Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Fehéroroszországban és Kínában...

Fehéroroszországban és Kínában milyen módszerrel hajtják végre a halálbüntetést?

Figyelt kérdés

Csak, mert most olvastam, hogy Fehéroroszországban még létezik a halálbüntetés, és ezért érdekelne.


De, ha már feltettem ezt, akkor Kína is érdekelne. Már, csak azért, mert ez utóbbinál olvastam, hogy golyó általi halál is létezik, mint ítélet.


2011. aug. 1. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Általában akasztanak, a golyó általi halál általában katonatiszteknek jár polgári személyeknek nem.
2011. aug. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kína: filmen láttam, stadion, tömeges (egymás utáni) ítélet végrehajtás. Elítéltek térden, szeme bekötve, hátulról éri a golyó. Végrehajtó kettőt balra lép, következő.. Hozzátartozók a lelátón!

És meg kell fizetniük a pisztolygolyó árát!

2011. aug. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mér kéne megfizetniük? Én még sose láttam olyan kivégzést ami fizetés hiányában maradt el.
2011. aug. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja... már vágom, filmen láttad. :D
2011. aug. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"De, ha már feltettem ezt, akkor Kína is érdekelne. Már, csak azért, mert ez utóbbinál olvastam, hogy golyó általi halál is létezik, mint ítélet."


Nézd, ez meg a világ összes országában létezik, nem csak kínában. Csak ma ezt a titkosszolgálatok hajtják végre a kormány utasítására. Nem előzi meg kihallgatás, sem tárgyalás. Ott a helyszínen hajtják végre ahol fellelik, és a jegyzőkönyv mindig jogos önvédelem. És ezt nem csak bűnösök ellen alkalmazzák. Elég ha feltalálsz valamit amit a kormány szerint nem kéne.

2011. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

tegnap 18:11-nak..

Igen filmen láttam, de nem megrendezett filmen, hanem dokumentumfilmen, valóságos volt...

Amint előrebukott, ahogy lőtt.. Borzongató volt, hogy van ahol így csinálják.

Kétszer jártam Kínában, érzékeltem az ottani míliőt (emlékszel/emlékezhetsz a TieNanmen téri felvételekre?, abban az évben voltam másodszor), a katona és rendőr viselkedését az utcán, egy pillanatra nem fordult meg a fejemben, hogy kamut látok..

2011. aug. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!