Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Jad Vasem holokauszt-múzeum...

A Jad Vasem holokauszt-múzeum öngólt lőtt? A 6 millióból egy csomó nem is koncentrációs táborban halt meg?

Figyelt kérdés

Az MTI hírének részlete:


"Név szerint azonosították a holokauszt áldozatainak kétharmadát. A holokauszt beazonosított áldozatairól vezetett listán már négymillió név szerepel - jelentette be kedden a jeruzsálemi Jad Vasem intézet és múzeum elnöke, aki szerint azonban a II. világháború alatt meggyilkolt mind a hatmillió zsidó pontos kilétére valószínűleg sosem derül teljes fény."


A listát megnézve viszont a következők is kiderülnek ha véletlenszerűen szétnézünk:


"Van olyan „áldozat”, aki Moszkvában (!), van, aki Afrikában, Szibériában, Üzbegisztánban, Sanghajban (!) lett a holokauszt áldozata, De "gyilkoltak" a nácik rendesen New Yorkban és Kazahsztánban is."


[link]


A listában vannak, akik Sztálingrádnál haltak meg, de olyan holokauszt áldozat is rajta van, aki 1938-ban, Spanyolországban lett a holokauszt áldozata.


2010. dec. 28. 20:52
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
62%
Eleve nem is halt meg hatmillió, annál azért lényegesen kevesebb áldozat volt. Ezeket az adatokat az oroszok és a szövetségesek turbózták fel a háború befejezésekor, hogy majdan a németeket minél több ember haláláért vonhassák felelősségre.
2010. dec. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
44%

nem öngólt lőtt, hanem te, de szép nagyot.

A Holokauszt 6 millió áldozata mindig is a II. vh-s náci zsidóüldözés alatt meghalt áldozatok száma, beleértve ebbe a gázkamrákban megöltek (~3millió) mellett a táborokban a rossz körülmények között meghaltakat (~800 000), a még Németország elérése előtt kivégzetteket, agyonverteket, Dunába lőtteket, stb. (~2 millió), stb. Tehát Radnóti is, akit az úton vertek agyon, a Holokauszt áldozata volt.

Soha sehol nem állították, hogy a Holokauszt mind a ~6millió áldozata a gázkamrákban végezte.


Csak még életekben nem olvastatok a kurucon kívül a témának soha utána, és még ilyen alap dolgokkal sem vagytok tisztában, ezáltal még azzal sem vagytok tisztában, hogy mit is tagadtok.

2010. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
32%
első mondat: nem ő lőtt öngólt.
2010. dec. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
43%

Hát először is szánalmas, amit a szélsőjobb csinál holo ügyben. Merthogy, nem mindegy hogy 6 millió vagy mondjuk 3,7 millió? Most akkor szebb lesz, jobb lesz a náci rezsim ettől? Nulláig azért úgyse tudtok lemenni.


A másik meg, hogy a nagyon butaságot hoz a kurucinfó. Miért olyan elképzelhetetlen az, hogy megjártam Auschwitzot, tönkretettek, kaptam ott egy olyan betegséget, amitől nem a táborban haltam meg, hanem a felszabadulásom után 2 hónappal kint? Akkor én már nem vagyok a holokauszt áldozata? Ugyanez a helyzet a bombázással is. Nem önszántamból mentem a táborba, hanem erőszakkal deportáltak oda. Ha e közben lebombáztak, vagy netán elcsúsztam a jégen, és széttörtem a koponyámat, akkor is a holokauszt áldozata vagyok. Gondolkozzunk már egy picit!

2010. dec. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
az egyetlen gond, hogy a holokauszt áldozatainak legalább fele nem zsidó volt hanem főként nem zsidó lengyelek.
2010. dec. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
78%
félre értés ne essék, nem a zsidó vallás ellen írtam ezt, hanem israel politikája, és az ellen hogy kisajátították ezt a tragédiát.
2010. dec. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
39%

" Merthogy, nem mindegy hogy 6 millió vagy mondjuk 3,7 millió?"


Ha van kilenc testvéred, neked mindegy hogy hatot végeznek ki közülük vagy hármat?

2010. dec. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
48%

"Miért olyan elképzelhetetlen az, hogy megjártam Auschwitzot, tönkretettek, kaptam ott egy olyan betegséget, amitől nem a táborban haltam meg, hanem a felszabadulásom után 2 hónappal kint? Akkor én már nem vagyok a holokauszt áldozata?"



Háború volt. Szerinted a fronton nem mentek tönkre ugyanúgy még akik túl is élték? Vagy szerinted mindenki holokauszt áldozat aki 39-45 közt halt meg? Szegény Miskabácsi 43ban részegen a jeges dunába esett. Adjuk már le a holokauszt múzeumnak.

2010. dec. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
77%

"félre értés ne essék, nem a zsidó vallás ellen írtam ezt, hanem israel politikája, és az ellen hogy kisajátították ezt a tragédiát."


mivel az üldöztetéseknél is messze ők voltak a középpontban (az európai összlakosság valami minimális százalékát adó zsidóság tette ki az össz áldozatok több, mint a felét), akkor eléggé logikus, hogy a megemlékezésnél is ők lesznek a középpontban.

2010. dec. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
48%

"Miért olyan elképzelhetetlen az, hogy megjártam Auschwitzot, tönkretettek, kaptam ott egy olyan betegséget, amitől nem a táborban haltam meg, hanem a felszabadulásom után 2 hónappal kint? Akkor én már nem vagyok a holokauszt áldozata?"



Háború volt. Szerinted a fronton nem mentek tönkre ugyanúgy még akik túl is élték? Vagy szerinted mindenki holokauszt áldozat aki 39-45 közt halt meg? Szegény Miskabácsi 43ban részegen a jeges dunába esett. Adjuk már le a holokauszt múzeumnak.

2010. dec. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!