Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz e az, hogy egy államnak...

Igaz e az, hogy egy államnak teljesen szuverén joga az, hogy kitől, s milyen alapokon vonja meg az állampolgárságot, s hogy ebbe elvileg legalábbis az EU sem szólhatna bele?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy mi az igazság,s hogy az egész valóban nem csak mese beszéd,de már nem először hallottam egyetemista roma fiataloktól,hogy addig nem nyugszanak,amíg egy roma-államot nem csinálnak,ha kell,akkor majd Magyarországból,mert alapoznak arra(-is),hogy míg a nem romák körében évről-évre csökken a születésszám,addig a romáknál növekszik,vagy legalábbis stabil a demográfiai rátájuk. ráadásul már azt is hangoztatja egyik-másik,hogy ha ezt megvalósítják,akkor aki nem roma,annak majd innen takarodniuk kell,mert nem fogják eltűrni maguk között azt,aki nem közülük-közéjük való. Ez elméletileg legalábbis nem állam ellenes szervezkedés? Nem összeesküvési kísérlet,s ezért már nem megvonható az állampolgárság?
2011. ápr. 5. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt attól függetlenül, hogy rühellem a cigányokat, nem tartom valósnak, hogy valódi egyetemisták arra gondolnak, hogy majd a sok iskolázatlan putris 10 gyerekes cigányból egy élhető államot tarthatnak fenn.


ez az egyik, a másik pedig, hogy egy tartomány különválásához és függetlenedéséhez sok-sok minden kell, pl nem árt ha a többi állam is elismeri a függetlenségét.

2011. ápr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nos ezt már nem először hallottam valóban tanult cigány emberek szájából,utaltak arra,hogy a zsidóknak sikerült megalapítaniuk Izraelt,akkor őnekik miért ne sikerülne egy saját roma államot létrehozniuk,hiszen a magyar állam "segíti is őket ebben"mert hát sehol sem kapnak annyi,s olyan szintű támogatottságot mint itt,pl:Európában egyedül itt vannak cigány-önkormányzatok,mert sehol sem segítik őket annyira mint nálunk,bár mindenki bírál minket az ún szegregációk miatt,de sehol sem tettek-tesznek igazán semmit a romák,s úgy általában a kisebbségek jogaiért-felzárkóztatásáért annyit mint mi,még ha még vannak is hibái-fogyatékosságai ennek a rendszernek,úgy tűnik ez csak Magyarországon fontos annyira,hogy politikai-kormányzati szinteken is foglalkozzanak a kérdéssel!
2011. ápr. 5. 12:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Mit gondoltok, a putris cigányoknak hogyhogy nem volt idáig országuk, miért nem hoztak létre idáig államot?


Megmondom én - mert KÉPTELENEK rá. Ez az emberi faj egyszerűen NEM életképes, gazdaállat nélkül már rég kipusztultak volna maguktól, csak mi vagyunk olyan ostobák hogy életben tartjuk őket...

2011. ápr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De ha esetleg nekikesünk,akkor+a fél világ esik nekünk,mert hát mi ilyen+olyan-rasszista-faj gyűlölők+még mindjárt antiszemita,s még minden más barbár-elmaradott,elfajzott állatok vagyunk.Egyszerűbb lenne az állampolgárságot megvonni tőlük,különösen a szervezkedőkkel,s a segítőikkel szemben,hogy akkor menjenek el máshova államot alapítani,ha tudnak,s persze ha van hová,sokkal civilizáltabb lenne,igaz akkor is nekünk esne sok nemzet,s ország,mert hát ki fogadná be őket?
2011. ápr. 5. 13:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem esne nekünk senki. Franciaországban mit gondolsz ,mit csináltak, amikor a cigányok ott is elkezdték azt, amit mi?

Hoztak egy határozatot, miszerint a cigány nem maradhat 90 napnál tovább sehol, tovább kell költöznie. Ha nem megy, kivonul a rendőrség vagy a katonaság, jól elrépázzák őket puskatussal meg gumibottal, és kihajítják határon kívülre. Mégsem olvasni sehol se olyanokat hogy fúúúj csúnyarossz rasszista franciák...


Akik meg fújoznak, le vannak szarva. Költöztessük melléjük a famíliát, aztán pátyolgassák őket, ha ennyire szeretik őket, ne én tartsam már el az adómból ezt az emberiség söpredéke tolvaj bűnöző fajt...

2011. ápr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezt már én is hallottam romák szájából, annyi h én a putris fajtából.

Simán meg lehet egyébként csinálni, sőt csinálják is meg.

Kapják meg Borsod megyét meg Szabolcsot aztán cső.

Egyébként mielőtt valaki anyázna, borsodi vagyok, szerintem rohadtul nem változtatna, ha leválasztanának minket, itt már így is sok roma van.

Csak jobban járna az ország, igaz kisebbek lennénk, de hát na.

Annyi, h készülne mellé egy nyilatkozat, h roma ide többet nem teheti be a lábát.

Aki meg rinyál, h így hogy fogja lesz*opni a roma haverja far*kát, az meg nyugodtan mehet vele, biztosan fogja élvezni Cigányisztán vendégszeretetét,kultúráját.

Jah, arra lennék még kíváncsi, h vajon meddig húznák?

2011. ápr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak az a baj,hogy ha Magyarországon csinálnák+azt,amit a franciák,akkor mindjárt minimum azzal lenne tele a világsajtó,Izraeltől-Japánig,hogy minálunk ismételten újjáéled a fasizmus,+hogy Magyarország lábbal tiporja a nemzeti kisebbségek emberi jogait,+hogy Magyarországot így+úgy kellene szankciókkal bűntetni,s még kártérítési kötelezettséggel is megfejelnének minket,mi nem a "győztesek Európáját" képviseljük,egyébként is,a jó k*rva nénikéjüket,ebből az országból már egy árva kib*szott rögöt se senkinek,inkább mindenki adja vissza amit tőlünk mások jóvoltából kapott,vagy legalább KÁRTALANÍtsAnak minket is!44
2011. ápr. 6. 13:14
 8/11 A kérdező kommentje:
Már csak az eredeti kérdésre szeretnék végre választ kapni,mert bár úgy hallottam,de valyon tényleg úgy is van e,hogy ahogy adhat,ugyanúgy meg is vonhatja egy állam az állampolgárságot,elvileg bárkitől,a több csak már adalék,hogy (-részben)miért is érdekel ez a kérdés. Sok nromától is nyugodtan meg lehetne vonni(-s én meg is tenném),mert hát szerintem legalábbis nem kell egy államnak mindent eltűrnie minden feltétel nélkül,ahogy azt mi tesszük!!
2011. ápr. 6. 13:39
 9/11 anonim válasza:
Senkit nem foszthatnak meg állampolgárságától. Visszavonhatják attól a személytől aki jogtalanul szerzett állampolgárságot.
2011. ápr. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De ha valaki szervezkedik az állam ellen attól sem? Ha valaki az állam szétverését célzóan tesz olyan dolgokat,mellyel annak a puszta létét veszélyeztetheti,attól sem?
2011. ápr. 12. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!