Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most mi a helyzet Görögországban?

Most mi a helyzet Görögországban?

Figyelt kérdés

Úgy értem amikor már csődhöz közeli állapot volt és marha nagy tüntetések amelyben szinte szétszedték Athént akkor láttam utoljára a híradóba Görögországot. Azóta mi lett?

Csődbe ment vagy még vegetál? Vagy esetleg van út a javulás felé?



Ezt csak azért kérdezem mert pl amikor Argentína csődbe ment akkor hatalmas káosz volt az egész országban egy darabig, tömegesen költöztek egy másik országba (Pl ott Brazília, Chile stb), de akkor ezek szerint Görögország nem jutott (még) csődbe?


2011. jún. 16. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Még nem, de nagy szarban vannak, az biztos. Hozzájuk képest jelen állás szerint minimum Ausztria vagyunk. Tüntetnek, megszorítanak, elküldenek, sztrájkolnak. Szívás van ott most nagyon.
2011. jún. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Zavargások. A görögök nem hajlandók tudomásul venni, hogy vége az ingyenélésnek, és toporzékolnak, mint egy szellemi fogyatékos gyerek.


"Vagy esetleg van út a javulás felé?"


Nem tudom. A megoldás az lenne, ha a görög állami és magánvagyonok a hitelező országok tulajdonába mennének át. Pl. a görögöknek nagyon sok kereskedelmi hajójuk van, ezeknek az elkobzásával az adósság érdemben csökkenthető lenne. Az Akropolisz is jelentős értéket képvisel, ezt is le lehetne foglalni, a németek mellényzsebből fizetni tudnák.


"Ezt csak azért kérdezem mert pl amikor Argentína csődbe ment akkor hatalmas káosz volt az egész országban egy darabig"


Görögországban több mint egy éve, különösen az elmúlt 4 hónapban, káosz van.


"tömegesen költöztek egy másik országba"


Azt nem tudom, a görögökkel mi a helyzet, de pl. Írországból idén kb. 100-200 ezren emigrálnak, nyilván a görög helyzet sem lehet jobb.


"Görögország nem jutott (még) csődbe?"


Elméletileg nem, gyakorlatilag 1 éve csődben van.

2011. jún. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az Akropoliszt lefoglalni XD
2011. jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amugy rohadt nagy balhe volt ebbol tavaly szeptember kornyeken, ha emlkeztek, ugyanis volt olyan otlet, hogy adjanak a nemeteknek par szigetet XD
2011. jún. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hehe Az Akropoliszt eladni:D

Jó vicc...

Talán nem annyira ostobák a Görögök hogy ilyen nagy értékű Műemléket csak úgy eladjanak:D

Amúgy abból tényleg botrány volt, és az EU-nak kellett leállítania Németországot mert fel akart vásárolni Görögországtól pár szigetet. xDDD

Hozzá sem kell tennem hogy a németek ezt farzsebből simán kifizetnék minden nagyobb probléma nélkül....

2011. jún. 16. 22:12
 6/8 anonim ***** válasza:

"Talán nem annyira ostobák a Görögök hogy ilyen nagy értékű Műemléket csak úgy eladjanak:D"


A görögök 300 mrd euróval tartoznak. Az Akropolisz ennek töredékét érheti.

2011. jún. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

300 milliárd Euró? Hisz Magyarország tartozása sokkal kevesebb ennél, de mivel halmoztak fel ennyi adósságot?:S


Hát ha már az Akropolisz is csak a töredéke lenne akkor néhány sziget szinte semmi :S


Amúgy olyat is olvastam valahol hogy emiatt Görögország már Szenegál alatt van :O

2011. jún. 17. 13:05
 8/8 anonim ***** válasza:

"300 milliárd Euró? Hisz Magyarország tartozása sokkal kevesebb ennél"


Mo.-nak sokkal kevesebb a tartozása és több a tartaléka. Nem lehet a kettőt egy lapon említeni.


"de mivel halmoztak fel ennyi adósságot?:S"


Korai nyugdíj, sok segély, nagy korrupció, erős hadsereg (a törökök ellen), magas bérek, kevés munka.


"Hát ha már az Akropolisz is csak a töredéke lenne akkor néhány sziget szinte semmi :S"


Igen, és ha van eszük, akkor ezt most átadják és megpróbálnak kijózanodni. Ha nem, akkor jön a nemzetközi elszigeteltség és a nyomor.


"Amúgy olyat is olvastam valahol hogy emiatt Görögország már Szenegál alatt van :O"


Az az adósságbesorolása. Persze hogy Szenegál alatt van, hiszen a jegyzett országok közül Görögo. hitelbesorolása a legrosszabb.

2011. jún. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!