Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A kapitalizmus örök?

A kapitalizmus örök?

Figyelt kérdés
2011. aug. 6. 06:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem, mivel nem fenttartható.
2011. aug. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ugyanazt mondanám, mint a 6.36-os. Hozzáteszem, hogy a kapitalizmus bukása is természetesen csak iszonyatos harcok és véráldozat révén fog végbemenni. Az a probléma a kapitalizmussal, ami már párszor volt, hogy a mohó, kizsákmányoló természetű tőke olyan mértékben fokozza a kizsákmányolást, ami tarthatatlan, elviselhetetlen lesz. Ez vezetett már két világháborúhoz.


A 2. vh. után az államok képessé váltak először a történelemben a jóléti állam keretében a tőke kontrollálására. Ekkor nőttek meredeken a dolgozók munkajövedelmei, javultak a munkakörülmények. A 70-es évektől az államok ismét elvesztették a kontrolljukat nagytőke felett, ma már nagyobb pénzek vannak a Soros-féle nagytőkések kezén, mint amivel az államok rendelkeznek. A pártokat és a politikát mindenütt a nagytőke finanszírozza, és ettől kezdve kontrollálja is. Ezért vannak újabban a permanens válságok, ezért nem tudunk már megint megélni, ezért kell egyre kevesebb pénzért egyre többet dolgozni, lassan 120 évre kitolt nyugdíjkorhatár mellett. Közben meg az emberek pár százalékának a munkája el tudná tartani gazdagon az egész társadalmat. Vagy érti valaki, hogy miközben hatalmas technikai fejlődés van, miért tudunk egyre kevésbé megélni? Azért, mert a végletekig fokozták a kizsákmányolást. Csak ez nem mehet akármeddig, valahol majd megjelenik egy nagy fal, csak már késő lesz, mire észrevesszük...

2011. aug. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Remélem.
2011. aug. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A kapitalista rendszer olyan alapjai, mint a verseny, és több más kapitalista jellegzetesség "természetszerűleg" "örök".

A mai rendszer viszont más, egyéb tényezők miatt vált, válhat fenttarthatatlanná.

Az ezután következő rendszer is kapitalista lesz, sőt valahol minden rendszer kapitalista volt, mert mindíg van egy "nagyobb hal".

Bizonyos nézőpontból még a szocializmus is egyfajta túlszabályozott felülről vezérelt "kapitalizmus". Ott is voltak vesztesek, és nyertesek is.

Az is bebizonyosodott, hogy a szocialista és a kapitalista rendszer versenyében (ez a verseny pedig kapitalista versengés volt) a kapitalizmus kerekedett felül.

2011. aug. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Hát figyelembe véve, hogy semmi sem örök...

Ugyanakkor a verseny, magántulajdon, piac elég jól működő modellnek tűnik.

2011. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

A kapitalizmus csak egy gazdasági rendszer, mint ilyen, örök.

Hogy örökké kapitalista lesz-e a világ nagy része? Nem valószínű.

2011. aug. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

A "kapitalizmus" egy természetes dolog.

A kérdés inkbb az, hogy az emberiség képes e a saját természetén változtatni úgy, hogy nem csak kapitalista, de valamiképpen emberségesebb, és fenttartható legyen.

2011. aug. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"A "kapitalizmus" egy természetes dolog."

Miért lenne az?

2011. aug. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Az eddigi rendszerek közül a kapitalizmus "filozófiája" hasonlít leginkább a természeti környezetben zajló evolucios versengéshez, és kiválasztódáshoz.

Ez a lényege.

Viszont, hogy ne éljünk állatok módjára, szükséges szabályozni a kapitalizmust. Részben emberséggel, becsületességgel, másrészben a szabályok, törvények erejével.

A két utóbbi tényező határozza meg a kapitalizmus arculatát, de a lényege örök.

2011. aug. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Az eddigi rendszerek közül a kapitalizmus "filozófiája" hasonlít leginkább a természeti környezetben zajló evolucios versengéshez, és kiválasztódáshoz."

Azt tudod, hogy az ember többek között azért emelkedett ki a többi állat közül, mert képes volt együttműködni a fajtársaival?

Az evolúcióban nem csak a verseny, de a kölcsönös segítségnyújtás is fontos szereplő, és inkább az utóbbi áll köze az emberhez.

2011. aug. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!