Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok Michael Moore...

Mit gondoltok Michael Moore filmjeiről?

Figyelt kérdés
2011. febr. 26. 00:34
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Szeretem őket, szép dolog görbe tükröt mutatni a saját hazád népének, és felnyitni a szemüket, hogy nem is olyan szuper minden, ahogy azt ők gondolják. Nekünk se ártana egy ilyen ember:-)
2011. febr. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szórakoztató. Moore egy hülye balliberális, de mivel az amerikaiakkal szemétkedik, vicces.
2011. febr. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 KTpearie ***** válasza:
58%

Moore filmjeit fenntartásokkal kell nézni. Mint ahogy pl. a Fox is (Rupert Murdoch), ugyanúgy Moore is egy eszmét szolgál és erősen torzít a valóságon. Ezzel együtt ha le tudod vakarni a túlzásokat és az ideológiai torzításokat akkor érdekes/szomorú dolgokat lehet megtudni az USA-ról.

Ajánlom olvasásra a Stupid White Man című könyvét, nem annyira populista mint a filmjei (szerintem), de elgondolkodtató.

2011. febr. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Az a velemenyem, ami a 3-dik valaszolonak. A filmjei abszolut nem mentesek bizonyos politikai nezetektol es a masik oldalt akarja lejaratni. A vilag azonban nem fekete-feher. Van benne igazsag, amit mond, de nem minden ugy van, ahogy a filmjei bemutatjak, mert o a propagandaval szemben egy ellenpropagandat folytat, ami csak negativumokat mutat be. Az sem a realitas.


En azt birtam a legjobban, amikor a kapitalizmust kritizalta, de arra nem tudott mar valaszolni, hogy o a kozepiskolai vegzettsegevel, az orszag egyik legszegenyebb, porfeszek pontjarol hogy tudott milliomossa valni az altala oly' szemetnek tartott kapitalizmusban.

2011. febr. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Maori válasza:
M.M. is csak egy ember, minit bárki más. Ebből adódik, hogy tévedhet, ezt engedjük meg neki is, mint magunknak. Én minden filmjét láttam nem egyszer és mivel az itt olvasottak miatt felmerült bennem, hogy elemezni kellene a filmjeit, egy közösségi oldalon már létrehoztam a Filmelemzés nevű csoportot is! Igaz, még csak egy filmet elemeztem.. /Stev.n Sp.....g is terítékre kerül./ M.M. célja rávilágítani arra, hogy meg vagyunk vezetve és nem tekintenek minket egyenlő partnernek azok akik meghatározzák életünket. Gondolkodásra késztet és arra, hogy nézz a dolgok mögé!
2011. márc. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

07:17


Moore nem tudós, nincsenek "tévedései". Moore a szórakoztatóiparban dolgozik, nem téved vagy elgondolkodtat, hanem szórakoztat.

2011. márc. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Valoban tevedhet es mindenkinek lehetnek hibai, de itt az USA-ban aztan nem nepszeru es nem veletlenul. En meg senkivel sem talalkoztam, aki ajnarozta volna, aki annyira egyet ertett volna vele, de sok kommentet hallok, hogy eszement, idiota stb. Nem ertek egyet azzal, hogy gorbe tukrot tart az amerikaiak ele, ugyanis nem parodista es nem viccnek szanja ezeket a filmeket - megha szorakoztato elemeik is vannak. Az elso 1-2 filmje szerintem sokkal hitelesebb, mint a tobbi. Mintha megindult volna vele aztan a szeker es eldontotte, hogy ebbol az ellenpropagandabol csinal karriert. Becsulom azert, mert ki mer allni a velemenyevel, nem huzodott meg akkor sem, mikor fenyegettek, de vele is elszaladt a lo, amikor mar minden fo temabol filmet csinalt es rament a tuldramatizalasra. O ebbol tud penzt csinalni. Ez a fo motivacioja.


A gond az, hogy a filmeit ugy vetitik le USA-n kivul, mintha kesz tenyeket tarnanak eled. Kozepiskolakban is vetitik a filmjeit es a tanarok ugy adjak elo, mintha az teljesen a valosagot tukrozne.


Ti hogy ereznetek, ha egy magyar Magyarorszagrol keszitene hasonlo filmet es az az egesz vilagban elterjedne es ez alapjan itelnek meg Magyarorszagot? Mert MM-ral ez van, ot az USA-n kivul ismerik el fokent. Mondjuk, Magyarorszagon a cigany putrikat mutatnak be magyar valosagkent es a vilagon mindenki ugy latna Mo-t, mint ahogy abban a filmben valaki leforgatta? "Hisz magyar forgatta, biztos hiteles" alapon el is hinnek.

2011. márc. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Számomra legyen akárki, akármilyen hibákkal, ahogy a tényekre alapozva bemutatta ifjabb Busht, azzal senki nem kelhet versenyre, Hogy ennek az embernek a kezében volt a piros gomb 8 évig!Hú vazze!!!!+!

És utána jött a pártatlan" xy film, magába rohadt az unalomtól és a " pol. korrektségtől".

Szal. likeolom.

2011. márc. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!