Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A zsidók miért tartják magukat...

A zsidók miért tartják magukat "választott nép"-nek? Hogyan érvényesül ez a civil életben?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jún. 13. 22:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%

Egyszerűen vallási szinten érvényesül az egész, bár egyesek rasszizmust látnak benne.

Az igazság az, hogy a gójokat is úgy kezelik, mint a sajátjukat. Meg szerintük akik betartják Noé hét törvényét, az velük együtt fog üdvözülni a mennyországban.

2011. jún. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
Az egész hercehurca a kiválasztott néppel, antiszemita propaganda. A gój annyit tesz, nem zsidó. Érdekesség, hogy azon gójok a Talmud szerint akik betartják Mózes törvényeit, annak helye lesz a zsidó túlvilágban. Melyik vallás mondhatja ezt el magáról, hogy más vallásokat is elfogad bizonyos szinten? A sok fröcsögő propagandista meg olvassa el a Talmudot és a Tórát!
2011. jún. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
Olvasd el a Szent Biblia Oszövetségi részét. Megtalálod a választ.
2011. jún. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

"Melyik vallás mondhatja ezt el magáról, hogy más vallásokat is elfogad bizonyos szinten?"


A vallások többsége elmondhatja!

Sőt, olvasd el Bhagavad-Gítá 4.tanítás 11. strófa (Lakatos-féle fordítás):

"Sok úton jönnek énhozzám

s én minden elébük megyek,

mert az út, melyen érkeznek,

minden irányból az enyém."

2011. jún. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
20%
mert ez milyen vallás? iszlám?
2011. jún. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%

Nem konkrét vallás, hanem egy könyv, a címét le is írtam...

Ha úgy tetszik, ez a hindu vallás egyik szent könyve, de más vallások is foglalkoznak vele.

2011. jún. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
27%
Jó, én a kereszténység "aki pogány pokolra jut" filozófiájára gondoltam elsősorban.
2011. jún. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%

Tudom. Igazad van abban - hogy bár a keresztény egyházak többsége hivatalosan a toleranciát hirdeti - a kis helyi közösségek egyre középkoriasabb nézeteket vallanak.


Közép-Európára már nagyon ráférne egy vallási vérfrissítés. Remélem, jobban érint majd minket a bevándorlási hullám, így más vallások is ismerté válhatnak! Nézd meg Németország példáját: a többnyire keresztény országban egyre több német etnikumú tér át a mohamedán hitre.

2011. jún. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

Az egész hit kérdést magánügyként kellene kezelni. Otthon mindenki azt csinál amit akar. Amit a vallásos emberek egy része csinál az idiotizmus. A zsidó propagandától mást sem lehet hallani, mint azt, hogy őket mindenki bántja. Ha valaki az év 200 napján nem sopánkodik a holokauszt miatt az már lassan bűncselekményt követ el.

A muzulmánoktól sem lehet mást hallani mint a dzsihad meg a bosszú.

A keresztények most már nyugton vannak, de volt azért itt boszorkányüldözés meg keresztes háború.

Ráadásul az állam az én általam befizetett adóból pénzeli a történelmi egyházakat. Miért nem tartják fenn a hívek az egyházaikat ?

Nyugodtabb lenne a világ ezek nélkül a vallások nélkül.

2011. jún. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

23:58


Az iszlám kis helyi közösségek/köztársaságok gyakorlatban mennyivel toleránsabbak, mint a keresztények?

2011. jún. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!