Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért és mennyi idő alatt...

Miért és mennyi idő alatt lett ennyire gazdag Dubai? (remélem jó témakörbe irtam)

Figyelt kérdés

Azt mondta anyukám hogy olajat találtak és azért vagy valami ilyesmi..

És aztis hallottam hogy hamarosan hasonlóan fog kinézni Dubai mint régen..


2011. jún. 6. 13:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az olajból lettek gazdagok, de most már a luxusturizmusra kezdenek építeni, hogyha esetleg elfogyna az olaj
2011. jún. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ÉS mennyi ideig tellt neki így felemelkedni?Pár év?!
2011. jún. 6. 13:23
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag 1-2 év alatt mivel a hír a sok befektetőt is kapásból odavonzotta..
2011. jún. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Olaj.
2011. jún. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az 1950-es évektől kezdett el folyamatosan fejlődni,és gazdagodni az olajból származó bevételekből,és még amiatt is,hogy ezt a pénzt jó helyre fektették be,fejlesztették az infrastruktúrát,kikötőt építettek,turistacsalogató látványosságokat,fényűző hoteleket építettek stb..
2011. jún. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
aha,értem....De ha egyszer elfogy az olaj akkor már ennyire nem lesznek gazdagok vagy igen?Úgyértem hogy szinte csak a turizmusból lesz bevételük..
2011. jún. 6. 13:59
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha kiderülne, hogy Magyarország alatt 100 évre elég olaj van, akkor néhány befektető rajtunk is meggazdagodni. Mi viszont éhenhalnánk. Azért nem minden "olaj"-országban élnek úgy a KISEMBEREK, mint Dubajban. Lásd Venezuela...
2011. jún. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Hát igen, ha elfogy az olaj, akkor nemcsak Dubai, de az egész Arab-félsziget visszasüllyed lerobbant porfészek szintjére, mint amilyen 40 évvel ezelőttig volt. Ezekben az országokban semmi innováció nincs, mindenki az olajból származó bevételekre épített, a helyiek nem dolgoznak semmit, mert az államtól autótól kezdve a havi segélyig mindent megkapnak. Minden munkát indiai és bangladesi vendégmunkások végeznek, akik a legtöbb öböl-menti országban már többen vannak, mint az őslakosok és ők persze városszéli putrikba zsúfolva nyomorognak (bár még mindig többet keresnek, mint Bangladesben). Ha elfogy az olaj, ezek az országok összeomlanak, mert rendkívül iskolázatlanok az emberek, annak ellenére, hogy gazdagok.
2011. jún. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%

"Hát igen, ha elfogy az olaj, akkor nemcsak Dubai, de az egész Arab-félsziget visszasüllyed lerobbant porfészek szintjére, mint amilyen 40 évvel ezelőttig volt."


Jordániában nincs olaj, és fejlettebb mint Magyarország. Ne mond hogy nem, mert a saját szememmel láttam. A hadsereg is erősebb. Libanon is.

2011. jún. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Jordánia nem öböl-menti ország

2. Pedig tényleg nem fejlettebb, mint Magyarország, lehet, hogy a turisták által látogatott részek szépek, de a jordán a GDP harmadannyi, mint a magyar.

3. Az, hogy a hadsereg erős, az nem jelent semmit. Ott szükség van az erős hadseregre, itt Európában nincs.

2011. jún. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!