Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Orosz Föderáció miért nem...

Az Orosz Föderáció miért nem oldja meg a gondjait?

Figyelt kérdés

Ha megoldaná az USA méltó párja lenne(nem ellensége), egyike a Föld legbefolyásosabb országainak. Hiába mondják, hogy Putyin így, Putyin úgy, francokat. Oroszország népessége egyre fogy, egyre radikalizálódnak a kaukázusi muszlimok, egyre nagyobb a korrupció. Állítólag Putyin iszonyatosan meggazdagodott az olajból.

Az is hiba, hogy a gazdaságot kizárólag a természeti kincsekre építi. Ha diverzifikálná, akkor élhetne úgy, mint Norvégia, jönnek az olajbevételek és mellette iszonyat pénzek a gazdaság más ágazataiból, de főleg magas hozzáadottértékű, tudásalapú termékekből. Azt is egy hátránynak tartom, hogy nincs közvetlen gyors összeköttetés Moszkva és Európa nagyobb városai között(tervek vannak), ez fellendítené a kereskedelmet és jobban közeledne egymáshoz a nyugat és az ortodoxia.


Ti mit gondoltok?


2011. aug. 18. 10:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%

Eze már én is gondoltam.

Putyin lényegében egy diktátor, aki megalapozta a mai Oroszországot és aki végetvetett a Szovjetunió elpusztulása utáni kaotikus éveknek. Nem értem, hogy miért nem veti latba a hatalmát és veszi kézbe komolyabban a problémákat. Megtehetné, mivel csak csettint egyet és az van, amit ő akar.


Simán meg tudná állítani a népességfogyást, az alkoholizmust, a dohányzás egyre nagyobb mértékű elharapózását, mert ezekben úgy tudom, hogy az orosz nép vezető szerepben van. A bevándorlók ellen is fel tudna lépni keményen, hiszen nem kötik a kezét jogvédők, mint Európa más országaiban.


Egyszóval nem értem, hogy miért nem mozdul. Lehet, hogy valaki köti az ő kezét is?

2011. aug. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"Egyszóval nem értem, hogy miért nem mozdul. Lehet, hogy valaki köti az ő kezét is?"

Én az ilyenekben nem hiszek, ezeket mellőzzétek légyszíves. Amúgy is, akkor az USA, miért lett a legnagyobb? Az ő kezüket nem kötik? Az is sértene érdekeket...

Minden nép felelős a saját sorsáért.

Inkább az van, hogy Putyin egy hataloméhes oligarcha, aki sz@rik az országára.

2011. aug. 18. 11:08
 3/12 anonim ***** válasza:

Kissé zavaros, összefüggéstelen és hibás a fejtegetésed.


>miért nem oldja meg a gondjait?


Éppen azt csinálja...

Az USA 20-30 évvel ezelőtt ugyanott volt, mint most. Oroszország 5-10 évvel ezelőtt teljesen más volt, mint most, mondhatni a jó irányban fejlődött.


> az USA méltó párja lenne(nem ellensége)


Ezt vitatnám. Szerintem az USA az, amelyik ellenségesen viselkedik, egyre közelebb rukkol Oroszország határaihoz, "elfelejti" a teheráni és jaltai megállapodásokat, gyakorlatilag állandóan provokálja az oroszokat (emlékszel honnan jött a grúz elnök és ki fegyverezte fel a grúzokat, valamint indított támadást orosz érdek-területek ellen ?). Viszont az oroszoknak helyén az eszük és minden alkalommal odapörköltek úgy, hogy az belpolitikai válságot okozott az USA-ban.

Vajon ki nem méltó párja a másiknak ?


> Putyin iszonyatosan meggazdagodott az olajból


Szerinted a Kennedy, Reagen, Nixon és az összes többi elnök az újságkihordásból gazdagodtak meg ?


> a gazdaságot kizárólag a természeti kincsekre építi.


Gyülemlik a sok marhaság, amit írsz. Űrhajózásban, repülőgépgyártásban vezetnek, nyomasztóan erősek az ipar szinte minden ágában...


> jobban közeledne egymáshoz a nyugat és az ortodoxia.


Mielőtt a "Küldöm" gombra kattintsz, nem szoktad soha elolvasni az irományodat ?

2011. aug. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Kissé zavaros, összefüggéstelen és hibás a fejtegetésed."

Mivel csak érdeklődöm a geopolitika iránt és nem vagyok a szakértője.


"Az USA 20-30 évvel ezelőtt ugyanott volt, mint most. Oroszország 5-10 évvel ezelőtt teljesen más volt, mint most, mondhatni a jó irányban fejlődött."

Nyilván. De azért a lehetőségeiből a lehető legkevesebbet hozta ki szerintem.


"Ezt vitatnám."

Miért? Nyilván mindkét hatalomnak megvannak a saját érdekei, de azért nem kellene egy újabb hidegháború.


"Szerintem az USA az, amelyik ellenségesen viselkedik, egyre közelebb rukkol Oroszország határaihoz, "elfelejti" a teheráni és jaltai megállapodásokat, gyakorlatilag állandóan provokálja az oroszokat (emlékszel honnan jött a grúz elnök és ki fegyverezte fel a grúzokat, valamint indított támadást orosz érdek-területek ellen ?)."

Igen, ez világos.


"Szerinted a Kennedy, Reagen, Nixon és az összes többi elnök az újságkihordásból gazdagodtak meg ?"

Szerintem azért van különbség. A kitekintőn olvastam, hogy Putyin a leggazdagabb olajoligarcha. Lopni egy dolog, elismerem az USA sem szent, de azért van egy határ.


"Gyülemlik a sok marhaság, amit írsz. Űrhajózásban, repülőgépgyártásban vezetnek, nyomasztóan erősek az ipar szinte minden ágában..."

Az űrhajózás ritkán térül meg. Átvesznek dolgokat a cégek az űripartól, de Oroszországtól én még nem láttam egy ilyet sem. Az USA volt az, ahol a cégek az ilyen fejlesztesket kereskedelmi forgalomba ültették. Miért nem félvezetőket, high-tech cuccokat gyártanak? Az sokkal jövedelmezőbb?!


"Mielőtt a "Küldöm" gombra kattintsz, nem szoktad soha elolvasni az irományodat ?"

Légy szíves javíts ki, mit írtam következetlenül?


És a demográfiára is válaszolhattál volna...

2011. aug. 18. 11:59
 5/12 anonim ***** válasza:

>> a jó irányban fejlődött.

> a lehető legkevesebbet hozta ki szerintem.


Úgy vélem, hogy gyorsan halad a felzárkózásban. Ezelőtt 10 évvel még azt hallottuk, hogy a moszkvai iskolai tanárok 3 hónapja nem kaptak fizetést. Most ők azok, akik elárasztják a jordániai Petrától Krétáig az összes jelentősebb turisztikai célpontot. Igencsak bőkezűek euróban... Ez persze csak a külcsín. Putyinnak nagyon nehéz úgy állni talpra, hogy kikerülje az IMF karmait, de az eredmény azt mutatja, hogy már-már behozták a szovjet időkből származó nagyhatalmi státusukat.


> Miért nem félvezetőket, high-tech cuccokat gyártanak?

Gondolod, úrkutatás lehet anélkül ? Gyártanak eleget, ne félj. Basajev csecsen terroristavezetőt úgy lőtték ki, hogy az általa használt mobiltelefon hullámaiból méterre pontosan megállapították a tartózkodási helyét. Ide bizony kell high-tech, saját műhold-rendszer stb.


> Putyin a leggazdagabb olajoligarcha. Lopni egy dolog...


Igazad van, de ne feledd: Te írtad "Állítólag...". Semmit se tudunk erről, csak a dübörgő nyugati oroszellenességet halljuk. A nyugat-európai és észak-amerikai propagandagépezet már rég túllőtt a célon és enyhén szólva nem szavahihető (emlékszel a szerbiai Nato-támadásokra ? naponta jelentették a kilőtt harckocsik számát, két hét alatt már meghaladták az 1500-at - a végén derült ki, hogy összesen 14 darabot lőttek ki. Nekem már a brit és amerikai hírügynökségek jelentései semmit sem mondanak, esetleg annyit, hogy megtudom, ők mit szeretnének ha én megtudok). A Kitekintő is innen-onnan másolja a cikkeit, olvass valamit egy kelet-európai elemzőtől.


> Az űrhajózás ritkán térül meg...


Nem is mondtam, hogy megtérül. Arra írtam, hogy szerinted: a gazdaságot kizárólag a természeti kincsekre építi. Ez sem igaz. Ahhoz, hogy valakinek fejlett űrkutatása legyen, nagyon széles és jó háttériparral kell rendelkeznie. Akkor hát a gazdaságát "kizárólag a természeti kincsekre építi" ?? Nyilván ez sem igaz.


> mit írtam következetlenül?


Pl. ezt: jobban közeledne egymáshoz a nyugat és az ortodoxia. Ez két különálló fogalom, nem is érthető, miért is veszed egy kalap alá...


> demográfiára is válaszolhattál volna...


Miféle demográfiára ? Hogy fogy a népesség ? Ez szomorú, ugyanúgy fogy Magyarországon is. Angliában is ugyanúgy fogyna, ha nem engedték volna be a bevándorlókat. De beengedték, most meg azt kezdik elemezni, hogy hol is tévedtek ? Mindennek megvan a maga ára. Az oroszok a bevándorlás helyett inkább az alkoholizmust próbálják csökkenteni.

2011. aug. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A válasz írója 51%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:24


Kösz a válaszokat. Igazából a high-tech cuccok alatt azt értem, hogy világhíres termékeket árulnának külföldre - tudom, hogy képesek rá, hisz most az amcsikat is ők viszik fel a szojuzokon. Igazából azért kérdeztem, mert nem olyan látványos, értem ez alatt, hogy miért nincs orosz Intel cpu(mármint a megfelelője), stb...?


Tudnál ajánlani külpol oldalakat, amik tárgyilagosak a kelet irányába? Előre is kösz.

2011. aug. 18. 14:23
 7/12 anonim ***** válasza:

> nem olyan látványos (...) miért nincs orosz Intel cpu---


A látványosságról... Míg az oroszok csak a szovjet időkben reklámozták önmagukat, azt is politikai okokból, addig a nyugati világ régebben lett kapitalista, nekik a vérükben van a reklámozás. Olyan, mintha valaki állandóan döngetné a mellét, míg a társa hallgatagon dolgozna. Idővel kiegyenlítődnek...


> Tudnál ajánlani külpol oldalakat...


Nem nagyképűsködni akarok, de ezeket nem "egyes" cikkekből olvassa ki az ember. Én össze szoktam olvasni különféle újságokat, meghallgatok tv-ben is kommentárokat, külpolitikai szakértőket stb.

Pl. a fentebb említett esetben, látod mennyire fontos egy (szerbiai) háború utáni "leltár" végeredményét elolvasni - egy fontos darabját adta egy szervezet (Nato) szavahihetőségének. Az pedig a tagországok kormányainak akaratát hajtja végre. Ez még mindig egyoldalú lenne, de összevetem a máshol hallottakkal/olvasottakkal - és főleg a "sorok között" olvasottakkal. A legtöbbször összeáll a kép.

2011. aug. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Az Orosz Föderáció miért nem oldja meg a gondjait?"


Bármelyik országról megkérdezhetnéd. Miért nem oldják meg a gondjaikat? Mindegyik oldogatja a "gondjait", csak azok a gondok nem mindig könnyen megoldhatók.


"Oroszország népessége egyre fogy, egyre radikalizálódnak a kaukázusi muszlimok, egyre nagyobb a korrupció."


Hogyan állítod meg a népességfogyást, változtatod a muszlimokat liberáldemokrata hippikké és szünteted meg a korrupciót? Ha tudod a módszert, akkor minden idők legnagyobb zsenije vagy.


"Az is hiba, hogy a gazdaságot kizárólag a természeti kincsekre építi"


Persze hogy hiba, de van jobb ötleted? Oroszország vagy kihasználja a nyersanyaghelyzetet, amíg lehet, vagy nem használja ki. A racionális döntés az, hogy kihasználja, amíg lehet.


"Ha diverzifikálná, akkor élhetne úgy, mint Norvégia"


Oroszo. 142 millió lakosú ország, szemben a norvég 5 millióval, miközben az orosz olajtermelés a norvégnak csak 4-szerese, a gáztermelés pedig a 6-szorosa. Oroszország nem lehet Norvégia.


Norvégia elsősorban azért kőgazdag, mert a mázlijához (olaj, gáz) képest kicsi. Ha nem diverzifikálna, akkor is gazdagabb lenne Oroszországnál.

2011. aug. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

14:23


"Igazából a high-tech cuccok alatt azt értem, hogy világhíres termékeket árulnának külföldre"


Oroszo. régen sem volt vezető a csúcstechnológiában (egy-két kiemelt állami projekt ezt nem pótolja), most meg különösen nem lesz az, nézz utána a "holland betegség"-nek.

2011. aug. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

> különösen nem lesz az, nézz utána a "holland betegség"-nek


Hát, amíg az óriási olajjövedelem az orosz valutát felerősíti, addig még aludnunk kell egyet-kettőt. Más helyzet, más hely, más idők. Egyelőre marad az, ami Hollandiában nem volt: a korrupció és a hatalmas katonai kiadások.

2011. aug. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!