Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tudtatok, hogy 50 eve kezdodot...

Tudtatok, hogy 50 eve kezdodott az Eichmann per?

Figyelt kérdés

Az izraeli vagyok


Aki esetleg nem tudna: Eichmann a "zsido kerdes vegso megoldasa" program fo felelose volt. Rola mondta Hess (az aushwitzi tabor SS parancsnoka): "Mikor egy zsido kisgyerek csoportot lokdostunk be a gazkamraba, ereztem, hogy megremeg a terdem. Elmondtam Eichannak, aki felhaborodva rendre utasitott. Nagyon szegyeltem magam."


A Moszad Argentinaban elfogta es Izraelbe hozta. Jruzsalemben birosag ele allitottak. O az egyetlen, akit eddig Izraelben halalra iteltek. A hamvait a tengerbe szortak, hogy ne szennyezze Izrael foldjet.


2011. ápr. 30. 19:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy hallottam, azért nem temették el, hogy ne válhasson a sírja zarándokhellyé.
2011. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
ez fantasztikus. megnéztem a róla készült filmet is. nagyon "érdekes" volt.
2011. ápr. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

"A hamvait a tengerbe szortak, hogy ne szennyezze Izrael foldjet."


Ez csak duma. Mint előttem írták nem merték eltemetni a rengeteg hozzá látogató megemlékező zarándok miatt.

2011. ápr. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az 1960-as evek elejen meg FEL SEM MERULT annak a lehetosege, hogy valaki is tagadni fogja a holokausztot, es plane nem az, hogy millok gyilkosa "zarandokhellye" valtozna.
2011. ápr. 30. 19:40
 5/20 anonim ***** válasza:
Tudtam. Olvastam magyarul a különszámot mikor felakasztották.
2011. ápr. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Őőőőőőő....

1. Gagyi a kérdés.

2. Kit érdekel, hogy izraeli vagy?

3. A volt náci vezetőket azért temették általában ismeretlen helyre, hogy ne váljon zarándokhellyé a sírjuk.

2011. ápr. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Te biztosan jobban tudod, mint azok a birak, akik ezt ELDONTOTTEK.
2011. ápr. 30. 19:58
 8/20 anonim ***** válasza:
43%
Hát nekem aztán tényleg mindegy, hogy miért nem temették el. De érdekes, hogy a sok náci által említett "utlrahumánus" iszlám államokban mindennapos a kivégzés.
2011. ápr. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
53%
ÉN úgy is hallottam már,hogy ennek a tervnek a megvalòsítására nincs bizonyìték, mármint úgy, hogy nem találtak róla papírt amin szerepel ez vagy mincs aláírva. Ilyet ks hallottam már. Eh igaz vagy csak kitaláció?
2011. ápr. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%

19:58

Na oszt téged ki "DONTOTT" el? Nyilván van szerepe ennek is, hogy "már pedig szent földben nem nyughat", de nem ez volt az elsődleges cél, ez szinte biztos.

2011. ápr. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!