Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kubában tényleg ilyen rosszak...

Kubában tényleg ilyen rosszak az életkörülmények?

Figyelt kérdés

[link]


Ezen az oldalon félelmetes dolgokat írnak Kubáról. Különösen a "Free healthcare?" menüpontot érdemes megnézni.


Én eddig mindig azthittem, hogy Kuba olyan, mint Fehéroroszország: Kommunista diktatúra van, de nem rosszabb az élet, mint mondjuk Ukrajnában, de az oldalon lévő szövegek és képek szerint egy ugyanakkora Földi Pokol, mint Észak-Korea.


Ti mit szóltok ehhez? Igaza van az oldalnak?


2011. ápr. 7. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Hatalmas nyomor van ott azokon a területeken, ahol a turizmusból nem tudnak profitálni. Nem véletlenül indulnak neki gumimatracokon amerikába.

Ugyanakkor mindenne ellenére boldogabbak mint más elmaradott térségek, mert más mentalitsú emberek a kubaiak.

Mindíg meleg van, és a tengerből van hal. Sajnos más nemigen van.

2011. ápr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

ha jártál már Ukrajnában tudnád hogy az is egy földi pokol (ezek szerint Fehéro. is az), szó szerint nyomor van ott, hozzá képest Románia egy csodaország.

bocs az offért, Kubáról nem tudok nyilatkozni, de ezzel azt akartam mondani, hogy az ilyen kérdésben csak a saját szemünknek érdemes hinni.

2011. ápr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Azért nem hiszem, hogy ez az általános, az ilyen oldalak mindig a meghökkentésre helyezik a hangsúlyt.

Ha Magyarországon nem is, de pl. Ukrajnába már biztos tudnánk ugyanilyet filmezni. Észak-Koreával biztos nincs egy szinten.

2011. ápr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Fehéroroszország és Ukrajna nagyon nem ugyanaz a szint. Valamelyik őszi Földgömb számban volt pont erről egy cikk. Ukrajna Moldova után Európa második legszegényebb országa. Kuba is elég messze van Észak-Koreától, érdemes összehasonlítani az egy főre jutó GDP-jüket, illetve a HDI-indexüket.
2011. ápr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kubai egy vidám nép, igaz, hogy nem egy gazdag országban élnek, de sok dolog jobb ott, mint itthon. Nem is olyan rég volt a Fókuszban egy riport, hogy míg egy gyereket Magyarországon várólistára tettek és 2-3 hónap múlva látták volna el, Kubában ugyanezt a gyereket azonnal kórházba vitték és ellátták.
2011. ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Kubában tényleg ilyen rosszak az életkörülmények?"


Kb. Szerbia szintjén van fejlettségben, és embargó sújtja. Tehát olyan, mint Szerbia a háború alatt.


"Kommunista diktatúra van, de nem rosszabb az élet, mint mondjuk Ukrajnában"


Belarusz kb. román szint, ráadásul mesterségesen (orosz segítséggel) pumpálják az életszínvonalat, tehát egész tűrhető hely, más kérdés, hogy ha ezt a Kádár-típusú patyomkinvilágot egyszer nem tartják tovább fent, akkor mekkorát fognak koppanni.


Ukrajnát kár idekeverni, egy jobban szituált afrikai ország szintjén van.


"ugyanakkora Földi Pokol, mint Észak-Korea"


Nincs olyan, hogy földi pokol. Egyébként Észak-Koreában is jobb élni, mint mondjuk Eritreában, Szudánban, Zimbabwéban stb.

2011. ápr. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
70%
Én ukrajnai vagyok, és azért olyan de szarul nem élünk (jó persze nem EUs színvonalon, és messze elvagyunk maradva a Magyarországi színvonaltól is) de ez az "Ukrajnát kár idekeverni, egy jobban szituált afrikai ország szintjén van. " nagyon erős túlzás.... És mivel sokat járok(jártam) magyarba, össze tudom hasonlítani a 2 országot, tehát annyira nem vagyunk elmaradva mint ahogy a kollektív tudatban él. Mellesleg falusi vagyok.
2011. ápr. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, van néhány afrikai ország, ahol magasabb a GDP, mint Ukrajnában,például Botswana vagy Tunézia (vagy Líbia, de az per pillanat nem játszik :( ). Szerintem nem feltétlenül degradáló az azokkal való összehasonlítás.
2011. ápr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!