Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért hiszi el hogy Irán agresszor? Miért nem bírják felfogni a Izrael állam vezetői őrültebbek Irán vezetőinél?

Figyelt kérdés
Irán, Izrael, háború, Mahmud, Ahmadinedzsád, cionisták, cionizmus, perzsák, zsidók,
2011. nov. 21. 22:31
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Bocsánat, valóban nem a Tóra, hanem a Talmud.
2011. nov. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

62 %-os vagyok

Mond kerdezo, te emlekszel arra, amit irsz? Es kepes vagy ertelmezni amit olvasol????


TE ezt irtad:

A kérdező kommentje:

...Olyan Izraelre nincs is szükség, ahol a palesztinokat állatnak, alsóbbrendű embernek minősítik.



En ezt irtam:

Ki minositi oket allatnak? Valami torveny? Vagy ilyent mondott valamely ismert izraeli szemelyiseg? Politikus, iro, muvesz?


Gondolkozóó válasza:

A Tóra...



En ezt irtam 06:32-kor:

A Tora az O-Szovetseg resze, amely resze a KERESZTENY biblianak is.

Ezek szerint az osszes kereszteny allatoknak tartja a palesztinokat. - Nem gondolod, hogy ez hulyeseg?



Ezek utan TE NEKEM ESEL:

A kérdező kommentje:

06:32-nek: Te miket zagyválsz? A Tórát betartó zsidók nem tartanak senkit alsóbbrendű embernek. Csak a Talmud követőire vonatkozik ez.

2011. nov. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Ami pedig a Talmudot illeti:

A Talmudrol azert mondanak mindenfele hulyeseget, mert azt SENKI SEM ismeri, a zsido talmud tudosok sem, mert olyan oriasi. A talmud-tudosok gyerekkoruktol egesz eletukon at napi 16-18 oraban parokban tanuljak es vitatjak meg a szoveget, es megsem ernek a vegere. Akikrol azt mondjak, hogy talmud tudos, az BIZONYOS RESZEKET ismer egesz melyen belole. Raadasul NAGYON kotodik a heber nyelvhez, es aki nem beszel heberul, az nem is ertheti mirol vitatkoznak.


Azert roviden megis megprobalom megmagyarazni mi is a Talmud:

Mindennek alapja termeszetesen az O-Szovetseg. A legtobb szoveget minden nyelven lehet maskent es maskent ertelmezni. A tizparancsolat egyik mondatat pld. a keresztenyseg igy forditja: Szeresd felebaratodat, mint tenmagadat. Ez korrekt forditas, de UGYANANNYIRA korrekt az eredeti mondatot igy forditani: Szeresd felebaratodat, mert olyan mint te. Most kepzeljetek el, mi minden kovetkezik ezekbol az ertelmezesekbol. Az ismertrol nem beszelek, azt mindenki tudja, de a masodik ertelmezes szerint: neked magadnak is vannak hibaid, hat termeszetes, hogy felebaratodnak is, es ezert ot a hibaival egyutt kell szeretni......


Namost ezek az ertelmezesek eleinte (marmint az okorban) szajrol-szajra terjedtek. Egyik rabbi igy magyarazta, a masik ugy.

Kulonosen fontosak voltak a jogi ugyek ertelmezesei – gondoljatok a MAI torvenyekre, ugyvedek, birok, jogaszok egesz hada foglalkozik veluk. Ertheto, hogy idovel szuksegesse valt ezeknek a kulonbozo magyarazatoknak es ertelmezeseknek az irasba foglalasa. Vegso soron ez a Talmud.


Miert irtam, hogy "vegso soron" Mert az irasba foglalas tobb lepesben zajlott, pld egy kulon konyv volt (a Misna), ami CSAK a jogi kerdeseket targyalta, aztan ezt is tovabb boncolgattak (Gemara), hozzatoldasok (Toszefet). Vegul az egesz osszefoglalasa a Talmud.


De megegyszer: a Talmud MINDENNEL foglalkozik, es RENGETEG LOGIKAI MODSZER felhasznalasaval. Itt van nehany tema (NAGYON rovid a Talmud tartalmahoz kepest)

"A mezőgazdasággal kapcsolatos törvények, főleg Izrael földjére vonatkoztatva; a kóhénokat (a papokat) és a levitákat megillető rész; mi az, amit külön kell választani a terméstől és a szegényeknek kell adni; valamint az áldások elmondásának törvényei.

Azon törvények részletes megtárgyalása, amelyek szerint aratás idején a termőföld szélét nem szabad learatni, hanem a szegényeknek kell hagyni. Felsorolja azokat az ajándékokat, melyek megilletik a szegényeket: a szemestermények, az elhullott kalászok, a szüret után megmaradt, elhullott szőlőszemek, illetve itt kerülnek megtárgyalásra a szegények tizedeivel és a jótékonysággal kapcsolatos törvények.

A frissen ültetett fa első három évben termett gyümölcsének elfogyasztására vonatkozó tilalom, illetve a gyümölcsfák meghatározása.

A Szentélyben bemutatandó zsengék (vagyis az első termények) törvényei; mely terményekből kell bemutatni, mi módon kell Jeruzsálembe vinni, és milyen szertartást kell elvégezni a Szentélyben. A traktátusban alkalmazott logika alapján a 4. fejezetben a hermafroditák jogállását is itt tárgyalják.

A szombatra, az ünnepnapokra és a böjtnapokra vonatkozó törvények; az egyes ünnepekre és ünnepnapokra vonatkozó különleges törvények és előírások

...... es meg RENGETEG.

2011. nov. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=vL1tEzvPf7s

Ő meg a vezetői állatnak minősítik a palesztinokat.



Talmud:

http://www.youtube.com/watch?v=jUrdsJBLZTI

2011. nov. 23. 20:57
 25/33 anonim ***** válasza:
Tudod kerdezo, attol, hogy valaki feltett a youtube-ra valami marhasagot - attol az a marhasag meg nem valik igazza.
2011. nov. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Ugy mellesleg, EGYALTALAN nem lehet hallani, hogy mit mond az izraeli katona - ha az egyaltalan. Odatettek egy szoveget. Nem az elso palesztin propaganda-trukk.
2011. nov. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

A Talmudos videóban ott komolyan beszélnek. És ott nem is az összes zsidót szidják. Csak azt, aki a Talmudot követi. Kifelejtettem, hogy két rabbi írt egy, "A király tanítása" c. könyvet. A könyvet Roi Sáron így reklámozza a Máárív című napilapban : „Ez a könyv útmutató azok számára, akik azon tépelődnek, hogy lehet-e, s ha igen, mikor kell és szabad elvenni a nem zsidó életét.”


Jézus miért ostorozta állandóan a zsidó főpapokat? Megjegyzem, én ateista vagyok.

2011. nov. 23. 21:33
 28/33 A kérdező kommentje:
Tudtátok, hogy az ENSZ-ben a cionizmus a rasszizmus egyik formájaként volt számon tartva?
2011. nov. 23. 23:08
 29/33 anonim ***** válasza:
0%
Be ne meséld már nekem, hogy valaki egész élete alatt nem tudja megtanulni azt az 1 könyvet tudósként? Mégis hány oldal az, hogy valaki egész élete során se legyen képes ismerni?
2011. nov. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
A videóban benne van, hogy ezek az ominózus, Talmudból idézett dolgok is benne vannak zsidó enciklopédiákban. A véleményem az egészről: Nem minden zsidó gyűlölködő, és nem minden cionista zsidó származású.
2011. nov. 24. 14:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!