Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Minket ismét átvertek? A...

Minket ismét átvertek? A globális felmelegedés nem létezik?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 23:30
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Ez a leges-legbutább kérdés. Az ember olyan szinten szennyezi a földet, hogy ilyen még nem volt. A mutatók jóval magasabbra és hamarább szöktek az egekbe mint ahogy annak kellett volna történnie. Nagyon egyszerűen bizonyítható, hogy a CO2 szint radikálisan emelkedik. Ez már természetellenes folyamat. Ilyet még kérdezni sem illik. Tiszta tény, hogy ma már az ember szennyezi a környezetet. Kicsit olvass légyszíves földrajzot és megérted a dolgokat. Én is még csak most vagyok 1-s (9-es) és most értettem meg igazán a földrajzkönyvemből, hogy mégis hogyan működik a felmelegedés és filozófiailag igazolható, hogy valóban így van.

Ilyeneket csak a konzervatív emberek, médiák, pártok szoktak kérdezni, mondani, de te gondolom nem vagy ennyire maradi.

Tehát inkább tégy ellene, mint hogy tagadd meg a valóságot, vagy kérdezd a tagadás esélyét.

2011. júl. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"Minket ismét átvertek?"


Milyen "minket"? Engem nem.


"A globális felmelegedés nem létezik?"


Vagy van, vagy nincs. Mostanában melegebb az idő, mint 20-30 éve. A 20. század első felében viszont csökkent a hőmérséklet, a 70-es években a tudósok sokat lármáztak a globális lehűlés "veszélye" miatt.


Arról sincs tudományos konszenzus, hogy az embernek mennyi köze van az éghajlatváltozáshoz. Persze mindenki, aki a vitában részt vesz, azt állítja, hogy az ő oldalán áll a tudományos igazság. Csakhogy ilyen ebben a kérdésben még nincs.


Igazából ez egy politikai meccs. Európa érdeke elhitetni a világgal, hogy a szén- és olajalapú energiatermelés káros, mert így a sok szénnel rendelkező Kína és az olajállamok előnyét csökkenteni lehet, a saját környezetkímélő technikájukat pedig rásózhatják a világra. Közben az USA és Kína érdeke elhitetni, hogy nincs klímaváltozás.

2011. júl. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!