Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A magyar jobboldal, nacionalis...

A magyar jobboldal, nacionalista-blokk miért ismeri ennyire félre a határon túli magyarokat és helyzetüket?

Figyelt kérdés

Én úgy veszem észre, hogy a körülöttünk lévő országokban ugyanolyan modern életkörülmények vannak, mint nálunk. Ukrajna és Románia egészéről ez nem mondható el, viszont Ukrajna legfejlettebb része Kárpátalja, Románia legfejlettebb része meg Székelyföld. Szlovákia, Szerbia szerintem korrekt európai országok, ugyanolyan szinten, mint Magyarország. (talán Szerbia kicsit putribb, de nem sokkal)


Ennek ellenére a "szegény határontúli"-zók meg a "Vesszen Trianon-t!" üvöltők mindig úgy állítják be, mintha a körülöttünk lévő országokban középkorias körülmények lennének, nem lenne internet, a tévében nem mondanának be külföldi híreket és valami világtól elzárt primitív helyek lennének, és hogy szegény határon túli magyaroknak ilyen helyen kell élniük ahol a rohadt szlovákok, románok sanyargatják őket.


Ennek ellenére az a helyzet, hogy pont mostanában kezdenek rendesen kibékülni egymással a határon túli magyarok és az országban lakó többség. Gondoljunk csak Szlovákiában a Most-Híd párt sikerére, Kárpátalján a "népek barátságára" ahol vagy 8 féle nép békében tud együtt élni, Romániában az egyre autonómabb Székelyföldre és Szerbiában az autonóm Vajdaságra és az egyre erősődő szerb-magyar barátságra.


A nacionalisták azonban ezekre a dolgokra fittyet hánynak és folyamatosan provokálják, uszítják a szlovákokat, szerbeket, románokat több évtizede lejárt, primitív marhaságokkal, amiken már régen túlhaladtak szellemileg.


Ezek a dolgok csak a helyi magyar lakosság helyzetét rontják, hiszen a szerbek, románok mégis mit szóljanak az ilyen pofátlansághoz, hogy a helyi magyarok egyre jobban próbálnak békében együttélni velük erre Magyarország provokálja őket?


2011. ápr. 4. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Tudok Neked ajánlani egy jó szemorvost, hogy kinyíljanak a szemeid. Vagy az aneszteziológusod hibázott?
2011. ápr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Szóval örüljünk, hogy kaptak tv-t, internetet, meg mekdonálcot, azt meg sz*rjuk le, hogy önvédelem miatt vágják őket börtönbe?

Ez ugyan az, mint ami a Klapka-légiónál is volt. Kaptunk vasutat meg gyárakat, aztán máris senki se akart lázadozni... Parasztvakítás...

2011. ápr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Engem azért picit zavarnak azok a hírek, hogy megint megvertek vagy másképp bántottak magyarokat.
2011. ápr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

kérdésben van ráció, mert tényleg ugyanúgy élnek kint mint itt ( voltam kint ).

így meg olyan mintha sajnálnánk őket a semmiért, lenézzük őket.

Ugyanolyan normális emberek mint a magyarok nagy része, aki csak egy normális életet akar. őket sem érdekli trianon, mint a jobbikot.

2011. ápr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Ez a történet nem arról szól, hogy Kárpátalján vagy Vajdaságban van-e internet, vagy, hogy tatarozva vannak-e a házak Szabadka főterén. Hanem arról, hogy a többségi nemzetek asszimilálni szeretnék a határaikon belül élő magyarságot.


Nem tudom, honnan szedted amúgy, amiket összeirkáltál a kérdésedben. Kissé naivnak tűnsz ezek alapján.

Szerbia, mint korrekt európai ország? Egyre erősödő szerb-magyar barátság? Ugyan már! Sohasem voltak a barátaink a szerbek, nem is lesznek azok. És miért is kellene annyira barátkozni velük? A vajdasági magyarság sajnos néhány évtizeden belül el fog fogyni.

Szerbiát még az EU közelébe sem engedik jelenleg, annyira korrupt és vérgőzös politikai elit kormányozza.


A szlovákiai Most-Híd sikere múló dicsőség csupán, szlovák és nem magyar érdekeket képviselő pártról van itt szó. Mindeközben a Benes-dekrétumok vagy a szlovák nyelvtörvény él és virul.


Egy gazdaságilag emelkedő pályára álló Magyarország a kettős állampolgárság segítségével talán fékezni tudja majd a határon túli magyarság beolvadását és erősíteni tudja majd Magyarország közép-európai gazdasági és kulturális vonzását.


Soha nem lesz könnyes összeborulás a szlovákokkal, románokkal, szerbekkel, kár ebben reménykedni. Szoci-szadeszes szamárság, semmi több.

2011. ápr. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Az, hogy a határontúli magyarokat szeretnék velünk egy hazában tudni, csakis lelki és érzelmi okokra vezethető vissza. Ha ezt nem vagy képes megérteni vagy átérezni, akkor ne is gondolkodj rajta.


Szerintem te sem szeretnéd, hogy az unokaöcséd, vagy a kisöcséd a szomszédnál éljen, miközben otthon veled ugyanolyan körülmények között tudna élni, ráadásul még a családotok is együtt lenne. És ez a lényeg. Hogy az én példámban együtt lenne a család, az általad feltett kérdés esetében viszont együtt lenne a nemzet, ami szintén egy család, csak nagyobb volumenben. Érted, érzed?

2011. ápr. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fenét, ez egy szimpla populista húzás a szavazatokért. Azért fontos nekik a kettős állampolgárság, mert ezzel garnatáltan iksz százalék hűséges választópolgárt nyernének meg maguknak, akiket ráadásul nem is érint ha itthon a politikusok eltolnak valamit.

Mivel nem ebben az országban él, az itteni törvények, politikai vezetés nekik tökmindegy, rájuk nem ez vonatkozik hanem a helyi dolgok. Olyan ez, mintha egy random tanárnak joga lenne osztályozni meg buktatni egy teljesen másik iskolába járó osztályt, akit nem is tanít vagy ismer.


Kérdezem én milyen alapon várják el, hogy más országok rendesen kezeljék a mi távolba szakadt etnikumunkat, ha itton pont ezek az emberek az idegengyűlölők? Pont azt kapjuk amit mi is adunk. Nem kéne csodálkozni.

2011. ápr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!