Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy Romániában megszavazták, hogy csak egy év legyen a szülési szabadság?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 20:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Megjegyezném, pl. Erdélyben a gyerekek 1% számára lenne bölcsőde. És ez a helyzet a Kárpátokon kívül se nagyon változó, talán ott beszélhetünk 10-15%-ról.
2010. dec. 8. 20:06
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
nem tetszik hogy ilyen ötleteket adnak orbánéknak
2010. dec. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%

A nyugati országokban is csak ennyi,vagy csak félév a szülési szabadság!

Nálunk nem igazán jogos a 3 év!

2010. dec. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
és olyanok is a gyerekek...
2010. dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Európa legvagyonosabb országaiban jár ilyen időterjedelmű szülési szabadság mint nálunk. Lásd: Svédország, Dánia, Norvégia, stb. A többi "gazdag" nyugat-európai országban ugyancsak max egy év a jellemző. Belgiumban például konkrétan tudom hogy mindössze 3 hónap.
2010. dec. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az anyák egész nyugodtan maradjanak otthon gyerekeikkel, ugyanis normális felnőttet kell belőlük nevelni.


A nők munkába állásáról pedig annyi a véleményem, hogy minek? Már így sem dolgozik a lakosság kb. fele, akkor meg minek menjen az az anyuka dolgozni, akinek 2 éves kisgyereke van?

2010. dec. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 doboszoli ***** válasza:
100%

"..nálunk nem igazán jogos a 3 év.."

Láttál már Te gyereket élőben, vagy a Tv-ből tájékozódsz?

Szerinted a gyerekkel otthon maradó anyuka a lábát lógatja?

Kőkeményen, és többet dolgozik, mint a munkahelyén. Az, hogy jó esetben örömmel, lélekkel teszi, ad némi pluszt.

Egy , netán két gyermek ellátása 3 éves koráig 24 órás állandó készültséget feltételez az anya részéről.

Itt nem a "gyerekgyárakra" gondolok, akik szülnek világban, mint a macska, majd kicsapják a purdét az árokpartra, ott nőnek fel.

Vagy netalán van elég bölcsödei férőhely? Nincs!

Akkor hogyan gondolod? Ösztönözzük a gyerekvállalást,

majd a megszületett fél éves gyermekhez fogadjunk bébiszittert? Miből?

Summázva: nagyon is szükség van a 3 év GYES-re, a gyermek érdekében is, a mi érdekünkben is, hogy ne essünk a "mennyiségi gyártás" csapdájába.

2010. dec. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16%

Ma azért kell a 3 éves Gyes,mert nincs bölcsöde,ovoda és a nőknek nincs munkahelye.

De az nem igaz,hogy emiatt jobb gyereket nevelnek! Nincs szükség arra,hogy az anya 24 órás szolgálatot áldozzon a gyerekre! Nagyanyáink is szerették a gyerekeiket. Pedig ők dolgoztak mellettük,vitték őket bölcsibe,oviba stb. Nem etették éjjel,mert nem tudtak volna másnap dolgozni. Mégis sokkal egészségesebb mentalitású gyerekeket neveltek,mint most! Nem volt annyi elkényeztetett,hisztis,követelődző gyerek,mint a mai fiatalok.

2010. dec. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

20:53


"Európa legvagyonosabb országaiban jár ilyen időterjedelmű szülési szabadság mint nálunk. Lásd: Svédország, Dánia, Norvégia, stb."


Magyarország is a legvagyonosabb országok között van? Nincs, ezért is nincs értelme Dániával példálózni. Ha öt perc gondolkodást rászánsz a témára (ahelyett, hogy az újságban olvasott szlogeneket szajkóznád), akkor rá is jönnél, miért.

2010. dec. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%

A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:03


te nagyon félreértettél engem, igaz valószínűleg nem beszéltem elég világosan. épp hogy azért írtam le ezt hogy arra utaljak hogy Magyarország így is sokkal többet költ szociális segélyekre, mit amennyit megengedhetne magának. Európa leggazdagabb országaiban kapnak olyan arányban segélyt, mint nálunk, de még ott sem mindenhol. Tehát épp hogy arra a következtetést akartam volna levonni hogy Magyarországnak(bármennyire sem tetszik sokunknak) le kell mondania sok luxus kiadásáról, mint például a 3 éves gyesről. Ha egyszer nem engedheti meg magának a magyar állam, akkor sajnos ez van. Azért örülnék ha legközelebb értelmesen rákérdeznél legalább arra hogy mire is akartam utalni, ahelyett hogy primitív ostoba módon kioktatnál engem te nagyokos!

2010. dec. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!