Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok Romániáról, a...

Mit gondoltok Romániáról, a román emberekről?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 14:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
63%
Hát az 10-15,év szigorított lenne.
2011. máj. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Szerintem Románia egy elmaradottabb ország, mint Magyarország. Viszont szép hegyei vannak, amikben jókat lehet túrázni. A román emberekkel szemben közömbös vagyok, nem ismerek konkrétan egyet sem. (román és roma nem ugyanaz, mert a romák Indiából jönnek..)
2011. máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Ez eddig 4-év,
2011. máj. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
fejletlenebb ország, sok milliárd kátyúval, de ott olyan tiszták az utcák hogy az valami hihetetlen. 5 méterenként kukák vannak, nem tudom hogy csinálják.
2011. máj. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Olyan szegények,hogy még szemetük sincs.
2011. máj. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
49%

Semmit, mivel még nem jártam kint eddig sajnos.

Az itteni ismerősök meg max székelyek, de nekik tetszik a hagyománytiszteletük, és a szokásaik.

2011. máj. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
66%

Gondolom azt várod, hogy elkezdjünk itt fröcsögni, hogy egy szemét tolvaj banda, akik elrabolták Erdélyt stb. stb.

Én ismerek sok románt és többségüket nagyon is szimpatikus embernek tartom. A közvélekedéssel ellentétben az átlagromán szinte semmiben nem különbözik az átlagmagyartól. Persze ott is vannak agyatlan radikálisok, akik csak szítják a feszültséget kifelé, de azok hol nincsenek?

Láttam egy térképet, amin Románia a Trianon előtti határaival szerepelt és rá volt írva, hogy "Románia, én így szeretlek." :D

Részemről ez tökéletesen helytálló, bár ez lehet csak a saját nacionalizmusom kivetülése. (Félreértés ne essék, nem vagyok az a véresszájú revizionista.)

Alapvetően úgy gondolom, hogy ők sem jobbak, vagy rosszabbak nálunk. Emberek, akikkel békében kéne élnünk.

2011. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
42%

Nem szeretem őket.


Romániában nem jártam, de nem is akarok.

Románokkal van tapasztalatom. Bár ezt egyesek úgy hívják, hogy székelyek.

(nem kell a rizsa, tudom mi a különbség közöttük, de nekem ők Románok)

Én 2 évig viseltem el őket az iskolában. Minden kedvezményt megkaptak ( a suliért nem fizettek, felmentések, lakhatási/utazási támogatás..stb) nagyon erősen kivételeztek velük. És ők ezt keményen ki is használták. Egy magyar diáknak nem járt ennyi kedvezmény, szemhunyás. Én bunkó, paraszt, sunyi embereket ismertem meg a személyükben. A nagy magyarkodás csak addig tartott, amíg az érdekük úgy kívánta és persze amíg hátat nem fordítottál nekik.

És persze minél messzebb van a román határ, annál nagyobb a hungarizmus és testvériség az ország egyes területein.

2011. máj. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

"Gondolom azt várod, hogy elkezdjünk itt fröcsögni, hogy egy szemét tolvaj banda, akik elrabolták Erdélyt stb. stb."


Nem, nem ezt várom, pont, hogy értelmes válaszokat vártam, köszönöm, hogy nagyrészt azokat kaptam.

2011. máj. 27. 15:27
 10/29 anonim ***** válasza:

Ha 48-t nézem,akkor egy szemét gerinctelen társaságnak tartom őket,főleg ha az első világháború utáni hamisításaikat nézem,mert oké,hogy buktunk de ennyi terület nem járt volna,volt ahol színmagyarok laktak.


Ha a 21.századot nézem,semmi bajom velük.

2011. máj. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!