Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A zsidók miért tartják magukat...

A zsidók miért tartják magukat "választott nép"-nek? Hogyan érvényesül ez a civil életben?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jún. 13. 22:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
47%

A válasz írója 43%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:54


Akkor meséld már el nekem, hogy azzal a "zsidó" nővel aki tűzvészben halt meg pár hónapja, azzal mi van? Neki csak az apja volt zsidó, így még csak nem is temethették zsidótemetőbe. Pedig Izraelért halt meg. Na ez az eszme, amely a "sajátjukkal" ezt cselekszi, a kívülállóval szerinted mennyire toleráns?

2011. jún. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
40%

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:58


Bazeg ezek a muszlimok betámadták a gyk-t?

2011. jún. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
68%

ma 07:44


forrás?

2011. jún. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Maradjunk a témánál: A zsidó nép választottsága.


Aki azt írta h antiszemita propaganda, ez nem igaz (először én is ezt hittem) nézzen utána a mazsihisz hivatalos honlapján de egyéb zsidó közösségekben is használják a "választott nép" fogalmát.

2011. jún. 14. 10:21
 15/18 anonim ***** válasza:
26%
én nem is arra gondoltam, hanem ezen szókapcsolat eltúlzására, ami antiszemita propaganda
2011. jún. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

07:46:

Nem vagyok muszlim...

2011. jún. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
88%

Ószövetség, Ábrahám története. A választottság arról szól, hogy az Öregúr Ábrahámot és a leszármazottait, a zsidókat választotta a szövetség megkötésére (erről kapta a nevét az Ószövetség, ugyebár), ami az alábbi kötelezettségeket tartalmazta a két fél számára:

- a zsidók megtartják az Úr törvényeit

- cserébe az Úr megtartja őket, és nekik adja Kánaán földjét, és majd belőlük származik a Messiás.


Magyarán a választottság arról szól, hogy a zsidó vallás törvényeit csak zsidóknak kell betartaniuk, a nem zsidók számára az nem kötelező, ők enélkül is üdvözülhetnek meg minden. Tehát mivel a zsidóság megtartja ezeket a törvényeket, a többieknek már nem kell.


A civil életben ez úgy érvényesült, hogy a zsidók nem nagyon térítenek (ha valaki mégis be akar térni, akkor általában az is elég macerás), nem erőszakolták rá a hitüket a többiekre, és úgy általában magasról tojtak rá, hogy a körülöttük élő nem zsidók miben hisznek, nem folytattak inkvizíciót, dzsihádot, stb-t a "hitetlenek" ellen.

2011. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
71%
Annyi, hogy köztük is van egy-két fanatikus, bár az ő cselekményük gyerekcsíny a keresztes hadjáratok (mind az erőszakos, mind a "ha nem térsz meg, akkor #&@% vagy" dolgok) és a dzsihád mellet. És szinte csak az antiszemiták foglalkoznak vele.
2011. jún. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!