Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek mit akar mar...

Szerintetek mit akar mar megint a Hamasz?

Figyelt kérdés

Az izraeli vagyok

Eveken at raketazta a Hamasz Gazabol Izrael falvait, varosait. Nem volt mas valasztas, bementunk, "szolni, hogy hagyjatok abba". Csend lett viszonylag, ez tartott majdnem ket evig. Az utobbi isoben azonban ujra kezdtek, napi 5-6 raketat lonek megint, tegnap egy halott es sok sebesult, falvakban kibucokban, az orszaguton egy autot talaltak telibe.

Mi a fenet akarnak? Hogy menjunk be megint?


2011. jan. 9. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Nem. Hogy menjetek ki a földről, amihez nincs közötök, hogy végre béke lehessen, és megszűnjön a folyamatos holokauszt, amihez a világ asszisztál!


[link]


[link]


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=mk2m6kC4n4o&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=bFnM8NKiFso&feature=related

2011. jan. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

"...és megszűnjön a folyamatos holokauszt, amihez a világ asszisztál!"

Tényleg?!! Te idióta! Érdekes Egyiptomban is holokauszt van? Ahol a muzulmánok az őslakos kopt keresztényeket írtják csak mert más a vallásuk?

2011. jan. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Én inkább a zsidókkal vagyok, mert tudom milyenek a muszlimok. Egy írtani való népség!
2011. jan. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És ez minket magyarokat milyen szinten érint?
2011. jan. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Amúgy kérdező elég hülye kérdést tettél fel, mert szerintem egyértelmű hogy mit akarnak. Ők Izraelt el akarják pusztítani, ennyi. És hogy miért tudnak újból támadni? Mert Irán pémnzeli őket, Iránnak érdeke ez, mert addig is amíg le vagytok kötve, tudnak haladni az atomprogrammal.
2011. jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Én azt gondolom, hogy a Hamasz vezetői féltik azt a szaros kis megmaradt hatalmukat, úgyhogy valamit fel kéne mutatniuk. Erre ez a nagy feszültségkeltés, hogy megmutassák, hogy ők igenis tesznek valamit, különben nem lesznek menők a többi Hamasz vezető és katona előtt. Lásd az Ahmed és Szalim rajzfilmet.
2011. jan. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az elso gondolatom nekem is az volt, amit 13:20 ir, hogy Iran akar figyelmet elterelni. Dehat azert ennyire ok sem lehetnek hulyek, nyilvanvalo, hogy a Tzahalnak (pardon, az izraeli hadseregnek) egeszen mas alakulatai foglalkoznak Irannal es masok Gazaval.


Walter otletevel meg az a problemam, hogy ha igy folytatjak, akkor TENYLEG be kell mennunk, lehet, hogy jo a hirnevuknek, de - akarmennyire vigyazunk is - szenvedes a lakossagnak.


Bar igy masodik gondolatra, lehet, hogy tkp kettotoknek egyutt van igaza: azt akarjak, hogy bemenjunk, es akkor a VILAG figyelme terelodik el Iranrol.

2011. jan. 9. 14:55
 8/8 anonim ***** válasza:

"Bar igy masodik gondolatra, lehet, hogy tkp kettotoknek egyutt van igaza: azt akarjak, hogy bemenjunk, es akkor a VILAG figyelme terelodik el Iranrol."


Igen és a Hamasz vezetők is örülhetnek, mert lesz munka. Tudod, harcolni az IDF ellen, mutogatnia a TV-ben a "zsidó barbarizmust", fontoskodni, aztán tárgyalgatni egy kicsit a tűzszünetről, hogy eljátszhassák, hogy ők fontos emberek. Ja, hogy civilek halnak meg? A Hamasznak annál jobb! Lásd. az észak-írországi 1972-es Véres Vasárnapot követő IRA megerősödés.

2011. jan. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!