Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » USA-ban kézírás helyett...

USA-ban kézírás helyett gépírást fognak tanítani. Normálisak?

Figyelt kérdés

Most hallottam a hírekben, hogy már 40valahány államában az USA-nak kézírás helyett gépírást tanítanak, tehát a gyerek nem fog tudni leírni egy értelmes mondatot kézzel.

Mi a véleményed?


2011. szept. 29. 14:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
26%
Nem csak gépírást tanítanak, hanem elvileg nem kötelező tanítani a kézírást. A gépírást meg nagyon helyes, hogy tanulják, itthon is kéne...
2011. szept. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
56%

[link]


[link]


Itt van két link is az adott cikkről. Egyébként nem tartom jó ötletnek, hogy az ember elveszítse az íráskészségét mivel (ez elég elvontnak tünhet) történhet olyan katasztrófa az emberiség jövendő történelmében ami kisütheti az elektromos ketyeréket és akkor hoppon maradhatnak.

2011. szept. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondom, hogy ne tanítsák, a korral haladni kell. De ha valamit nem tesznek kötelezővé, akkor a gyerekek nem is akarják majd azt tanulni(magamról tudom)
2011. szept. 29. 14:37
 4/29 anonim ***** válasza:
66%
ha kötelező, akkor sem akarják, de tanulni fogják. szeritnem mindenképp meg kell tanulni kézzel írni, gépelni meg tanuljon meg őgy ahogy akar, én is krva gyorsan tudok gépelni, mégsme tanultam gépírást, csak retek sokat cheteltem.
2011. szept. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
66%
a gépírás oktatása helyes, de a kézírás is kötelezőnek kéne lennie! kb mint az írásban számolás, bár előbbire bárhol bármikor szüksége lehet. elég ciki ha valaki nem tud írni...
2011. szept. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%

Azoknak már mindegy, az amerikaiak a világ legbutább népe, a katonáik még írni olvasni sem tudnak, csak lőni.

Kora középkori szintre fejlődnek vissza, de az is lehet hogy az ősember lesz a végpontjuk.

2011. szept. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
59%

AU-ban meg tanitjak a kezirast, de felsobb osztalyban nem irhatjak a lecket kezzel, csak geppel. Gondolom, tanarok lustak kibogozni a kezirast.

Itt mar legtobb 7-8 eves sak ugy veri a billentyuket, nem kell oket tanitani, megtanulnak maguktol.

2011. szept. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
59%
Ez csak egy legenda, hogy a világ legbutább népe. Az átlagember nállunk sem sokkal okosabb mint ott.
2011. szept. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
77%

Az agyféltekék aktiválásában is nagy szerepe van a kézírás kifejlődésének ill. használatának.

Az agynak az a része így nem kap impulzusokat.

Megy a kollektív butítás.

2011. szept. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
68%
Jó úton jár az emberiség a teljes elhülyülés felé. És ha le kell írni valamit, de nincs kéznél számítógép? Na persze, a jövőben mindenkinek lesz egy kis mini számítógépe a zsebében, ezért ez nem fordulhat elő ugye? Lehetetlennek tartom, hogy kézírás nélkül lehet létezni, akár a távoli jövőben is. Hogy lehet, hogy valamit nem tanítanak, ami jól bevált és ősi, alap tudás? Őrület.
2011. szept. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!