Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki megmagyarazna nekem a...

Valaki megmagyarazna nekem a nyugat viselkedeset Kadhafival szemben?

Figyelt kérdés

Nem ertem, hogy mi volt a NYUGAT baja Kadhafival.

Diktator volt. OK, de a muzulman embereknek EZ A KULTURAJA. Most talan majd demokracia lesz Libiaban? Dehogy, csak vagy egy masik diktator, vagy a Muzulman Testverek diktaturaja.

Biztos van, aki azt valaszolna: az olaj. Libianak vannak termeszeti kincsei, arra akarja ratenni a kezet (labat). Teljes nyiltsaggal most sem tehetik meg, es Kadhafi - az utobbi evekben legalabbis - meglehetosen kiszolgalta a nyugatot.

Meg hogy ez mind Obamanak, mind Sarkozynek beleillik a valasztasi kampanyaba. - En nem hiszem, hogy akar a franciak akar az amerikaiak pont a libiai diktator szerint fognak szavazi.


2011. okt. 20. 20:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

szerintem a nyugati országok a diktatórikus államformát ítélték el (mint mindenhol máshol). a NATO akkor szált be a forradalomba, amikor Kadhafi katonái az ellene tüntető tömegbe lőttek.


nem vagyok tisztában a líbiai törvényekkel, nem tudom, hogy van-e gyülekezést engedélyező törvénye, ha van-e, mennyire van korlátozva, de szerintem az azonnali agresszív fellépéssel volt baja mindenkinek.

2011. okt. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
40%

ma 21:15


Hogy kik "intézték", elolvasható pl. Szabó Ervin Társadalmi és pártharcok-jában.


A kérdezett kommentíró nem erre célzott, én helyette is leírom: azt akarta mondani, hogy a zsidó-szabadkőműves világösszeesküvés ügynökei szervezték az egészet.

2011. okt. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Valaki megmagyarazna nekem a nyugat viselkedeset Kadhafival szemben?"


Nem kellett nekik +1 bizonytalansági tényező. Amikor Kadhafi a tömegbe lőtt, akkor úgy döntöttek, segítenek a népnek elmozdítani. Azt is gondolhatták, hogy így jó pontot szerezhetnek Líbiában és más térségbeli országokban mint a "demokrácia" védői.


"Diktator volt. OK, de a muzulman embereknek EZ A KULTURAJA. "


Értelmetlenségeket beszélsz, pontosabban kultúrrasszista barbárságokat. Mi az, hogy "ez a kultúrája"? 1780-ban a franciáknak az volt a kultúrája, hogy nekik abszolút monarchia kell, de 1792-ben már az volt a kultúrájuk, hogy nekik köztársaság kell? 1805-ben meg már megint az volt a kultúrájuk, hogy császár kell nekik? A németeknek Hitler a "kultúrája" vagy Merkel a "kultúrájuk"?


Kicsit olyan ez a kérdés, mintha egy izraeli tette volna fel, ők állnak hozzá ennyire hisztérikusan az észak-afrikai fejleményekhez, ami persze emberileg érthető, de sok butasághoz vezet.

2011. okt. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Elozonek:

Sajnalom, de az iszlam nem CSAK vallas, hanem egy kultura is. (Egyebkent minden vallas az). Es en ezzel nem minositel se le, se fel a muzulman embereket. Az o kulturajuk hagyomanyhu es erosen tekintely-vezerelt. Ok igy erzik jol es biztonsagosan magukat. Ezt tagadni feleslegs, es raadasul serto az iszlam szamara. Milyen alapon jossz te es tagadod azt, ami nekik fontos?

2011. okt. 21. 08:15
 15/18 anonim ***** válasza:
Kadhafinak peche volt. Kapóra jött Sarkozynek, hogy vele erősítheti a gyenge népszerűségi mutatóit, amit annál könnyebben tehetett, mert a líbiai hadsereg gyenge volt. Szíriával már nem mernek kikezdeni, pedig ugyanolyan pocsék rezsim. Nem is beszélve még pár arab országról, ahol még rosszabb diktatúrák vannak, de ők meg a nyugat katonai szövetségesei.
2011. okt. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

ma 08:15


Mellébeszélsz. Olvasd el a hozzászólásomat megint.


Izraeli vagy egyébként?

2011. okt. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok izraeli. De zsido, az vagyok.
2011. okt. 21. 12:00
 18/18 anonim ***** válasza:
Gaddafi elqrta!
2011. okt. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!