátott szájjal hallgattam, majd utána mentem a dolgoknak és...

!!!!!!!!!!!!!Külön kiemelném, hogy nem akarok egy zsidó származású embert se megsérteni (!!), semmi bajom nincs velük, csupán sokkal több olyannal találkoztam, akik a negatív tulajdonságokat erősítették meg, mint a jókat. Így van ez a roma kérdésnél is..!!!!!!!!

2014. aug. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
65%

Azért mert a jellemtelen palesztinok nem tanultak földrajzot, hogy ott mindig is éltek zsidók. A másik, hogy ők kezdeményeznek, Izrael önvédelmet gyakorol, és ők állítják be a zsidókat rosszaknak. Polgári áldozatok meg azért vannak, mert a Hamász gyáva módon a polgári lakosok mögé bújik.


[link]

2016. aug. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
0%

1. Palesztina egy foldrajzi terulet, nem egy orszag.

2. Aki azt allitja, hogy orszag, mondja meg

az alapitas datumat

az orszag penznemenek a nevet,

az orszag allamformajat,

az elso kiraly vagy elnok, vagy barmi nevet,

- lehet folytatni a kerdeseket.

3. Azok az arabok, akik elloptak a terulet nevet, es magukat palesztinoknak nevezik, epp olyan gazdasagi bevandorlok Izraelben, mint a tobbi muzulman arab Europaban.

4. Nemsokara Europat is a magukenak fogjak kovetelni. Izrael csak a kezdet volt a szamukra, ugy is lehetne mondani, hogy a foproba.

2016. aug. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim válasza:
42%
Nem tudom, hogy aktuális e még a téma vagy olvassa e valaki soraim, mint leírták az elején teljesen igazuk van, szó szerint írtják a zsidók a palesztinokat, DE olyan mint zsidó van ők a héberek a cigányok rokonai de ezek a zsidók fehér emberek, megsúgom a magyarok (hunok) rokonai nem tiszta hunok mint mi vagyunk de van rokoni kapcsolat a baj csak azzal van, hogy ők már romlottak hatalom éhesek lettek mindenre fáj a foguk, ja és holokauszt nem volt bizonyított tény, míg arra, hogy volt csak a túlélők meg anna frank golyóstollal írott naplója van ami megint csak hamis ugyan is Bíró akkor még nem találta fel a tollat, szóval bárki bármit mond őket ki kell írtank különben a világ meg fog semmisülni ez nem a szokásos náci szöveg meg butaság aki végig gondolja és ismeri a valódi eseményeket az be fogja látni!
2016. szept. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
28%

A néhány embernek, aki palesztin férjjel rendelkezik, azért megemlíteném hogy ők csak az egyik oldal történetét ismerik. A másik, hogy a zsidókat éppen ugyanúgy tették ki arról a földről, mint ahogy a zsidók a palesztinokat, (és ők csak VISSZAMENTEK), sőőőt. Pénzt fizettek azért földért. Nem is keveset. Az egy porfészek volt az arabok keze alatt, most meg nézzék meg, a világ egyik nagyhatalma kis 8 milliós országként, Tel Aviv a közelkelet 3. legnagyobb gazdasági központja Dubaj és Tel Aviv után, hangsúlyozom, 8 milliós pici országban a világ 5. legdrágább városa). Én zsidó vagyok és van palesztin barátom, aki Názáretben él, és egyáltalán nem zavartatja magát. Aki normális és nem küldözget elavult nevetséges rakétákat CIVIL LAKOSOK ellen nagyvárosokba, saját embereket (arabokat stb.stb.) megölve, azokkal semmi probléma nincs, aki meg igen, az nem normális. Ez az ismerősöm pl tele van pénzzel, a családja rendes megélhetést tudott ott biztosítani, és volt zsidó barátnője is (ennyit a hátrányos megkülönböztetésről). És ennyit az erőszakos kiszorításról. Olyan pocsék gazdasági helyzetben volt Izrael előtt az a terület, hogy abból a pénzből annak a pár millió embernek ha lett volna eszük építettek volna egy várost, de neeeeem, nekiálltak béna katonai felszereléseket venni hogy kiverjék a zsidókat, ami több arab államnak együtt sem sikerült (nem értem, mért hiszik, hogy nekik fog), mert a zsidók okosan gazdálkodtak, nem is fog sikerülni senkinek. Akinek volt esze az szépen békében letelepedett Izraelben, és tök jól elél, akinek nem, az meg klasnyikovokkal mészárolja az embereket nagyvárosok utcáin (ld. május 19 körül idén Tel Avivban két idióta nekiállt tüzelni).


A terrorizmusra felfordul a gyomrom ha azt mondja valaki, hogy "sok év elkeseredett küzdelme vezette őket erre", hát kössz. Ekkora marhaságot még nem láttam sajnos. A terrorizmusra és a civilek gyilkolására, milliós városok bombázására semmi nem jogosít fel, aki így gondolja, az szintén terrorista. Ami valójából történt az az, hogy a két nép éppen ugyanannyira igényt tarthat a területre, az egyiknek volt pénze, megvette a másiktól, a másik meg elfogadta a pénzt és ott maradt. Ne haragudjatok de még a perzsák is így gondolják, most egy perzsa lányt idéztem. Márpedig az iráni izraeli szitu nem jobb a zsidó-palesztinnál. Ha meg elfogadták a pénzt, akkor menni kell ahhoz, aki eltette hepajkodni, nem a vásárlóknak kell mondani hogy sorry, meggodnoltuk magunkat, az a hajó már elúszott. Integethetnek maximum. Abból a pénzből nem klasnyikovokat kellett volna venni hanem házakat építeni, ennyi. Ha van egy helyzet, akkor nem a múlton kell sírni, hanem kihozni a legtöbbet a jelen helyzetből. Ez nem sikerült nekik. És nekem semmi problémám nincs semmilyen nációval, mint említettem, van perzsa, van palesztin barátom is, de a terrorizmusra nem tűrök mentségeket, és erőszakos kitelepítés hangoztatását sem tűröm ott, mert mint mondtam, sok palesztin él ott jó körülmények között, rakéta nélkül. Érdekes, hogy nekik bejött az élet.

2016. okt. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
100%
3. gazd. központ Dubai és Teherán után, elírtam, bocsi
2016. okt. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim válasza:
71%
Tetszett az az érv pár kommenttel korábban, hogy megilleti a zsidókat Izrael területe, mint minket a Kárpát-medence mert Kr.e. 70 körül az övék volt. Bár ugyan mi csak Krisztus után kb 1000 évvel jöttünk ide, kíváncsi lennék, hogy a kommentelő mit szólna, ha egy ősi kárpát-medencei nép idejönne és követelné a földjét :) Nem akarok állast foglalni a témában, nincs elég ismeretem hozzá, de ezen megakadt a szemem :)
2018. ápr. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!