Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Antarktiszon milyen erős...

Az Antarktiszon milyen erős azon nemzetek befolyása, akik tengerentúli területeket hoztak létre a kontinensen?

Figyelt kérdés
Ez országonként különböző lehet? Vagy talán csak jelképes az, hogy néhány ország tengerentúli területté nyilvánította magának? Úgy tudom, az Antarktisznak van egy olyan része, ami egy országhoz sem tartozik. Ezt elvileg bárki elfoglalhatja?
2010. febr. 3. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
az antarktisz teljes területe gazdátlan.egyik országhoz sem tartozik.de én már lefoglaltam pár év mulva megyek és uj országot alapitok ott:P
2010. febr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minden ország annyiban részesül az Antarktiszból, amennyire pénze van. Ugye egy ottani telepet a szélsőséges körülmények miatt, nem olcsó létrehozni, és fenntartani. Egyébként ha jól tudom, katonai szempontból semlegesnek kell maradnia egy megegyezés szerint. Tulajdonképpen nincs is értelme katonákat állomásoztatni egy olyan helyen, ahol kevesebb mint 100 ember él, mind civil, és az évi átlag hőmérséklet nincs -10°C.
2010. febr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De egyes nemzeteknek mégis van rögzített területe- pl Egyesült Királyság, Franciország, Norvégia....-ami csak az övék. Ebből lehet, hogy egyszer nagy hasznuk lesz, hiszen pl itt van a globális felmelegedés- talán egyszer csak ez lesz az egyetlen lakható kontinens. És a fenti országok azért nagy hendikeppel indulnak, nem? Jó, persze, ez csak feltevés,és eléggé valószínűtlen de lássuk be: attól még lehetséges.
2010. febr. 3. 18:15
 4/9 anonim ***** válasza:
hoztak egy törvényt mely szerint 2041ig nem bányászhatnak ott semmit. pedig nagyon gazdag kőolajban ill. földgázban
2010. febr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elvileg van egy olyan megállapodás hogy senki se sajátíthatja ki.

Aztán ki tudja lehet közeleg egy III. vh ha tényleg annyi ott a kőolaj földgáz.

2010. febr. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Hatalmas a befolyásuk, főleg a pingvinek körében ügyesen agitáló oroszoké.
2010. febr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Tisztázzuk.


Létezett egy Antarktisz-i egyezmény amit 1961, lépet hatályba és 1991-ben járt le. Megállapodás alapján bármely ország létesíthet az Antarktisz területén tudományos kutatóállomást. Tilos azonban hulladékokat, különösen nukleáris és radioaktív hulladékokat tárolni a térségben. Az Antarktisz-egyezmény megtiltja a katonai tevékenységet az Antarktiszon, úgymint katonai bázisok és erődítmények létrehozása, hadgyakorlatok végrehajtása, fegyverek kipróbálása. Katonai erő vagy felszerelés használata csak kutatási vagy más békés célokra engedélyezett.


Szóval "kérdező" az Antarktisz semleges kontinens és egy állam-sem sajáthat ki földet magának, csak kutató állomásokat létesíthet és tájakat, hegyeket keresztelhet el.

2010. febr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
az antarktiszon hitler fegyverkezik a világháborúra gyártja az ufókat
2010. febr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A tengerentúli területek nem képezik egyes ország részét,az Antarktisz nemzetközi terület,egyfajta vitatott jogállású terület. A tengerentúli területek el nem ismert területi igények,tehát nem hivatalosak,és csak követelések.
2013. szept. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!