Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki megmagyarazna nekem a...

Valaki megmagyarazna nekem a nyugat viselkedeset Kadhafival szemben?

Figyelt kérdés

Nem ertem, hogy mi volt a NYUGAT baja Kadhafival.

Diktator volt. OK, de a muzulman embereknek EZ A KULTURAJA. Most talan majd demokracia lesz Libiaban? Dehogy, csak vagy egy masik diktator, vagy a Muzulman Testverek diktaturaja.

Biztos van, aki azt valaszolna: az olaj. Libianak vannak termeszeti kincsei, arra akarja ratenni a kezet (labat). Teljes nyiltsaggal most sem tehetik meg, es Kadhafi - az utobbi evekben legalabbis - meglehetosen kiszolgalta a nyugatot.

Meg hogy ez mind Obamanak, mind Sarkozynek beleillik a valasztasi kampanyaba. - En nem hiszem, hogy akar a franciak akar az amerikaiak pont a libiai diktator szerint fognak szavazi.


2011. okt. 20. 20:28
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Es meg egy: egyaltalan nem biztos, hogy a kovetkezo diktator lesz annyira nyugat-barat, mint Kadhafi. A Muzulman testverek pedig biztos, hogy nem.

Szoval: nem ertem a nyugatot.

2011. okt. 20. 20:33
 2/18 Dick Esmen ***** válasza:
Nyugat nagyon furcsán viselkedett Kadhafival szemben mindig is.De mi állt ennek hátterében azt nem tudni(és pont ma mondtam egy ismerősömnek hogy ennél csak rosszabb jöhet,mindig csak rosszabb).
2011. okt. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nyugat ide vagy oda, akkor is előbb utóbb elűzték volna.
2011. okt. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
A nugatnak semmi baja nem volt Kadhafival. Viszont ha felkeltek ellene, akkor a legokosabb dolog amit tehettek (ahogy egyiptomban is ) hogy a felkelés élére állnak és irányítják amennyire lehet. ez logikus.
2011. okt. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
Felkeltek? Röhög a vakbelem! Vegyétek már észre, hogy a történelem folyamán soha, sehol, senki sem kelt fel alulról jövő kezdeményezésre. A "felkeléseket" mindig a politikusok szervezik meg a titkosszolgálatokkal. Kadhafi sorsa egy állófogadáson, két látszólag semmitmondó emberke közötti elejtett félszavakon dőlt el. A világ valódi urainak ez játék. Egyet csettint, bedől egy ország, még egyet csettint, kitör egy forradalom, közben a bukszájába "dő'lalé". Mi meg szívunk, és fizetjük az újabbnál újabb "adókedvezményeket"!
2011. okt. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Vegyétek már észre, hogy a történelem folyamán soha, sehol, senki sem kelt fel alulról jövő kezdeményezésre. "


Nyilván, mivel nem létezik olyan fogalom, hogy alulról szerveződés.

A politikai felkelésekben benne van a politika. :)

Alulról nem tudnak semmi életképeset megszervezni, mert a karhatalom értelemszerűen elnyomja őket.

Ilyenkor két út van


a, politikai párttá, mozgalommá stb. szerveződnek

b, maradnak tovább "alulról szerveződőek", majd x évvel később belátják, hogy mégis felülről kellett volna.

Kell a segítség.

2011. okt. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%
Amerikának volt vele baja, méghozzá az, hogy aranypénzt akart veretni és azért akarta csak az olját eladni, nem pedig dollárért.
2011. okt. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 asmosys ***** válasza:

Elég sokáig lövették a civileket a katonasággal. Utána Kadhafi kapott egy ultimátumot, vagy lemond vagy segítenek a felkelőknek. A nyugat nem kezdte, de ha már elindultak a harcok segítettek.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:57

’A "felkeléseket" mindig a politikusok szervezik meg a titkosszolgálatokkal.’

:))))) Nálunk 48-ban kik intézték?

2011. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
21,15 már vártam a felvetést; Ha te azt el tudok képzelni, hogy Mucsapusztáról a tanyáról felmegy Pestre a paraszt, eladni öt kg túrót, meg egy tehenet, és amikor felér, hirtelen kitalálja, hogy na, menjünk forradalmat csinálni, akkor én a Kossuth téren benyalok neked. Azt, hogy hogyan történt itt nem írom le, mert azonnal kimoderálnának, de privátban megírom, ha akarod, de én nem biztos, hogy akarom. Majd attól, hogy a Pilvax kávéházban 15 éhenkórász munkakerülő félrészegen kitalálja, hogy Magyarországot felszabadítjuk, kitör a forradalom? Ugyan már. El tudod képzelni, hogy fele nem beszervezett ügynök volt? Még ki sem léptek volna a kávéházból, már fel lettek volna pofozva, hazazavarva, és ha még erősködtek volna, be lettek volna csukva 5 percen belül. Nézzél már vissza csak 2006-ra, el tudod képzelni, hogy nem felülről szervezték?
2011. okt. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
10%
Majd két év múlva már látható lesz jobban, hogy mi mozgatta a nyugatot Kadhafival. Visszatérve 48-ra, meg kell nézni, hogy utána mi változott lényegesen az országban; eltörölték az ősiség törvényt, azaz, ha a dzsentri, vagy a földbirtokos hitelt vett fel a földjére, ha nem tudta visszafizetni, akkor elvehették a birtokait. Előtte viszont ezt az ősiség törvénye megtiltotta. Na, akkor ki szervezte a forradalmat?
2011. okt. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!