Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért menekülnek a tunéziaiak?

Miért menekülnek a tunéziaiak?

Figyelt kérdés

Elzavarták a régi vezetőket nem? Akkor ünnepeljenek, majd írják ki a választásokat, és alakítsanak kormányt! Nem ezt kéne tenni?

Akkor miért menekülnek el? Eddig miért volt jó nekik? Vagyis eddig sem volt jó, mert fellázadtak. Na de elmenekülni eddig is el tudtak volna nem?

Magyarázza el nekem ezt valaki, please!


2011. febr. 13. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:

"Elzavarták a régi vezetőket nem?"


- El. Ahogy az oroszok is megölték a cárt annak idején. A folytatást tudni...


Az a baj, hogy még semmi sem biztos. Lehet, hogy az ellenzék egyedül akarja meglovagolni a sikert, de nem tudni, kijön ki győztesen.

2011. febr. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De ha nem tudják mi lesz, akkor miért nem várnak?

Oroszország az más, ott hamar látszott, hogy kik kerülnek hatalomra. Itt meg nem értem, miért nem várják ki, amíg kiderül, hogy mi lesz. Elérték a céljukat, akkor válasszanak új vezetőket, ne meneküljenek!

2011. febr. 13. 19:39
 3/9 anonim ***** válasza:

"Elérték a céljukat, akkor válasszanak új vezetőket, ne meneküljenek!"


- Gondolod, hogy ugyanazok menekülnek, akik eddig az utcákat járták? Azért egy forradalom nem ilyen egyszerűen zajlik.

2011. febr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Miért menekülnek a tunéziaiak?"


Hogyhogy menekülnek? Kivándorolnak? Ez nem újdonság, mindig is kivándoroltak.


"Elzavarták a régi vezetőket nem?"


Elzavarták, de ettől a szegény országuk nem lesz gazdag, a képzetlen, jövőtlen lakosságnak nem lesz hirtelen jövője, az elcseszett, korrupt társadalmuk nem fog hirtelen hatékonyabbá válni, az elrontott életük nem fog hirtelen fordulópontra jutni.

2011. febr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy sok minden nem változik, de akkor már eddig is eljöhettek volna. Miért nem tették?
2011. febr. 13. 20:53
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 20:53


Egy moziból sem tud mindenki egyszerre kijönni az előadás végén. Akkor szerinted egy ország ki tud ürülni egy nap alatt?

2011. febr. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Bocs, de pár hónapja még nem jöttek ennyien, akkor miért pont akkor indultak be, amikor remény gyúlt a változásra?


Romániába pl. a forradalom kitörése után sokan inkább visszaindultak, hogy most már jobb lesz nekik!

2011. febr. 14. 23:37
 8/9 anonim ***** válasza:

"Romániába pl. a forradalom kitörése után sokan inkább visszaindultak"


Az lehet, de 1990 óta kb. 2,5 millió román vándorolt ki, egész Európában mindenhol románok pucolják már rég a vécéket és szedik a gyümölcsöt nyáron.

2011. febr. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Túlságosan le akarod egyszerűsíteni ezt a témát.

Szerintem ezt nem tudod a sajtón keresztül megérteni, átérezni (se én, se más).

Hacsak nem éljük át mi is egyszer azt, ami felé jó úton halad az ország szerintem.

2011. márc. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!