Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valóban átértékelődnek a...

Valóban átértékelődnek a nemzetek?

Figyelt kérdés
Mi értelme továbbra is nemzetekről beszélni, amikor a General Motors éves bevétele nagyobb, mint Hollandiának? A vége ennek a folyamatnak a mamut cégek lesznek. Amelyek képesek befolyásolni így akármelyik ország gazdaságát. A profitnak pedig nincs lelkiismerete... Miért ne tennék meg?
2011. júl. 7. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Hát azért ez nem egészen így van. Például az Eu-nak az volna az eredeti célja többek között, hogy a nemzeti határokat átlépő multiknak határt tudjon szabni. Amúgy meg lehet, hogy a kis országokat befolyásolni képesek a múltik, de a nagyobb államszövetségeket már nem. Ezért is lenne előnyös egy Európa Egyesült Államok. Persze a kérdés önmagában is jogos, hiszen a sok jobboldali azt hiszi, hogy a nemzet valami isteni eredetű öröktől fogva létező entitás. Régebben a családokból lettek a klánok, azokból a törzsek, a törzsekből pedig a nemzetek. Csak egy lépcső. Ezt is meg fogjuk haladni.
2011. júl. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A válasz írója 57%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:35


Mégis hol szab határt a multiknak? :) Nem, nem ez az egyik célja.

2011. júl. 7. 19:42
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyébként a pénzrendszeren keresztül már most befolysolva van majdnem minden ország, beleérte az Usa-t is. Ne legyél naiv.
2011. júl. 7. 19:42
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Ha létrejön is az Európai Egyesült Államok, az sohasem lehet olyan mint az USA, de szerintem ilyen most még nem jöhet létre. Óriási különbségek és ellentétek vannak az európai nemzetek közt. Ha valamikor létre is jön, az majd akkor lesz, amikor a liberalizmus már megfojtott itt minden nemzeti jelleget, és minden államban a bevándorlók és a cigányok lesznek többségben.
2011. júl. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Igen, van értelme nemzetekről beszélni.


Zárkózz be egy románnal egy hangszigetelt szobába 24 órára, és rájössz, miért.

2011. júl. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A környezetpusztítás következményei hamarabb döntik be ezeket a mammutvállalatokat, mint végleg eltűnnének a nemzetállamok.

Azután, hogy ez jó-e, vagy sem, azt mindenki döntse el.

2011. júl. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: ma 19:42


Mond, te beszéled a magyart? Én azt írtam, hogy ez VOLNA az eredeti célja, TÖBBEK KÖZÖTT ezért jött létre. Azt NEM ÍRTAM, hogy ezeknek MEG IS FELELNE.

2011. júl. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:51


Soha nem lenne olyan, de nem is az a lényeg. A mai nemzetállamok a kiterjedt, soknemzetiségű, multikultúrális birodalmakkal szemben már nem sokat érnek, Németország még úgy ahogy tartja magát. És a liberalizmus célja nem a nemzeti sajátosságok megfojtása, nem kellene az eszmét összekeverni a magyar viszonyokkal és a haza kiárulásával. Az USA lenne a minta a multikulturalizmusban, nem az EU - egyébként nem tudom miért nem veszik észre, hogy a mi megközelítésünk totálisan téves - ott a bevándorlóknak ha törik, ha szakad alkalmazkodnia kell. Ez lenne a lényeg.


"Óriási különbségek és ellentétek vannak az európai nemzetek közt."

Ez a hatalmas nagy ellentét a 19. század és a nemzetállam létrejöttének a terméke. Ha nem lett volna ez a nagy nemzetállamosdi láz, akkor a saját nemzetiségieink sem akartak volna elszakadni.

2011. júl. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Régen is voltak nagyvállalatok, Rockefeller 100 éve is röhögve megvehette volna egész Kelet-Európát, mégis kitört az európai polgárháború. Szóval ennek nem tudom mi köze lenne a nemzetekhez..
2011. júl. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdésedet. Attól, hogy vannak olyan cégek, amiknek a bevétele akkora, mint egy kisebb országé, a nemzet fogalma miért értékelődne át? Miért értékelődne át az, hogy te hol születtél, mely nyelvet beszéled, mely kultúrában nőttél fel?
2011. júl. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!