Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mik lehetnek a legsúlyosabb...

Mik lehetnek a legsúlyosabb következményei egy tényleges Görögországi csődnek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább enyhülést hozna. Ugyanis a mostani válságot a csőd szélén álló országok foggal-körömmel történő segítése okozza. Ha hagynánk, hogy a "természetes szelekció" kidobja a keveset dolgozó, dőzsölő (14-15-16-17-18. havi fizetés, 25-50 millás végkielégítés közalkalmazottaknak, szieszta) népek megtanulják mi a helyzet, a gazdasági válság, európai piac iránti bizalmatlanság elkezdene pozitív irányba fordulni.
2011. júl. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Még annyi, hogy nyilván egy Görög csőd rövid távon nagy gondot okozna, mert ilyen még nem volt, a piac, a befektetők nem tudnák, hogy reagáljanak. De ez leülne néhány héten/hónapon belül.

2011. júl. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ránk nézve teljesen mindegy mi lesz. itt mindig is loptak, lopni is fognak. becsületes munkával nem fogod megváltani a világot. gyakran nézem 1-2 helyen milyen villákban élnek az emberek. 3 emeletes családi házak, márvány medencékkel, 3-4 autóval. tényleg kíváncsi lennék ezek az emberek mit csinálnak, de hogy nem azt amit te meg én az tuti. meg az is érdekes amikor minden 5. 20 milliós autóban 19 éves kis szaros ül. biztos megdolgozott érte, tehát van itt pénz, csak nem a dolgozó embereknél.
2011. júl. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
legelső válaszadó nagyon nagy hülyeséget mondtál! ha "kiesnének a nyeregből"a kisebb országok akkor összeomlana a kereskedelem!a 21. században minden országnak vannak kapcsolatai a kisebb és nagyobb országokkal, ha 1x csak csődöt mondana minden kis ország az bizony a nagyoknak is a vesztét okozná mert, a kis és nagy ország kzötti kereskedelem létfontosságúvá vált mindenhol ha egyik ország nem kapja meg amire szüksége van akkor a következő ország sem kaphatná meg azt ami kell neki és piramis szerűen dölnének össze az országok természetesen minnél nagyobb és hatalmas 1 ország annál elöbb menne csődbe...
2011. júl. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

10:43


Első vagyok! Én akkor is azt mondom, hogy egy olyan népen, akik tudatosan csapolták a külföldi pénzcsapokat, tudván, hogy ez néhány évig tartható csak, nem kell segíteni. Nézd meg. Azért vannak az utcán, azért hisztiznek, mert most már nem kapnak 18 havi fizetést, csak 14-et, stb... :) Teljesen önhibájukból, tudatosan csinálták az egészet. Talán nem gondolták, hogy ez egyszer majd ilyen csúnyán ér véget, de ez van.

Az igaz, hogy másokat is bajba sodorhat egy csőd, de szerintem csak rövid távon lehet rossz íze a dolognak.

2011. júl. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
ha egy ország csődbe megy, az nem jelenti azt, hogy megszűnik létezni, és felszámolják.. egyszerűen az van, hogy az addigi hitelek elvesznek, sose látják többet a pénzüket a hitelt adók. (ezért próbálja őket mindenki segíteni) ha csődbe mennek, nem történik semmi változás, elkezdhetik felhozni a gazdaságot - újabb hitelekből
2011. júl. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ránk magyarokra is veszélyt jelent. Hirtelen megugrana a Svájci frank, Euró veszítene erejéből, s a magyar devizahiteleseknek elviszik amire lekötöttek. Magyar devizahitelesek fele kb. hontalan lenne...
2011. júl. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
én is devizahiteles vagyok,most akartunk váltani euró alapú hitelre,svájci frankosról. de a görörgországi helyzet miatt a svájci frank felment az egekbe, és most visszautasították a hitelkérelmünket, ez már biztos egy rossz következmény
2011. júl. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
én egyet értek pusztai patrikkal sztem ezel tönkretesz mot is úgy hogy valahogy megkéne verni őket sztem ez a legjobb ötlet szerintetek?
2011. júl. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lacika666 válasza:
Azt nem tudom, hogy mi lesz, csak abba reménykedek, hogy nem lesz mégtöbb naplopó bevándorlo...
2011. júl. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!