Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Odaadnád jelenlegi életed egy...

Odaadnád jelenlegi életed egy 40-es végi,50-es 60-as évekbeli amerikai középosztálybeli életért?

Figyelt kérdés
Egy gombot, ha megnyomnál, ott találnád magad hirtelen egy 50-es, 60-as évekbeli tipikus amerikai kertvárosi házadban benzinzabáló amerikai kocsival a garázsodban. Megnyomnád a gombot, ha nem lenne visszaút a választásod után? (családot most ne nézzük)
2011. aug. 4. 16:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Igen, minden további nélkül! Nagyon jó élet volt akkor az USA-ban (kint élő rokonok mesélték,tehát nem filmekből láttam), itt meg ugye nem kell ecsetelni milyen élet volt akkor, és most is. Tehát mennék!
2011. aug. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

17:22


"Jó kis korszak volt az. Kb. az életszínvonal olyan volt mint most nálunk csak jobb boldogulási helyezettel."


Nem. Az amerikai 60-as évekbeli életszínvonal minden idők legmagasabb életszínvonala volt az egész világon.


Az USA-ban a 60-as évek vége óta konkrétan _csökkennek_ a reálbérek a legtöbb ember számára (a felső pár %-é növekedett).

2011. aug. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
90%

Nem, mert akkor még nem volt GYIK.

:)

2011. aug. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Én inkább a jövőbe mennék, azt nem lehetne? :)
2011. aug. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
A jövő egyre szarabb, minek menni oda?
2011. aug. 4. 18:22
 16/25 anonim ***** válasza:
A kérdés úgy lenne pontos, hogy ha nem mostani helyzetből kellene visszamenni. Ha a 60-as években kérdezik meg, hogy el akarsz menni és úgy akarsz e élni mint egy középosztálybeli akkor a többség válasza igen lenne. Ha viszont 50 év elteltével kérdeznéd meg már elég erősen gondolkodóba esnék. Ugyanis nekem elég fontos a tudományos, technikai fejlődés. Ha semmi nem változott volna akkor igen.
2011. aug. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Én egész egyszerűen szerelmes vagyok abba az időszakba,ugyan úgy,mint a 30-as évekbeli USA-ba.Imádom,egész egyszerűen olyan,mintha csak egy álom lenne,bár sok minden bökkenő van ott:rasszizmus akkor talán még magasabb színvonalon tombolt,mint most - bár nem igazán tudom,most milyen ott a helyzet - ,vietnam-i háború,folyamatos atomháborútól való félelem.Azonban sokan emlegetik azokat a "hatvanas éveket",állítólag minden idők legfeelingesebb időszaka volt.De úgy tudom,hogy itt magyarországon is nagyon hangulatos volt,még a szocializmus ellenére is.Én a mostani életemet nem cserélném el,mert még fiatal vagyok,reménnyel teli szemekkel tekintek a jövőre.De hangsúlyozom:SZERELMES VAGYOK A 60-AS ÉVEKBE!!!
2011. aug. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
nem. jó így nekem.
2011. aug. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Simán!!!!!!!!!
2011. aug. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Én akár 38-ba is visszamennék...
2011. aug. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!