Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A németek miért nem szeretik...

A németek miért nem szeretik Hitlert?

Figyelt kérdés
Hallottam már sok felől, hogy elítélik őt. De miért? Hitler szerette a népét és mindenki másnál jobban akarta, hogy nemzete nagy legyen, az Atlanti-óceántól az Urálig húzódjon a Birodalom. Miért nem jó ez a németeknek? Megőrültek?
2011. szept. 6. 17:18
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
44%

,,

Kiről jelent meg eddig a legtöbb életrajz?"


Napóleonról szerintem több életrajz jelent meg. Na puff neki.


"Melyik hadsereget tartják eddig valaha a legjobbnak?"


Óh igen, a ponyvaszerzők, és amatőrök a németet


"Mi ér többet egy volt szovjet sisak vagy egy német?"

Melyik fegyvereket, relikviákat, kituntetéseket, egyenruhákat gyujtik a legjobban?"


Nekem egyik se ér semmit, de ez én vagyok. Egyébként a német relikviák egyrészt ritkábbak, tehát értékesebbek. Másrészt nácinak lenni sokak számára divat.



"Kire lennél buszkébb, Michael Wittmanra aki majdnem 4OO szovjet tankot és pancelelháritó ágyut semmisitett meg, vagy egy szovjet "hősre"?"


Igen sok szovjet-orosz hős volt, de én se a német se az orosz katonákra nem vagyok büszke. Ugyanis se német se orosz nem vagyok. Teszek magasról Wittman-re. Én Hunyadi Jánosra vagyok mondjuk büszke. Vagy inkább Hajós Alfrédra, az első magyar olimpikonra!



"Kik erőszakolták meg anyáinkat, lányainkat és nagyanyainkat megfertőzvén őket szifilisszel? A németek vagy az orosz ázsiai barbárok? "


Is. Oroszok is, németek is. Sőt kapaszkodj meg, a magyar katonák is csináltak ilyet. Ugyanis a civilek bántalmazása, a nők megerőszakolása, együtt jár a háborúval. Minden hadseregben. Nemzettől függetlenül.


Ja, és hm, mégis kik voltak azok akik ártatlan civilek ezreit küldték meghalni? Nőket, gyerekeket? Ezt mintha a németek tették volna!


,,Kiknek a csizmája taposta Magyarországot megszállóként 44 évig?"


Mintha a németek szálltak volna meg minket előbb...

2011. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
100%

"Óh igen, a ponyvaszerzők, és amatőrök a németet"


Ja meg néhány hozzá értő ember szerint, de amúgy ilyen, hogy legjobb hadsereg nem volt!


" Másrészt nácinak lenni sokak számára divat."


Ahogy komcsinak is!


"Kire lennél buszkébb, Michael Wittmanra aki majdnem 4OO szovjet tankot és pancelelháritó ágyut semmisitett meg, vagy egy szovjet "hősre"?"


Wittmann 138 tankot lőtt ki ennyi volt neki hitelesítva, de vannak eltérő adatok, de 400 az őrült túlzás olyat senki nem ért el!


"Is. Oroszok is, németek is. Sőt kapaszkodj meg, a magyar katonák is csináltak ilyet. Ugyanis a civilek bántalmazása, a nők megerőszakolása, együtt jár a háborúval. Minden hadseregben. Nemzettől függetlenül."


Igaz, de e téren magasan a szovjetek vitték a pálmát!


" Ja, és hm, mégis kik voltak azok akik ártatlan civilek ezreit küldték meghalni? Nőket, gyerekeket? Ezt mintha a németek tették volna!"


Szovjetekkel kezet foghatnának!


"Mintha a németek szálltak volna meg minket előbb..."


Ja az előtt meg az osztrákok, törökök is pl, de mindegy! Plussz a Német megszállás tiszavirág életű volt szóval az nem tekinthető olyan megszállásnak mint mondjuk a szovjet!

2011. szept. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:

138 kilőtt páncélos

132 kilőtt páncéltörő ágyú

118 egyéb megsemmisített páncélozott és szállító jármű

Ez a mérleg a halála pillanatában a legjobbnak számított a teljes hadseregben (SS és Wehrmacht együtt). A háború további kilenc hónapja alatt hárman tudták túlteljesíteni.

wikipédia, de csak azért onnan, mert nem volt kedvem küldöldi oldalakról keresgélni

Amúgy meg egyáltalán nem lehetetlen. Mit gondolsz, egy tigris hány lövéssel szerel le egy T-34-et vagy egy Shermant? Elárulom, hogy egy is elég. Főleg Shermannél.

A páncéltörő ágyúk is egy lövéssel harcképtelenek (vicces lenne, ha kettő kellene), egy GMC CCKW, M8 Greyhound, Willys Jeep meg majd pont kibír két lövést a 88-astól...


Nem lehetetlen, vagy csak annyira, mint leszedni kétszáz repülőt az égben. Vagyis lehetséges.


Egyébként meg nem is vagyok büszke Wittmanre, csak tisztelem. Büszke arra lehetek, ami valamilyen módon visszahat rám. Sem Wittman, sem Alexander Fadin szovjet ász nem hat rám sehogy. Mondhatnám, hogy szép volt Kolobanov, de azt, hogy büszke vagyok rád... Majd pont érdekli Kolobanov tetemét, hogy ki büszke rá.


Azt hiszem a téma túlbeszélve, pláne amikor már ott tartunk, hogy azért legyen valaki népszerű, mert más rosszabb nála és mert sokat írnak róla...


Kiszel Tünde attól még egy irritáló ********** marad, mert Győzike egy ***********, és nem mondanám, hogy azért kedvelem Kiszel Tündét, mert Győzike undorítóbb nála. Attól meg pláne nem fogom megkedvelni, mert minden magazin címlapján Kiszel Tünde mosolyog.


Persze, hogy Hitler egy elkerülhetetlen pont, de még mindig tartom magam ahhoz, amit eddig mondtam: jobb lett volna, ha nem indít háborút. Magának is és a németeknek is. A cseh területek nem voltak szegény vidékek, és az a Németország jóval erősebb volt bármelyik európai gyarmatbirodalomnál. Sőt ha kivárt volna Németország a gyarmatok függetlenedéséig, és a francia seregek ellen megy a gyarmatok oldalán, akkor máris a németek lennének nyeregben. Bár valószínűleg háború nélkül később jött volna el ez a pont.

2011. szept. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
39%

,," Másrészt nácinak lenni sokak számára divat."


Ahogy komcsinak is! "


Tényleg? Mutass már egyet. Érdekes, én csak a netnácikat látom, meg a Hitlert éltetőket. Te talán látsz olyanokat akik Marx-ot éltetik? Vagy mondjuk Sztálint( bár Sztálinnak semmi köze a kommunizmushoz) Én ilyeneket nem látok.


,,Igaz, de e téren magasan a szovjetek vitték a pálmát! "


Neked tán erről van valami hiteles statisztikád? Vagy csak azért mondod, mert csúnya-csúnya szovjetek.

Mert én nem tudok olyan statisztikáról ami vezette volna, hogy melyik hadsereg hány nőt erőszakolt meg, hány civilt lőtt agyon, stb, stb.


,,Ja az előtt meg az osztrákok, törökök is pl, de mindegy! Plussz a Német megszállás tiszavirág életű volt szóval az nem tekinthető olyan megszállásnak mint mondjuk a szovjet!

"


Azért mert rövid ideig voltak már nem is olyan rossz? Hát nem tudom, rövid idő alatt is marha sok embert öltek meg a németek és nyilas talpnyalóik.

A szovjet megszállás meg, hát például a Kádár-korszakban már nagyon mást jelentett mint mondjuk 56 előtt!

Nem lehet az egész megszállást egyben tekinteni. Voltak jobb-rosszabb időszakai.


Arról nem is szólva, hogy a későbbi időkben, az itt állomásozó szovjet katonákkal jóban volt a magyar lakosság.


Nem kéne úgy csinálni, mintha évtizedeken át, rabszolgatartóként szálltak volna meg minket a szovjetek.



,,Mit gondolsz, egy tigris hány lövéssel szerel le egy T-34-et vagy egy Shermant? Elárulom, hogy egy is elég. Főleg Shermannél. "


Mármegint, német mániás okoskodás. Hagyjuk már a francba...

A Sherman és a T-34-es közepes tank. A Tiger nehéz tank. Ennyi. A nehéz tank értelemszerűen erősebb.


Mellesleg a Sherman és a T-34-es is kitudta lőni a híres Tigriseket. Nem szemtől szemben, az igaz.

2011. szept. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

"Tényleg? Mutass már egyet. Érdekes, én csak a netnácikat látom, meg a Hitlert éltetőket. Te talán látsz olyanokat akik Marx-ot éltetik? Vagy mondjuk Sztálint( bár Sztálinnak semmi köze a kommunizmushoz) Én ilyeneket nem látok. "


Ja tényleg végülis a Che Guevara-as pólokban flangáló azok nem azok áá nem meg Oroszországban(és nemcsak ott) fura mód mág mindíg vannak akik Sztálin éltetik(és volt köze a kommunizmushoz,de mindegy)Lenin mauzóleum szerinted mi ha jóformán nem egy kommunista zarándokhely? Csak ugye ezeket a média nem közli le! Állandóan csak a "gonosz szélsőjobbosokat"!


"Neked tán erről van valami hiteles statisztikád? Vagy csak azért mondod, mert csúnya-csúnya szovjetek.

Mert én nem tudok olyan statisztikáról ami vezette volna, hogy melyik hadsereg hány nőt erőszakolt meg, hány civilt lőtt agyon, stb, stb."


Fura akkor legtöbbször mér a szovjetek brutalitásról beszélnek? Németek is csináltak ilyet tény és más nemzetek is, de mégis akkor a legtöbb nő mégis mér a szovjet katonáktól rettegett? Németországi Nemmersdorf mond valamit? Gondolom nem sokat!


"Azért mert rövid ideig voltak már nem is olyan rossz? Hát nem tudom, rövid idő alatt is marha sok embert öltek meg a németek és nyilas talpnyalóik.

A szovjet megszállás meg, hát például a Kádár-korszakban már nagyon mást jelentett mint mondjuk 56 előtt!

Nem lehet az egész megszállást egyben tekinteni. Voltak jobb-rosszabb időszakai"


És? A szovjetek tán nem öltek meg sok embert? Ebben semmivel nem voltak jobbak a németeknél! Azért mert később "jóban" lettek ez rögtön mentesíti őket?

2011. szept. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
43%

,,Ja tényleg végülis a Che Guevara-as pólokban flangáló azok nem azok áá nem meg "


Fogalmuk sincs róla ki volt az a Che Guevara...az ő szemükben csak egy lázadó alak, aki szembeszeállt a rendszerrel, ezért lett divat. Nem azért divatos mert kommunista. Be ne meséld már nekem, hogy manapság nálunk vannak olyanok akik kommunisták...mert rögtön sírva fakadok.


,,Oroszországban(és nemcsak ott) fura mód mág mindíg vannak akik Sztálin éltetik"

. Tekintélyelvűség, és a sok évig tartó propaganda az oka.


,,és volt köze a kommunizmushoz,de mindegy"

Nem volt, de mindegy.


,,Lenin mauzóleum szerinted mi ha jóformán nem egy kommunista zarándokhely" Lenin nevéhez azért más dolgok is fűződnek egyrészt. Másrészt meg nem a kommunizmus miatt zarándokolnak, hanem mert Lenin jelenti azt, aki forradalmat csinált, leszámolt a rossz cári rendszerrel...ilyesmi. Megintcsak a tekintélyelvűség a propaganda az ok.


,,Csak ugye ezeket a média nem közli le! Állandóan csak a "gonosz szélsőjobbosokat"!"


Minek közölné? A kommunisták senkit se bántottak, és nem is akarnak bántani senkit. A szélsőjobbosok viszont igen.

Marx ugyanis senkit se bántott, és is buzdított senkit sem arra hogy öldököljön.


Sztálin és a hozzáhasonlók meg nem kommunisták voltak, hanem szimpla diktátorok akik átvettek egy-két dolgot Marx-tól és azt mondták építik a kommunizmust.


,,Fura akkor legtöbbször mér a szovjetek brutalitásról beszélnek"


Mert minket is, és a németeket is a szovjet-orosz hadsereg szállt meg. Oroszországban meg a német és szövetségeseik kegyetlenkedéséről mesélnek a túlélők.


Mellesleg , nehogy azt hidd már, ez úgy van, hogy a szovjet-orosz katonák parancsba kapták ,hogy erőszakoljanak meg mindenkit...a Vörös Hadseregben keményen megtorolták az ilyesmit ha kiderült. Lazán felakasztották érte a bűnösöket.


,,És? A szovjetek tán nem öltek meg sok embert? Ebben semmivel nem voltak jobbak a németeknél! Azért mert később "jóban" lettek ez rögtön mentesíti őket?"


Nem. De, háború volt. A háború ezzel jár. Szomorú de ez van.

Ennyi erővel a villámcsapás ellen is lehetne hőbörögni.

Mentesíteni nem mentesíti őket, mert nem is kell.

Mondjuk egy 1985-ben itt szolgáló szovjet kis katona, aki barátságosan seftel a laktanya mellet élő magyarokkal, ő tehet arról mi történt 1944-45-ben?

2011. szept. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

"Fogalmuk sincs róla ki volt az a Che Guevara...az ő szemükben csak egy lázadó alak, aki szembeszeállt a rendszerrel, ezért lett divat. Nem azért divatos mert kommunista. Be ne meséld már nekem, hogy manapság nálunk vannak olyanok akik kommunisták...mert rögtön sírva fakadok. "


Vannak kommunisták nálunk akármennyire is meglepő lehet ez neked! Sokaknak azért mert lázadó sokaknak azért mert kommunista!


"Tekintélyelvűség, és a sok évig tartó propaganda az oka."


Hitleréknél is!


"Nem volt, de mindegy."

Ekkora hülyeséget rég hallotam! Végülis a Szovjetunió nem egy kommunista rendszerre épülő állam volt! Lehet nem egy az egyben vették át Marx és Engels elvét, de attól még kommunista! Ennyi erővel Hitler se volt nacionalista! Mert Hitleréket is nacionalistának mondják mert lényegében azok voltak csak az eredeti eszmét átalakították! Sztálnék is ezt tették!


"Lenin nevéhez azért más dolgok is fűződnek egyrészt. Másrészt meg nem a kommunizmus miatt zarándokolnak, hanem mert Lenin jelenti azt, aki forradalmat csinált, leszámolt a rossz cári rendszerrel...ilyesmi. Megintcsak a tekintélyelvűség a propaganda az ok. "


ÓÓ biztos csak propaganda naná! Ja Lenin nevéhez más is fűződik sok ember megölése és hasonlók!


"A kommunisták senkit se bántottak, és nem is akarnak bántani senkit! A szélsőjobbosok viszont igen. Marx ugyanis senkit se bántott, és is buzdított senkit sem arra hogy öldököljön."


ÓÓ persze te már csak tudod! A nacionalizmus is a 1789-es francia forradalom vezéreszméje volt és az se buzdított emberek megölésére senkit!


"Sztálin és a hozzáhasonlók meg nem kommunisták voltak, hanem szimpla diktátorok akik átvettek egy-két dolgot Marx-tól és azt mondták építik a kommunizmust."


Mert építették is! Sztálinizmus a kommunizmus egyik átalakított vállfaja, de lényegében kommunizmus!


"Mellesleg , nehogy azt hidd már, ez úgy van, hogy a szovjet-orosz katonák parancsba kapták ,hogy erőszakoljanak meg mindenkit...a Vörös Hadseregben keményen megtorolták az ilyesmit ha kiderült. Lazán felakasztották érte a bűnösöket. "


Aha vagy kitüntetést kaptak érte mert ilyen is volt! Németeknél azt hiszed nem így volt? Ott is kaptak érte kitüntetést, de sokakat meg éppen kivégeztek érte!


"Nem. De, háború volt. A háború ezzel jár. Szomorú de ez van. "


ÉS? Akkor ennyi erővel a náci és nyilas öldökléseken is ugyanígy át lehet siklani!

2011. szept. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
62%

,,annak kommunisták nálunk akármennyire is meglepő lehet ez neked! Sokaknak azért mert lázadó sokaknak azért mert kommunista!

"


Persze persze. Aha. Hagyjuk már. Láttál olyan embereket akik Marx tanait hirdetik boldogan manapság? Igen vagy nem?

Mert én nem.. Hagyjuk már szerencsétlen Che Guevera-t.


,,Hitleréknél is! "


Igen, és Hitlernek sok híve van manapság is.


,,Ekkora hülyeséget rég hallotam! Végülis a Szovjetunió nem egy kommunista rendszerre épülő állam volt"


Hát nem is. Vagy szerinted megvalósult bármi is a kommunizmus eszméiből?


,,Ennyi erővel Hitler se volt nacionalista!"


Nem bizony. Hitler nem volt nacionalista. Hitler náci volt. A kettő nagyon nem ugyanaz. A nacionalizmussal semmi baj sincs.


,,

ÓÓ biztos csak propaganda naná! Ja Lenin nevéhez más is fűződik sok ember megölése és hasonlók! "


Igen, nem tudom feltűnt-e, de mintha marha sokáig diktatúra lett volna arra felé, ahol folyton Lenint kellet éltetni...


,,ÓÓ persze te már csak tudod! A nacionalizmus is a 1789-es francia forradalom vezéreszméje volt és az se buzdított emberek megölésére senkit! "


Elmondanád Marx kit ölt meg? Hm? Vagy Engels?

A Nagy Francia forradalom eredetileg a felvilágosodás eszméin alapult.

Igaz a nacionalizmus mint eszme is megjelenik, de ugyanígy jelenik meg a liberalizmus eszméje is.


Azt meg kijelentei ,hogy vezéreszme? Ugyanmár. Több korszakból áll a Nagy Francia Forradalom, nem lehet azt mondani , hogy volt egy vezéreszméje.

A terror pedig a jakobinusokhoz fűződik.


,,Mert építették is! Sztálinizmus a kommunizmus egyik átalakított vállfaja, de lényegében kommunizmus! "


Nem. A Sztálinizmus csak egy személyi kultuszon alapuló diktatúra, ami kölcsön vesz pár jelszót Marxtól.


,,Aha vagy kitüntetést kaptak érte mert ilyen is volt! Németeknél azt hiszed nem így volt? Ott is kaptak érte kitüntetést, de sokakat meg éppen kivégeztek érte!

"


Nők megerőszakolásáért? Kizárt dolog. Forrás? Mégis miféle kitüntetés járt volna érte? Hagyjuk már...


,,ÉS? Akkor ennyi erővel a náci és nyilas öldökléseken is ugyanígy át lehet siklani!"


Tőlem aztán nyugodtan.

2011. szept. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
76%

"A nácik nem is olyan rosszak, mivel a szovjetek még náluk is sokkal gonoszabbak!"


Ne már srácok, legalább próbáljátok kicsit kevésbé feltűnően.

2011. szept. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

"Persze persze. Aha. Hagyjuk már. Láttál olyan embereket akik Marx tanait hirdetik boldogan manapság? Igen vagy nem?

Mert én nem.. Hagyjuk már szerencsétlen Che Guevera-t."


Bocs ha Sztálinékat éltetik abban Marxék is benne vannak, de látom te ezt nem fogod fel! Vagy esetleg anno a Szovjetunióban és a keleti blokkban nem voltak nagy Marx vagy Engels képek? Mert tudtomal voltak!


"Igen, és Hitlernek sok híve van manapság is. "

Sztálinékkal együtt!


"Hát nem is. Vagy szerinted megvalósult bármi is a kommunizmus eszméiből?"


Nem kevés! Nem kéne az igazságot ilyen nyíltan tagadni!


"Nem bizony. Hitler nem volt nacionalista. Hitler náci volt. A kettő nagyon nem ugyanaz. A nacionalizmussal semmi baj sincs."


Náci szó a nacionalizmusból és a nemzetiszocializmusból ered! A nemzetiszocializmus a nacionalizmust is magába foglalja szóval Hitlerék részben nacionalisták is voltak!


"Igen, nem tudom feltűnt-e, de mintha marha sokáig diktatúra lett volna arra felé, ahol folyton Lenint kellet éltetni...2


Mér tán nem volt?


" Elmondanád Marx kit ölt meg? Hm? Vagy Engels? "


Ők nem, de akik az eszméiket átvették és átalakították azok milliókat öltek meg!


"Nem. A Sztálinizmus csak egy személyi kultuszon alapuló diktatúra, ami kölcsön vesz pár jelszót Marxtól."


Ja kölcsön vesz és lényegében arra épül rá! Azért mert alaposan átalakították attól még az kommunizmus egyik vállfaja!


"Nők megerőszakolásáért? Kizárt dolog. Forrás? Mégis miféle kitüntetés járt volna érte? Hagyjuk már..."


Nem nők megeröszakolásáért kaptak kitüntetést! Bocsánat ott nem fejtettem ki részletesen! Gondolom tudod Konyev tábornokot mér léptették elő marsallá? Mert végülis csak a visszavonuló sérült németeket lövetett halomra akik megadták magukat! De ez csak 1 példa! Természetesen német oldalon is van ilyen!

2011. szept. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!