Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik ország áll jobban...

Melyik ország áll jobban Magyarország vagy Románia?

Figyelt kérdés
Hol élnek jobban az emberek és hol keresnek többet?
2011. júl. 18. 23:41
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%
Erre , hogy Románia még fényévekre van tőlünk én is csak akkor döbbentem rá amikor ténylegesen kimentem (tavaly voltam utoljára) . Hát azt a lepukkantságot , szemetet , káoszt az utakon nem felejtem és kész felüdülés volt hazajönni és már a határtól 1 méterre is ezerszer nagyobb volt a rend és fegyelem mint a túloldalon .
2011. júl. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim válasza:
57%

Kedves kerdezo!

Azert vett igenybe annyi idot az ut, mivel Romania ketszer akkora mint Magyarorszag. Erre nem gondoltal? Sajnos nincs annyi autopalya, de sokkal szebb orszag mint Magyarorszag, (vannak hegyek, dombok, hagyomanyok, stb).... Romaniaban az emberek mentalitasat kellene megvaltoztatni, tobb szigorusagot, bunteteseket kellene kironni, s akkor nem lenne szemet az utszelen, ...sehol. A szegenysegrol annyit, hogy mindenhol vannak koldusok, szegenyek, arvak es dusgazdagok.

2011. júl. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
55%

Magyarországon is sok a szemét az utakon és a városokban is.

Ha átléped az osztrák határt,erre rögtön rájössz! Itt sem ártana a gondolkodást megváltoztatni. Még Budapest is egy koszfészek.

2011. júl. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 Foxyy ***** válasza:
77%
09:29 Magyarországon is vannak hegyek, dombok, hagyományok... mellesleg amit szépnek tartasz Romániában az régen Magyarországhoz tartozott.
2011. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
85%

"Egy átlag román falu nincsen nagyon elmaradva egy magyar falutól,..."


Csak éppen gumicsizma nélkül még nyáron sem nagyon tudsz az utcákon közlekedni :) És a "közvilágítást" még nem is említettem...

2011. júl. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim válasza:
21%
9:23 as :Magyarorszag hegyei nem tehetoek ossze Romania hegyvidekevel
2011. júl. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim válasza:
12%
9:53 -nak akart szolni a 9:23 as komment
2011. júl. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
69%

Én személy szerint szégyellem a fővárosomat, Budapestet. Akármelyik vidéki nagyváros tisztább mint Pest! Utálom azt,hogy Pest kapja meg a legtöbb pénzt, mégis tized annyit érnek el vele mint vidéken tizedannyi pénzből.

Előrébb vagyunk mint a románok ez tény és most úgy néz ki, hogy kezdünk talpra állni, hiába is hisztiznek, hogy a Fidesz így rossz, úgy rossz. Valljátok már be magatoknak, hogy ti is ugyan úgy azt néztétek a munkahelyen, hogy, hogy kéne ellopni akár azt az egyetlen tűzőgépet vagy bármit. A magyar nép sunyi! Ez a történelmünk miatt van, rá volt kényszerítve a nép a sunnyogásra. Az a baj, hogy mivel már "közelebb élünk más népekhez, a más népek ezt nem nézik jó szemmel. Ezen kéne változtatni, hogy a kétkezi munka ne szégyen legyen, hanem büszkeség, és a munka eleve ne jog legyen hanem kötelesség.

2011. júl. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
72%

09:59


"Én személy szerint szégyellem a fővárosomat, Budapestet."


Nem koszosabb Párizsnál vagy Rómánál. Sőt, Pesten nincsenek olyan negyedek, ahova életveszélyes bemenni egy fehér embernek. Párizsban van ilyen.


"Akármelyik vidéki nagyváros tisztább mint Pest!"


A kisvárosok Tokiótó New Yorkig mindenhol tisztábbak a nagyvárosoknál. Aki rendre, csendre, tisztaságra és szépen gondozott muskátlikra vágyik, az ne költözzön nagyvárosba. A nagyvárosoknak mások az erős oldalai.


"Utálom azt,hogy Pest kapja meg a legtöbb pénzt"


Pest nem "kap" pénzt. Mivel Budapest egymaga kb. annyit termel, mint az ország többi része összesen, ezért valójában Budapest nettó befizető a régiók között. Budapest a fejőstehén, ha a borsodiak megint éhesek, akkor Budapest pénzéből segélyezik őket.

2011. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
80%

"Melyik ország áll jobban Magyarország vagy Románia?"


GDP/fő (ppp-n): Magyarország $18700, Románia $11900.


Magyarország kb. annyival fejlettebb Romániánál, mint Olaszország vagy Spanyolország Magyarországnál.


06:56


Miért is? Gazdasági növekedés:


2010: Románia -1,3% Magyarország +1,2%

2011 (várható): Románia +1,5% Magyarország +2,5%


Nekem nem úgy tűnik, hogy Románia lehagy minket, de hát te biztosan jobban tudod, elvégre gyűlölöd a mostani kormányt, és ebből magabiztosan le tudsz vezetni mindent :)))

2011. júl. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!